Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg ha más a...

Hogy oldjátok meg ha más a bioritmusotok, egyikőtök reggel pörög másik meg este friss?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 00:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nagyon sokat szenvedtem, amikor még egy szobában laktam a nővéremmel. Ő igazi éjjeli bagoly, nappal meg alszik, én meg nem egyszer hajnalban felkeltem, és egész nap tettem-vettem, este meg szerettem hamar lefeküdni.

Volt ám minden. Kezdve onnan, hogy nem egyszer nem hagyott aludni az éjjeli villanyégetéssel meg rakodással, egészen odáig, hogy nappal meg kizárt a szobánkból kulccsal, hogy ne takaríthassak, hogy ő tudjon aludni. Ráadásul a mi szobánkban volt a tv is, szóval néha már nem tudtam hova menekülni, amikor nemcsak ő, de mindenki a gyerekszobában szorongott tv-zni. (Én meg aludtam volna.)


Megoldás? Az elköltözés volt...

Sajnos ennyire különböző embereknek egész egyszerűen lehetetlen együtt élniük, mert az mindenkinek csak feszültség.

2013. okt. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakrész az megoldás lehet. Vannak ilyen alaprajzú lakások, ahol teljesen a két különböző irányba vannak a hálószobák, el lehet vonulni messzire. a bagoly ember közelében legyen a mellékhelyiség és a konyha, így el tud aludni a pacsirta, a bagoly meg délelőtt úgyis átalszik mindent.:) Az elalvás (alvás kezdése) az érzékenyebb téma, nem az átalvás.
2013. okt. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, pont ma beszéltünk erről a férjemmel. Elég nehéz. Nekem most nincs munkám, ő meg össze-vissza dolgozik, tehát nincs konkrét fekvési, kelési rendünk. Amivel nem is volna baj, csakhogy én este vagyok toppon, reggel olyan vagyok, mint akit agyonvertek, ő meg fordítva. Kb. ő olyan délután 3-4 órától aludna hajnal 2-3 óráig, akkor aztán csinálna mindet ezerrel, én meg olyan hajnali 2-3-tól aludnék majdhogynem délig, ha lehetne és utána vagyok fitt, friss és üde. :)

Azért ez néha kicsit kellemetlen. Még ha mindketten itthon vagyunk is, ha együtt akarunk valamit csinálni, egyikünk hót kómás. :D

2013. okt. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ilynekor arra a néhány órára kell szorítkozni a közös programokat illetően, ami mindkettőtöknek jó.

Vagy egyszer az egyik erőszakolja meg magát, másszor a másik.

És külön hálószoba.

2013. okt. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hétközben munkaidő miatt adott,hogy 7kor kelni kell,így nincs apelláta,én felkelek simén,párom nehezebben,de kivarázsolom az ágyból,ágyba kapja a kávét,elkészitek mindent,kb mint egy gyereknek,mert reggel használhatatlan.

Este ő bagoly,nehezen alszik el,tv-zik,én tudok igy is aludni,nem zavar.

Hétvégén alhat ameddig tetszik,szobaajtót rázárom,csinálom amit akarok,nem ébred fel sosem.Este én vagyok hamarabb álmosabb,de plussz egy kávé,és kész.


alkalmazkodni kell,ennyi.

2013. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy 2 helyen van tv és mivel párom este 8 körül már alszik addig én átmegyek a nappaliba tv-zni. Sajnos most jelenleg itthon vagyok így én tovább vagyok friss, általában este 10ig fent vagyok.
2013. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem derül ki, kikről szól a kérdés. Testvérekről? Párokról?

Szerintem a testvérek nagyon nehezen oldják meg, mert nem szoktak túl toleránsak lenni egymással. Nálunk is volt belőle probléma, hogy én éjszakáztam a sok házi miatt, a testvéreim pedig nem.

De a férjemmel nincsen ilyen gond. Ő reggel aktívabb. Felkel, lezuhanyzik, kávéval ébreszt, meg cirógat 10 percig. Én meg este vagyok frissebb, megmasszírozom a hátát/homlokát, amikor már félig alszik. Nekünk így nagyon jó.

2013. okt. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetekben ez nálunk is probléma volt. Szeretek sokáig aludni, a féjem meg hajnali kelő. Külön alvás nálunk nem megoldott, szóval "nyúztuk" egymást ezen a téren rendesen. Vagyis csak ő engem, mert ő este akkor is el tudott aludni, ha bombát robbantottam mellette, reggel viszont én a legapróbb neszezésre felébredtem. Volt hiszti rendesen :) Egyszerűen kezelhetetlen vagyok ha felébresztenek, nem tudok magamon uralkodni. Ezt ő is észrevette, ezért próbált annyira halkan lenni amennyire csak tud. De amikor felébreszt a neszezésével és félig nyitott szemmel azt látom, hogy egy nagydarab felnőtt férfi lábujjhegyen próbál osonni de elefánt a porcelánboltban, meg lassított felvételben nyitja a laptopot és amikor az adja a bekapcsolási hangot emberünk meg minden lehetséges módon próbálja befogni a hangszórót, kéz, párna.. nah akkor kitört belőlem a nevetés :D Azóta valahogy könnyebben tolerálom a reggeli "tornáját".

Ami nálunk még box alatt van, az a tévével vagy tévé nélkül elalvás. Ő nem bír tévé nélkül elaludni én meg szeretem a teljes csendet. Most ott tartunk, hogy tévével alszunk el. Persze engem ébreszt fel a hangos reklám, ő már rég horkol, akkor én lekapcsolom, álom elillant és pislogok a sötétben, hogy mikor jön vissza.. :) Nagyon kemény :) Minden nap egy harc :)

2013. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjemmel akkor volt rossz a helyzet, amikor ő műszakban dolgozott, a legtöbbször délutános volt, én meg normális munkarendben dolgoztam.

Vagyis ő sokszor hajnal 2-kor ért haza, és meg ugye keltem 6-kor, zavart, hogy még motoszkál, tv-zik. Nem tudott egyből elaludni.

Nekem így telt egy nap: 6-kor kelés, 8-4-ig munka, 5-re otthon. 10-kor már aludtam. Neki 4-12-ig munka, sokszor túlóra még 1-ig, 2, fél-kor ért haza.

A megoldás: nekem alvómaszk, neki vezeték nélküli fejhallgató a tv-hez. Nagyon nehéz időszak volt, de kincs volt az együtt töltött idő, közelebb kerültünk egymáshoz a nehézségek leküzdésével.

2013. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Írjatok még! Mi párvagyunk,nem testvérek.Ő 6 kor kipattan az ágyból, kávé cigi, mire én felkelnék már minden házimeló kész, de sajna a reggeli édes alvás mindig meg van zavarva, ajtónyikorgás, tvben rajzfilm, a gyerekei is 6 kor kelősek, boltba elmennek. Ő is ágyba hozza a teát, de mire magamhoz térek kihül. Ami idegesít h ő agyilag ilyenkor friss és minden fontos dolgot akkor akar megbeszélni amikor az én agyhullámaim még nagyon mélyen vannak. Napközben elvagyunk együtt, este vacsi után (főétkezés) én szeretek tv-zgetni, neteznék ezervmi érdekel szellemileg friss vok, erre azt látom h már van h 8 kor befekszik az ágyba és vár h "foglalkozzak" vele. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ hogy lehetúgy szexelni h azon jár az agyam h miket kéne megnéznem a neten??? Van h bealszik és mire én már kész lennék a dologra ő alszik. Persze meg a veszekedés, h a net fontosabb mint ő, meg h minek akar beszabályozni...Észrevettem magamon ha reggel nem hagynak pihenni szabad napomon elég agresszív leszek.., meg ha meg vok attól fosztva h azzal foglalkozzak ami érdekel akkor is.


Sokat gondolkoztam a dolgon h mi lenne a megoldás, ésarra jutottam, h a természetet nem lehet megerőszakolni, mármint a bioritmust.Mindenki éljen a sajátja szerint, alkalmanként, meg én is felkelek korábban, ő meg fentmarad tovább és kész. Ha a hálószoba elkülönül a konyhától nappalitól az nagysegítség , akkor nem zavaró ha a másik csörtet kint.

2013. nov. 6. 01:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!