Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy közel 60 éves ember mire...

Egy közel 60 éves ember mire tud elverni több százezer forintokat?

Figyelt kérdés

Apukám gyakorlatilag minden pénzt eltüntet, de nem tudjuk mire.

Beszélni nem lehet vele, inni iszik, de irdatlan mennyiségű pénzek tűnnek el a családi kasszából, annyit elinni sem tudna.

Játékterem nincs a közelben.

Esetleg arra gondoltam,hogy nőkre is költ, de mivel nincs autója nem tud nagyon elmenni, és a városban nem tudna nőkkel lenni anélkül,hogy egy olyan ismerősünk ne látná aki később szólna nekünk.

Én még arra is gondoltam,hogy uzsorástól kért pénzt, de hát nem tudom...milyen lehetséges pénzelnyelő opciók vannak még?


2013. nov. 12. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
kártyatartozás, vagy rábeszélték valami "jó üzletre"
2013. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Póker, kártya.

Átverik, zsarolják.

Kimenekíti a pénzt a családból, készül valamire.

Szerető.

2013. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
Játékgép, prosti. Esetleg valami havernak ad.
2013. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Az én nyugdíjas apám is elveri a több mint 100 ezer forint nyugdíját. Én rájöttem mire. Piára és cigire.. A nap 24 órájában bagózik, de úgy hogy a lakás minden helyiségében ég egy cigi (na ezt győzni kell venni) és a pia.. Amióta nyugdíjas sokkal többet iszik.. De nem szólok neki, mert az ő pénze, azt csinál vele amit akar.
2013. nov. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Mivel csak tippelni tudunk....

Környékünkön megjelentek az ingyenes egészségfelmérő cégek, kft, fene tudja mikor milyen néven futnak.

Ezek burkolt árúbemutatók, ahol "csoda" izéket árulnak, igen drágán. Nagyon sok idős ember bedől nekik.

Erőszakosak, rámenősek, és az idősek a célpont.

2013. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
külön élete van esetleg?
2013. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Internetközelben van? Mert ott tud pókerezni bankkártyával.

De sorsjegyeket is vásárolhat százszámra.Lottózhat is nagy szelvényszámmal.

De akár beteheti a pénzt egy számlára, s tervez vele valamit. De ha nem látjátok rajta, hogy a pénze elúszása bántaná, idegesítené, akkor mindezt tudatosan teszi.

2013. nov. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Szenvedélybetegségek. Szerencsejáték, drogok, nők.
2013. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Esetleg kölcsön adogat.


Tessék szépen kitiltani a családi kasszából addig, amíg nem ad magyarázatot a pénz eltűnésére.


Olyan nincs, hogy nem ad magyarázatot tessék egy kicsit keményebben, erőteljesebben, erőszakosabban és legfőképp együtt egyszerre fellépni és magyarázatot kérni ha egyszer nem megy akkor kétszer, többször, sokszor addig, míg meg nem csömörlik tőle.


A ti pénzeteket meg zárjátok el tőle, tiltsátok el a számlától a közös lé ne legyen közös addig, míg nem tudjátok, hová folyik a pénz.


A sajátja meg nem lesz neki elég úgyhogy előbb-utóbb kibújik a szög a zsákból.


Egyébként meg a pia sem olcsó. Egy kupica pár száz forint még egy utolsó kocsmában is. Egy alkalommal lemegy több pohárka azt szorozd meg máris több ezer jön ki egy napra. Azt szorozd meg annyival ahány nap részegen jön haza.

Pláne ha még a haverjait is meghívja!

2013. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy olyan embert, hasonló korút, aki annyi pénzt költött már el, hogy több (4-5) hitelt is fel kellett venni. Még mindig azokat nyögik.


A képlet egyszerű. Pia. Nem csak magára, hanem 2 rövid után már mindenkit meghív, persze, igyon egy a Jani is, meg ki az vele? Az unokatestvére? Gyere, igyál te is! Meghívom a fiatal lányokat is biliárdozni, csak addig hadd magyarázzak nekik, hátha valamelyik bekapja a horgot. Jaj, itt a Józsi is, száz éve (2 napja) nem láttam, gyere pajti, a vendégem vagy!


Na, erre.

2013. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!