Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet boldognak lenni szerelem...

Lehet boldognak lenni szerelem nélkül is?

Figyelt kérdés
én úgy gondolom hogy a szerelem nem minden. sőt csak bonyodalmat okoz. a túl nagy rózsaszín köddel jön a magadhozláncolás az örökös féltékenykedések aki csak vivát szül ami megöli kapcsolatot. szerelem nélkül minden tökéletesebb és boldogabb lehet. most van egy olyan kapcsolatom amiben tényleg szeretjük egymást, de nem vagyunk szerelmesek, mégis boldogok vagyunk. én olyannyira h így még simán férjhez is mennék. nincs szükség szerelemre a teljes boldogsághoz
2012. aug. 13. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi is a kérdés akkor?
2012. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
A szerelemből egy idő után ösztönös szeretet lesz, olyan mint amit a családtagok iránt érzünk :)
2012. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Csak így ne járj,mint én. A kapcsim pont ilyen,mint a tied, másfél éve tart, s azt hittem minden kóser lesz lángolás nélkül is, erre most őrülten beleszerettem vlkibe. Kívánom, sose érezd meg ezt a kínlódást amit most én élek meg :(((
2012. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha boldog lennél nem agyalnál rajta.Nekem van egy ismerősöm, aki most együtt van valakivel, aki a tenyerén hordozza, de nem szerelmes belé, csak már elege van abból, hogy mindig szerelmesen mellé nyúl. Mindenkinek dicsekszik, hogy miket kap, hova viszik, milyen szerencséje van, közben épp, hogy azért van ez a sok információ, mert nem szerelmes és ezzel győzködi magát. Én szerelem nélkül nem tudnék férjhez menni, olyan langyos vÍz.
2012. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp működik.


Én pl megvalósult szerelem nélkül nem tudnék boldog lenni. Azaz nem is vagyok, mert még nem jött össze ami megfelelne. Szerintem nem feltétlen jönnek a bonyodalmak. Csak a szerelem mellett ész is kell! Tudatos élet, meg feltétlen szeretet.


Ha én egy elvagyunk típusú kapcsolatban lennék, és nem lennék cseppet se szerelmes, nem lennék boldog. Mert én még hiszek abban, hogy az lehetek. Ha már lemondtam volna erről? Hát akkor beletörődnék, és igyekezném boldoggá tenni az elvagyok-páromat, hogy tényleg jól ellegyünk. És amolyna beletörődötten lennék boldog. De mivel szerelmes típus vagyok, lehet beledumálnám magamba, hogy beleszeretek...

2012. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5#-ös vagyok, ezt lefelejtettem:


Ha így belemennék, és úgy járnék, mint a 3#-as, hogy valaki másba beleszeretnék véletlen, akkor nem foglalkoznék vele, kitartanék a párom mellett, mert ez így tisztességes.

2012. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Magaddal szemben is tisztességes lenne? Miért lenne tisztességtelen, ha kilépnél és a szerelmet választanád?
2012. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy gondoltam, de most, 2 év után... borzasztóan kezd hiányozni a szerelem. Sosem éreztem úgy igazán a mostani barátom iránt és ez így nagyon rossz. Főleg, mikor egy helyes srác van mellettem, akit ismerek és akiről tudom, hogy elég lenne egy mosoly és belészeretnék... akkor jövök rá, hogy ez így nem az igazi. Hidd el, egy idő után neked is hiányozni fog maga a szerelem érzése.
2012. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én még sosem voltam szerelmes,fogalmam sincs,milyen,de szerintem értelmetlen lenne az életem enélkül.
2012. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha az emberben nincsenek meg azok a hormonok, amik előidézik a szerelmet, akkor lehetsz boldog.

De amúgy nem, mert előbb vagy utóbb téged is utolér, ez nem döntés kérdése.

A szerelem meg úgyis elmúlik és átalakul, sőt, az is lehet, hogy szerelem nélkül kezded, aztán mégis előjön belőled.

2012. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!