Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóvá tennétek az apósotoknak...

Szóvá tennétek az apósotoknak ha igazságtalanul bánik a házastársatokkal?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy a férjem kijelentette, Ő biztosan nem fog erről beszélni az apjával, nekem viszont fáj.

Az a helyzet, hogy a férjem testvére 1,5 évvel ezelőtt kapott 1M Ft-ot amikor lakást vettek. Először úgy volt, hogy kölcsön de már fél év múlva arról beszélt a sógorom, hogy biztosan nem kell visszaadnia (tudtommal az apósom nem mondott neki ilyet tehát ez csak feltételezés) és majd biztos mi is fogunk kapni.

Most arra várnak, hogy a sógorom felesége megkapja az apjától a nekik beígért pénzt (mert a felesége még egy forintot nem tett a közös lakásba ami a kettőjük nevén van) és abból vesznek egy autót meg elvileg abból kellene, hogy visszafizessék a "kölcsönt" az apósomnak. A férjem szerint sem kell visszafizetniük és szerinte mi biztos nem fogunk kapni semmit.

Én megmondtam neki, hogy megvárom a végkifejletet de ha tényleg nem történik semmi és Ő nem teszi szóvá az apjának akkor én megteszem.

Tudni kell, hogy nekünk is van lakásunk (amibe az én szüleim adtak több millió Ft-ot ill. a férjem saját megtakarított pénze van benne) amiért több hitelt is fizetünk a sógoroméknál, nekünk autóhitelünk van, ill. van egy gyerekünk (a sógoroméknak az sincs) akivel gyeden vagyok. Tehát magyarán megmondva nekünk sokkal jobban elkelne a segítség de azt csak az én szüleimtől kapjuk meg (még a pelenkát is ők veszik a gyerekre). Lehet, hogy emiatt nem segít nekünk? De van neki ahhoz köze, hogy az én szüleim mennyit segítenek? Neki akkor is ugyanúgy a fia mindkettő, nem? És ha az egyiknek ad a másiknak is kellene, hogy adjon ugyanannyit, nem?

Ezek szerint az egyik fiát jobban szereti a másiknál? Máshol is van ilyen, hogy az egyik kap a másik meg nem? Mert én ilyet nem ismerek. Amit az egyik megkap megkapja a másik is. Azt még fontos tudni, hogy tudna adni nyugodtan nekünk is ha akarna szóval nem a szájától venné el a falatot.

A férjem azt mondja semmi nincs amiről nem tudok vagyis amiért esetleg nem segít neki is az apja.

Mi a véleményetek?

Ti szóvá tennétek ezt valaha? Engem nagyon bánt és attól félek ha ezt nem beszéljük meg soha nem fogok tudni leülni náluk nyugodt szívvel. Azt hiszem előbb-utóbb úgyis kibukna belőlem. Tudjátok nem a pénzről van szó...hanem az elvek. Ő így nyugodtan hajtja le álomra a fejét esténként? Biztos, hogy a férjemet is bántja de nagyon büszke azt mondja nincs szüksége a segítségére ami igaz is. De mégis...értitek?


2009. nov. 18. 10:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én értem,mert egy barátnőm is mindig panaszkodik ilyen dolgok miatt.Ők nem tették szóvá,de megromlott a viszony anyósáékkal.Nem értem,mit nem lehet azon érteni,hogy egyformán járna a két gyereknek.Ha nem is adja oda,de legalább tudassa,hogy tudja,hogy jár a másiknak is.Na ez értelmes lett:)
2009. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem panaszkodjatok az apósnak, hogy milyen sok a törlesztésetek, meg hogy a válság miatt milyen nehéz eltartani a gyereket. Hátha elgondolkodik.
2009. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
A penz nem a szeretet meroeszkoze. Vagyis, attol h az egyik fiu tobb penzt kapott nem jelenti, h ot jobban szeretnek a szulei. Szerintem felesleges felemlegetni,foleg, h mar nektek is van hol laknotok. En ugy vagyok vele, h egy felnott embernek inkabb az idosebb szuleit kellene tamogatnia, ha mar az anyagi helyzete megengedi, cserebe a gondoskodasert es azert, h felneveltek. Ha nem penzzel, akkor gondoskodassal. Hallgass a ferjedre, ne emlegessetek fel ezt a dolgot, foleg, h penzehessegnek tunhet a szemukben, foleg ha megtudjak, h te adod ala a lovat. Egyebkent is szerintem nem vagytok rossz helyzetben, sok parnak meg lakasa sincs.
2009. nov. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Az én párom családjában nem ritka dolog a kivételezés. A két idősebb testvérnek bárhol, bármikor szülinapi, névnapi ebéd, ahogy a kedvenc unokának is, ahová az egész család meg van hívva, eszünk-iszunk, dínom-dánom, külön főzzük az ünnepelt kedvenc ételét. Millió kép kirakva róluk, mindig ők vannak dicsérve. Mi összetehetjük a két kezünket, ha a anyósék azt mondják a párom szülinapján, hogy "Nem jöttök át enni? Tegnap főztem zacsis levest, meg van még tökfőzelék."

Én ezen, bevallom elsírtam magam a párom előtt. Nem az bánt, hogy nem rendeznek világra szóló ebédet, hanem ha már az egyiknek sem tudok/akarok, akkor a másiknak sem fogok bulit rendezni, és egyébként az az érzés, hogy látod rajtuk, nagy ívben tojják le az egészet. Nekem ez fáj. Nem szóltam semmit anyóséknak, mert tudom, hogy abból hatalmas üvöltözés lenne és mondanék minden "szépet" a kedvenc unokára és a másik két nagyobb tesóra is, annak ellenére, hogy szeretem őket.

Szóval megértelek. Értem, hogy itt az elvekről van szó, nem az anyagiakról.

Nem tudom, hogy milyen egyébként az anyósékkal a kapcsolatod... Ha eleve nem túl rózsás, nyugodtan szóvá teheted, de ebből nagyon könnyen lehet harag. Nekem sajnos, van vesztenivalóm egy ilyen vitával, mivel alapjába véve viszonylag jó a kapcsolatunk. Szóval, egy cipőben vagyunk. Az én párom is azt mondja, hogy "nem érdekli", de látom a szemében, hogy fáj neki, hogy a saját anyja többre értékeli a másik testvérétől az unokáját, mint a saját fiát.

2009. nov. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Direkt szóvátenni nem lenne jó, mert az apóséknak joguk van a saját pénzüket annak és akkor adni, amikor akarják.

Ha nektek kevesebbet adnak, akkor esetleg burkoltan (mint az elözö irta, beszélgetésbe beleszöni, hogy sok kiadásotok van, és nehezen birjátok) lehet célozni, de többet nem.

Egyelöre az se biztos, hogy a másik testvérnek nem kell visszaadni a külcsönt - még ha ö erre is számit, lehet, hogy csak MÉG nem kérik vissza, de ha igy lenne, akkor se lehet ugyanannyit követelni tölük.

A másik oldala a dolognak, hogy ha a férjed ugy goldolja, hogy nem szükséges a segitség és anélkül is kijöttök, akkor azért annak is van elönye: ha kaptok külcsön vagy ajándékba, akkor azzal kicsit függövé is váltok, az após akkor ugy érezheti, hogy joga van beleszólni valamennyire az életetekbe.

2009. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van. Az egyik nővérem diákhitelét kifizette az apám. A másiknak odaadta az autóját. Én nem kaptam semmit. Hazudnék, ha azt mondanám, nem esik rosszul, viszont mégis ő nevelt fel, azaz tonnányi pénzt fektetett már így is a nevelésembe. Tehát ha nem akar többet adni, akkor ezt elfogadom, sőt, megköszönöm azt, amit eddig adott. Sokan elfelejtik ezt.
2009. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jaj, köszönöm a sok választ! Nagyon jól esik és örülök, hogy ilyen hasznos segítséget kaptam itt és mindeki megértette mi az igazi problémám az egésszel.

Valamelyik válaszló írta, hogy így ez tök igaz! De az a "baj", hogy a sógoromék meg még jobb helyzetben vannak. Ők pl. az autót is kp-ra veszik majd és nem 10 évig fogják fizetni havi 30.000.Ft-al(sz@r hitelt vettünk fel elismerem de majd változtatunk rajta). Mi nem járunk el sehová mert örülünk, hogy épp kijövünk a pénzből ők meg évente 2x nyaralni járni+nem főznek hanem étteremben kajálnak, diszkóba mennek meg strandra járnak télen is. Bár ezeket nem tudja az apósom. Messze lakunk mindannyian de mi a sógorékkal szinte szomszédok vagyunk. Nem irigylem tőlük mert én nem mennék amúgy sem ilyen helyekre. Egyszerűen nem fogom fel miért nem látja át a helyzetet? Gondolhatja, hogy egy gyerek már önmagában sok pénzbe van, nem? Szerintem Ő azt nézi, hogy az én szüleimtől mennyi mindent kapunk. De ahhoz mi köze van? Haragszom is a férjemre mert mindig mondja nekik, hogy ezt kapott meg azt kapott a gyerekünk. Mondtam már neki, hogy nem ezt kell mondani hanem azt, hogy mennyi pénzbe van. Pl. egy doboz tápszer több ezer forint, egy csomag pelenka több ezer forint és kb.2 hétre elég.

Én is gondoltam rá, hogy burkoltan fogom majd előadni. Valószínűleg így is lesz mert jóban vagyunk (csak nekem ment hatalmas szálka a szemembe amit nem bírok néha palástolni) nem akarok vitát. De én egyébként is csak megbeszélésre gondoltam, hogy csak mondja el, hogy miért gondolja így és akkor biztosan megértem. De az a baj, hogy nem tudna elfogadható vagyis igazságos magyarázatot találni. És tényleg nem a pénzről van szó és tényleg nem biztos, hogy feltűnne neki, hogy hiányzik a bankszámlájáról az a pénz. Max. 1000Ft-al kevesebb lenne a kamat.

2009. nov. 18. 10:53
 8/23 A kérdező kommentje:
Az elejéről kimaradt, hogy "valamelyik válaszoló írta... hogy nem vagyunk rossz helyzetben mert van lakásunk stb...)
2009. nov. 18. 10:55
 9/23 anonim ***** válasza:
Nem teném szóvá! Mégpedig azért, mert adni nem kötelesslg. Adni egy gesztus! Inkább ki kellene érdemelni, hogy ti is kapjatok, nem pedig kikövetelni.
2009. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10.55 vagyok. Csak a "tenném" szót szeretném helyretenni!
2009. nov. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!