Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom látogatóba jön hozzánk...

Anyósom látogatóba jön hozzánk néhány napra én meg már előre félek a beszólásaitól. Gonosz dolog lenne megkérni a páromat, hogy beszélje le az anyját a hétvége nálunk töltéséről?

Figyelt kérdés

Ma este jön és elméletileg hétfő este megy haza. A párom nagyon szereti az anyját, de kifejlesztett mellette egy olyan "képességet", hogy meg sem hallja amiket mond, csak a tényleg lényegeseket jegyzi meg, a többit elengedi a füle mellett. Nekem ez sajnos nem megy. Ha itt van az anyja akkor mást sem hallok egész nap, hogy nekünk bezzeg nem telik ilyenre, ennek a játéknak az árából két napig ehetnénk, milyen asszony az aki így szórja a más pénzét (GYED-en vagyok), minek ennyi ruha a gyerekeknek stb. Már megbolondulok tőle. Nem vagyunk gazdagok, nem szórom a pénzt, most hónapról hónapra élünk, mert nekik is segítünk és a házat is csinosítgatjuk. Nagyon rosszul esnek ezek a beszólások.

Tudom, hogy nagyon szegények, de ez leginkább az ő hibájuk. Megbántani nem akarom, mert azzal a páromat is bántanám, de az sem jó, ha napokig fojtogat a sírás miatta.


2013. okt. 17. 08:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

fordíts vissza

sóhajtozz h bezzeg a neki adott pénzből egy hétig is meglenne a kaja,

h milyen jó lenne ha a házra fordítgatnátok ahelyett h nekik adnátok

h az a pénzből lett volna a fürdő/konyha/stb.. befejezve

h mennyivel tovább tart majd a felújítás

h mennyire hiányzik az a pénz a kasszából

stb....


másik mond meg neki nyíltan h addig amíg nálatok van fogja vissza magát vagy 1 órán belül kiteszed a szűrét

persze beszéld meg a férjeddel is h melletted álljon

2013. okt. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
13%

Ha a te édesanyádról vélekedne igy a férjed, és gondolná ezeket, neked hogy esne?


Napokig folytogat a sírás?:D folytogasson.:DD Ki fogod birni:D


Azon túl hogy egy úszitó kamu a kérdésed.


Azért nem értelek: Engem az összes anyósjelölt, majdnem anyós, valódi anyós szeretett. Teljesen jól meg voltunk. Nekem nem voltak ilyen gondolataim mint neked. És mindig segitettek nekem bármit is szerettem volna-oké monjuk ez viszont is igy volt.

2013. okt. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

#2 nem mindenki olyan szerencsés


nekem is az exanyós mindent megtett h rosszul érezzem magam

a mostani sem jobb - hülye fejjel felvett hiteleket és most nincs pénzük és minket csapolnak :-( ráadásképpen pont semmibe veszi azt amit kérek tőle az unokával kapcsoltban

2013. okt. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
40%

"hogy meg sem hallja amiket mond, csak a tényleg lényegeseket jegyzi meg, a többit elengedi a füle mellet"

-ezt te is meg tudod csinálni!! Nem olyan nagy művészet.

2013. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
10%
3 Gondolom ezt ki is kellett érdemelned. Nekem ne mond, hogy az az anya aki látja, hogy a fia boldog, törődve van vele, békesség van körülötte, az ezt csinálná mint amit te irsz.
2013. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem lenne gonosz dolog, de túl jó sem. Szerintem.


Azt hiszem, megértem, mit érzel. Gondold át a következőket! Az anyóst a pároddal együtt kaptad, nem tudod lecserélni. Olyan, amilyen, megváltoztatni sem tudod. Az élet viszont tele van "leckékkel", amiket megtanulhatsz, vagy megpróbálhatsz elmenekülni előlük. Ha ideig-óráig sikerül is ez a menekülés, az élet már csak olyan, fel fogja adni újra meg újra. Ha innen nézem, és én innen nézem, Neked ebből most meg kell tanulnod valamit. Azt én nem tudom, mit? Lehet, Neked is ki kell fejlesztened valamilyen képességet. Az is lehet, hogy pont az a lecke, meg tudod-e beszélni ezt a pároddal? Lehet más is. Mondjuk, hogy Te sem hallod meg, ami csak panasz, bántás és nincs közöd hozzá, mert a másik ember csomagja. Innen meg nem mondom, de Te biztosan megérzed, ha adsz egy kis időt magadnak, és mélyen a valódi érzéseidre figyelsz. Mert amit most érzel, az is egy érzés, de csak felületi, a félelem a leckétől. Mert talán nem fog elsőre sikerülni. Ez nem baj. Akkor jön majd az ismétlés. Ha innen nézed, nem is olyan rossz a helyzet! Sajnos néhány "lecke" valóban fájdalmas. (Sőt, a legtöbb az. Legalábbis a fontosak.) Nekem ez a tapasztalatom, én így látom.

2013. okt. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Anyóssal próbáltál már beszélni? Nem támadó hangnemben, hanem tényszerűen elmondani, hogy "Nézze Marika néni, nekem ezek a mondatok nagyon rosszul esnek. Gondolom maga sem rossz szándékból mondja, csak figyelmetlen. Kérem, hogy máskor ne tegye, figyeljünk oda egymásra. Köszönöm."


Nekem szinte minden konfliktushelyzetet sikerült már az életben ilyen típusú kommunikációval megoldani.

2013. okt. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Te is fejleszd ki azt a képességed, hogy nem hallod meg amit mond, ez csak önuralom kérdése. Ne válaszolj az ilyen megjegyzésekre, tégy úgy, mintha nem is hallanád, és akkor előbb-utóbb megunja a beszólógatást. Férjed nagyon szereti az édesanyját, így ne akard rávenni, hogy beszélje le a hétvégi látogatásról.
2013. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%

Nem a párodnak kell lebeszélni anyukát, hanem neked kell tudni ignorálni az anyóst, ha a párod mindenáron oda akarja anyukát a nyakatokra hozni.


Tanulj meg védekezni anyuka ellen: ha gonoszkodik, akkor tessék visszavágni. Nem kell "három majmot" játszani, hanem a sarkadra kell állni! Te vagy a vendéglátó: ha a vendég (legyen az akárki) nem úgy viselkedik, ahogyan az a szokásos vendégjogtól elvárható, akkor nyugodtan haza lehet hajtani. Anyuaska ne azért jöjjön, hogy háborút szítson közted és a fia között.


A párod könnyen rendezkedik úgy, hogy egymásnak uszít titeket anyukával. De miért nem vesz téged figyelembe? Esetleg nem is tudja, hogy milyen érzelmeid vannak anyukával szemben, mert csak nekünk sírod el, neki nem?


Szóval: először is beszélj a pároddal és mondd meg neki egyesenes, hogy mit érzel és mit szeretnél. Ha megsértődik, majd megbékül. Tessék harcolni magadért. Mi az, hogy "nem szeretném megsérteni?" Nézd: vagy szó nélkül eltűrsz mindent és lenyeled a mama által rádtolt feszkót, csak hogy "jajmegnebántsam a férjemete",de akkor ne is panaszkodj!, vagy peidg kiállsz amagdért és közlöd, hogy mi a TE akaratod.


Ha a párod nem hajlandó semmiféle kompromisszumra, akkor egyet mindig megtehetsz: amikor anyuka jön, te mégy. Elköltözöl arra a hétvégére egy barátnőhöz vagy egy szállodába - és természetesen a férjed fizet mindent. Ilyenkor meg is kell neki mondnai, hogy anyuka miatt van az egész. Előbb-utóbb elege lesz a harcból és vagy melléd áll és végre hajlandó felnőni és téged válaztani, vagy visszamegy anyukához és örökre a kicsi fia marad. Ebben az esetben te szabad leszel.


Ps: Ezt a hozzászólást, amit írtam, olvastasd végig a pároddal is. Jót tesz, hidd el. :)

2013. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
2: Lehet, hogy te vagy a világ legkiválóbb menyecskéje, egy született édibédi, de nem rólad van szó. Nem veszed észre?
2013. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!