Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a közhelyes dumáról, hogy először magadnak kell boldognak lenned ahhoz, hogy társad legyen? 29/N

Figyelt kérdés
Lassan 30 éves leszek és az ismerősök, rokonok folyton azzal nyaggatnak, mikor mész már férjhez? Öreglány maradsz stb. Na ilyenkor ki tudnék menekülni a világból. Igaz, volt egy hosszú kapcsolatom amit nagyon nehezen hevertem ki, ez már lassan másfél éve, de én azóta csak még rosszabbul vagyok. A családom, környezetem folyamatosan azt sulykolja belém, hogy igenis kifutsz az időből, meg hogy nem hiányzik egy társ? Persze hogy hiányzik. Ezért vagyok depressziós már. Sok cikket, írást, fórumot elolvastam a témával kapcsolatban, melyekben azt írják, először magadnak kell boldognak lenned, barátnőim is ezt állítják, úgy, hogy neki fogalmuk sincs arról, milyen rossz ilyen hosszú ideje társ nélkül. Ők kapcsolatban vannak. Nekik így könnyű. Kérdezem én, ha egyedül érzed magad, hogy legyél boldog? Hisz mindenki azt mondja, köztük én is azt vallom, hogy jobb kapcsolatban lenni mint egyedül. Már előre félek a karácsonytól.
2013. nov. 16. 11:20
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Próbáltál már hozzáértőtől segítséget kérni? Talán egy pszichológusi beszélgetés jót tenne neked.
2013. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Hát ez az! Ezeket a dolgokat nem játszani kell, hanem komolyan venni, érezni.

És igenis tudod, ha akarod. Olyan nincs, hogy nem tudod, olyan van csak, hogy nem akarod. De ha elkezdet olvasni a Mello könyvet, ezt te is hamar be fogod látni.

Azt senki nem mondta, hogy nem fog hiányozni a társ. Nekem is hiányzik, de nem ez az érzés áll az életem középpontjában.

2013. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

De basszus, 29 éves vagy...Ha 59 lennél, megérteném, hogy aggódsz a dolog miatt és elkésve érzed magadat, de tök fiatal vagy. Manapság rengeteg nő a 30-as éveiben szül első gyereket. Lehet, hogy ideálisabb előbb, de attól még így van, mivel sokszor nem elég egy fizetés és a nőknek is karriert kell építeniük.

Egyébként attól "öregszel" és leszel vénlány, hogy ilyen a hozzáállásod.

Amúgy miért nem ismerkedsz? Próbálj meg akár társkeresőn valakivel beszélgetni teljesen spontán módon, kötöttségek nélkül.

2013. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Tök fiatal???

Hát, nem úgy látom, hogy a környezetem szerint még bőven ráérnék. Volt olyan is, aki konkrétan a szemembe mondta, hogy siess már mert vénlány leszel, ilyen korban már férjnél kéne lenned. Hát azon a napon majdnem öngyilkos lettem, úgy elment a kedvem az élettől.

Nyílván nem úgy képzelem el ezt az egészet, hogy megismerkedek valakivel, 1 hónap múlva összeköltözünk, 2 hónap múlva összeházasodunk, 9 hónap múlva gyerek. Mert akkor lehet nem lennék elcsúszva az idővel. De így? Nekem kellenek évek, tapasztalatok attól a férfitól, kell a biztonság, ami nem egyik hónapról a másikra alakul ki.

Tárkereső oldalakkal nem foglalkozom, én nem hirdetem magam, annál rosszabb már nincs szerintem.

2013. nov. 18. 09:24
 25/36 anonim ***** válasza:

Hát akkor az a baj, hogy Magadévá teszed mások értékítéletét, és képes vagy rosszul érezni Magad azért, mert valakinek nem felelsz meg.

Én az egész topicból azt szűrtem le, hogy arra volna szükséged, hogy érzelmileg felnőj, megerősödj, és a kérdésedre is ez a válaszom. Ebben a kultúrában minden a felnövés ellen hat, az embereknek 85-93 százaléka soha nem is lép a felnőttség útjára.

Van egy érettségi pont, ami egy bizonyos fajta fordulópontot jelent 4 dologban: felnövés, boldogság, párkapcsolat, a saját sors kovácsolásának képessége. És a kultúránk mindent megtesz azért, hogy ne jussanak el idáig az emberek.

Ha eljutsz idáig, akkor nem fogsz olyan emberekkel találkozni, akik ilyen durván leértékelnek, mert nem fogsz eljutni odáig, hogy kontaktusba engedd Magaddal az ilyen bunkókat.

Ezt elérni pedig valóban feltétele a jó párkapcsolatnak!

2013. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Van valami, amihez értesz, pl. felléptél már az X-faktorban, van közgazdász diplomád, vagy valami, ami nem mindenkinek van? Mert akkor fogadjunk, hogy nem jutott eszedbe a téged hajadonsággal bántalmazónak csípőből visszamondani, hogy "Te pedig mikor teszed már le végre a sebészi szakvizsgádat, hogy akarsz ennyi idősen valamirevaló sebészkarriert befutni, amikor már ösztöndíjra is nulla az esélyed ennyi idősen?".

Pedig ez ugyanolyan.

Hát hogy jön ahhoz valaki, hogy megmondja, milyen célokat és milyen gyorsan teljesítsek a saját életemben??!

28 éves vagy és még soha nem nyertél maratont?! Hhha! nulla vagy a szememben!

De még csak nem is vagy C osztályos akrobatikus rokis???


:D

2013. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Kérdező (#24) a helyzet az, hogy amíg nem szabadulsz meg az elvárásaid és az előítéleteid egy jó részétől, addig tényleg nem sok esélyed van. Kezdjük ott, hogy a "normális" szót felejtsd már el légyszíves, azzal sincs gond, ha valaki tizenévesen találja meg élete párját, de azzal sincs, ha huszon-, vagy harmincon-évesen. Ne akarj már erőszakot tenni az ÉLET-en mert nem szokta hagyni...

A másik, hogy ez a #24 itt csak rólad szól, ahogy a kérdés is... Te most társat keresel, vagy önmagadat? Társra van szükséged, vagy valamiféle környezeti elvárásoknak akarsz megfelelni?

(a netes ismerkedés hárítása meg nettó ostobaság, a neten - a társkeresőkben is - pont ugyanazok az emberek vannak, akik az utcán, a buszon, a munkahelyen, a klubban - tisztességesek és szélhámosok, jók és rosszak, felszínesek és komolyak... mindenhol lehet csalódni is, meg sikeresnek lenni is, és a sikerekhez a csalódásokon keresztül vezet az út - az életben mindenhol.)

2013. nov. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Hát hallod, nem akarlak bántani, sem megítélni, de minden egyes reakciódból árad a negativitás, a nyavalygás, a nem akarás, az önsajnálat. És főleg az utolsó. És amíg ilyen leszel, addig a kutyának nem fogsz sajnos kelleni. :(
2013. nov. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, de szánalmas ez a picsogásod. Szerintem csinálj mindent úgy ahogy a környezeted szeretné: menj férjhez az első szembe jövő pasihoz, szülj gyereket egy bármilyen rossz kapcsolatba, mert hát a barátnőid szerint már kell gyerek. Csak aztán ne gyere a gyakorira sírni x év múlva, hogy elhagytak és egyedül kell felnevelned őt. Komolyan borzasztóan gyerekes vagy. Ideje lenne felnőni és nem aszerint alakítani az életedet, ahogy mások jónak tartják. A barátnők foglalkozzanak a saját életükkel, te pedig szintén a sajátoddal.

A netes társkeresőhöz való hozzáállásod pedig szintén nevetséges. Ott ugyanolyan emberek vannak mint az utcán vagy szórakozóhelyen, vannak normálisak és vannak akikre kár pazarolni az időt, de ezt az egyik válaszoló előttem már leírta. Egy nagyon nagy lehetőséget szalasztasz el azzal, hogy ennyire elzárkózol a dologtól.

2013. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Tapasztalatból dicséritek ennyire a társkereső oldalakat?

Nem picsogás ez, higgyjétek el, egyébként meg szerintem az oldal arra való, hogy kedvedre "picsogj", hisz arctalanul-névtelenül írhatod le a kérdéseidet, gondolataidat.

Nyilván nektek akkor nem volt ilyen problémátok még. Nem tudom. De az sem fair szerintem, hogy lehordotok, hisz nem ismertek engem. Én is ember vagyok és vágyom egy kapcsolatra, pont úgy kezeltek, mintha ez egy elítélendő dolog lenne. :( Arról meg nem tehetek, hogy az emberek ezzel nyaggatnak. Próbálom leplezni előttük, hogy az ilyen megjegyzések igenis bántanak, de ha kapok belőlük, az a napom el van intézve...

2013. nov. 18. 20:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!