Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktál át a másik névre?

Hogyan szoktál át a másik névre?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki járt már úgy, hogy amikor a régi hosszú kapcsolatából kilépett és az új párjával összejött akkor a régi párjának nevén akarta többször hívni a másikat.


Olyan baromi kellemetlen bár még hangosan sosem mondtam ki, mert időben észbe kaptam, de többször volt már, hogy majdnem az előző barátom nevén szólítottam meg véletlenül.

Hogyan lehetne erről lehető leggyorsabban leszokni? Vagy átállni??


2013. nov. 11. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
nem tudom, én soha nem akartam másik néven hívni.
2013. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem, még nem jártam így...


Többek között azért sem mert nem kapcsolatból kapcsolatba léptem, hanem 1-2 éves idő telt el közöttük. De egyébként sem hallottam még ilyen hülyeségről, hogy valaki megszokásból Lacinak szólítja a Bélát.

2013. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes, nekem ez sosem volt gond:) Vagyis a régit mindig sikerült annyira lezárnom, mire jött az új, hogy ha a kedvesemre gondoltam, már sosem a régi jutott eszembe, még a neve sem:D
2013. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt ilyen sose. Nem kellett átállnom.


Nem lehet, hogy azért van benned még az előző barátod neve, mert nem tudtad még igazán lezárni, még őt szereted?

2013. nov. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Így még én sem jártam, de szerintem is ott a gond, hogy nem kellett volna még új kapcsolatba kezdened...
2013. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik bennem van akkor a gond tényleg. Egyébként le tudtam zárni amennyire le lehet egy rossz kapcsolatot. Egyáltalán nem keringenek már bennem pozitív érzések iránta.
2013. nov. 11. 13:30
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Igazándiból eltelt annyi idő, hogy nem kellett átszoknom...


Egyszer neveztem az ex nevén, de csak véletlen összefüggésből, mert az aktuális munkahelyen egy srácot pont úgy hívtak...és róla meséltem.....a nevét kb 5-ször mondtam el egymás után, emiatt 6-odjára is azt mondtam...de nem volt semmi...mert ilyen gyakran előfordul velem (utoljára éppen anyunak szólítottam:)


Valahogy az ex nevén soha nem akartam volna szólítani...a enti esetet leszámítva, de biztosan azért mert eltelt köztük 1 évnél is több..

2013. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én se akarom, sőt.. Csak volt már olyan helyzet, hogy majdnem azt mondtam ki, pedig nem is hasonlítanak, sokkal másabb a kapcsolat is..

Egyébként a két barátom között eltelt 1,5 év, szóval nem tudom miért van ez. Arra gondoltam, hogy lehet esetleg hozzá voltam szokva, hogy az exem mellettem van ( 3évig voltunk együtt) ..és most megint van mellettem valaki és az agyam még nem állt át.

2013. nov. 11. 13:35
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Mindenkit Cicának hívok. Tévesztés kizárva.
2013. nov. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 év házasság után amikor elváltam, és alig 3 hónapra rá újra férjhez mentem, nekem nem okozott gondot, a névváltozás. Eszembe sem jutott az új házasságomban a volt férjem neve. Lezártam, így a neve sem jött szóba...

Már az első nap hogy megismertem a második férjemet a nevén szólítottam..

2013. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!