Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nincs semmi önbizalmam....

Nincs semmi önbizalmam. Hogyan erősithetném meg? A párom ugy viselkedik velem, mintha a szolgája lennék.

Figyelt kérdés
Nem tisztel, csunyán beszél hozzám, megmondja konkrétan, hogy mit szabad és mit nem..beossza, hogy nekem mikor kivel mit szabad mondanom..ugráltat, nem segit, de bezzeg én segitsek neki mindenben..én mindent megprobáltam tényleg! Az eszemmel tudom, hogy ez igy nem jo, vágyom a boldogságra..de nem merem megtenni a lépést.. szüleim is tudnak a dologrol, apám rögtön a fejemhez vágta, hogy ő tudta, hogy ez lesz, mikor ideköltöztem..ez is nagyon rosszul esik tőle is..de ha bármikor hivom őket jönnek és hazaviszenk..csak egyszerüen nem tudom megtenni, egy önbizalomhiányos ember lett belőlem..barátaim sincsenek..hogy másszak ki ebből? hogy éljem tul?volt valaki hasonlo helyzetben? mi adott erőt, hogy kilépj a kapcsolatbol? utánna jobb lett?

2013. nov. 11. 13:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Hívd fel aNANE-t. Ők erre specializálódtak.

www.nane.hu

2013. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Ne legyél már ennyire birka...csak te tudod megtenni ezt a lépést, más nem. Nekem is volt már rossz kapcsolatom, de összeköltözésig nem fajultak a dolgok. És nekem se voltak rajta kívül barátaim, se önbizalmam, mégis elküldtem. Csak kimondod, hogy nem és ennyi. De ha már elutasítod, akkor tartsd is magad ahhoz, amit mondtál.
2013. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szakíts b*szki. Miért kell ahhoz erő? Ennél szarabb még lehet szerinted???!
2013. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Van hovamenned, a szüleid melletted vannak, mire vársz, ha továbbra is igy éled az életed,akkor egy "ostoba libus" vagy.
2013. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amikor már te magad is beismered,hogy zsarnokoskodnak feletted,és te magad sem érzed jól magad az adott kapcsolatban,akkor érkezik el a döntő pillanat.Amikor még van választásod,és már itt az ideje eldöntened,akarsz-e ilyen életet élni.Szerintem nem akarsz.Ha meg nem akarsz,akkor lépj le.Ha pedig lelépsz,következetesen tartsd magad a döntésedhez.Boldog csak így lehetsz.Vagy szenvedsz tovább és siránkozol,aztán majd becsúszik egy gyerek is,te meg egy kiégett lelki roncsként vegetálsz a világban egy f..szk..lap oldalán.
2013. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, abból kiderül, ha lelépsz: jobb lesz. Apukád "érted haragszom, nem ellened" haragja megenyhül. Igen, lehet, hogy nem is kell túltárgyalni, amikor nincs otthon: hívd a szüleidet és menj haza. Búcsúlevél: szeretnék önmagam lenni és nem egy zsinóron mozgatott báb. Viszlát.
2013. nov. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzed magad még eléggé megalázva ahhoz, hogy végre egyszer kiállj magadért, és otthagyd azt a pasit? Mi kell még, hogy megüssön? Semmi pozitívat nem írtál a kapcsolatotokról. Egészen addig szabad elviselni a rossz dolgokat is, amíg a jók kiegyensúlyozzák, de ha már csak a rossz van, akkor vége.
2013. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most csúnyán beszélnek veled, akkor nemsokára kapod az első pofonokat is! Sajnos az emberek leveszik a másikról azt, ha gyenge akaratú, és a jellemtelenebbek ezzel csúnyán visszaélnek.


Pl. ugyanaz a férfi, aki kulturált, önérzetes feleségét egyszer sem mertné szemtől-szembe megsérteni (mert tudja, hogy felesége semmilyen megaláztatást sem tűr el), alsóbb osztályból származó szeretőjét már annyira sem becsüli, mint egy házikedvencet.


36F

2013. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos teljesen elvette az összes önbizalmad. Elhitette veled, hogy nélküle semmit sem érsz, hogy senkinek sem kellesz, csak neki.

Ha gondolod, írj privit. Én kb. 10 éve voltam egy ilyen kapcsolatban majdnem 3 évig. Mindenki azt írja, milyen könnyű kilépni belőle, de nem az. Hiszen már nem is vagy az igazi önmagad, csak önmagad árnyéka vagy.

Nekem olyan is volt, hogy összeszedtem minden erőm, elindultam hazafelé, és éjszaka csak bolyongtam egyedül a városban. Majd visszabolyongtam hozzá. Az út egy részét gyalog, mert nem járt az éjszakai busz. Te jó ég, ha minderre visszagondolok, mintha nem is én lettem volna.


De van remény, csak szedd össze minden erődet. Én 3 év után kiléptem belőle. Azután eltelt néhány év, és újra összeraktam magam. Most már új párom oldalán élek, boldogan, és a babánkat tervezzük. :)

2013. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Engem több mint 5 év köt össze vele.. egyszerüen tudom, hogy ezt nem birom tovább, de nem tudom miért vagyok ennyire idipta, hogy nem merek lépni.. iszonyatosn félek a kvetkezményektől, ugy érzem, hogy belepusztulok...valamelyik nap volt egy jo kiado kiakadásom, azota normális, habár egész nap dolgozik igy nem tudok vele beszélni...
2013. nov. 11. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!