Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy mindig csak a "gyerekeknek" kellene menni látogatóba?

Figyelt kérdés

A párommal együtt élünk már fél éve. Ő egész héten este ér haza a munkából, szombaton is dolgoznia kell sajnos, így ami maradna nekünk programokra, nyugodt pihenős időre, az a szombat du és a vasárnap. De ugye a szülők állandóan nyaggatnak minket, hogy menjünk át ebédre, hol az én részemről, hol az ő részéről. De ha már megyünk az egyik szülőhöz, akkor a másikakhoz is odamegyünk egy kicsit, így nincs az, hogy csak ide, vagy csak oda megyünk, vagy x helyen többet vagyunk. Általában ez olyankor úgy néz ki, hogy elmegyünk vasárnap reggel 10 kor otthonról az egyik szülőhöz, ott vagyunk du 2ig kb, aztán elmegyünk a másik szülőkhöz, és van este 6 mire hazaérünk, így az egész napunk elmegy. Már volt, hogy mondtuk a szülőknek, hogy nem, a hétvégén senkihez sem megyünk, kettesben töltjük a hétvégét pihenünk. Elfogdták nagy nehezen, de kedden már kezdődött előről minden, és hívogattak minket, hogy akkor mikor megyünk hétvégén, mit főzzenek stb. Bezzeg a szülők (mindkét részről) hozzánk nem igazán jönnek, fél évente 1x fél órára felugranak, kifogásokat keresnek..meg ugye hát nekik így kényelmes. Nálatok hogy van ez? Nekem kezd egy kicsit elegem lenni az állandó ide-oda menés-jövésből, de a szüleim nem értik meg és erőszakoskodnak. Még csak kedd van most is, de már tegnap elhívtak minket vasárnap ebédre, mivel előtte a másik szülőknél voltunk, így nehogy ám ne menjünk most meg hozzájuk...szerintetek??

Én úgy gondolom, hogy igen is, a szülő is jöjjön, neki ugyanannyi vasárnap ebéd után átjönni, mint nekünk menni, ráadásul nekünk 2 helyre is kellene! (És nem idős szülőkről van szó, 40-50 -es éveikben járnak.)

Ti hogy oldjátok meg?

Köszi a válaszokat!


2013. nov. 19. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
az én szüleim elváltak, anyám rettegésben élt, apám minket sose bántott. anyám mikor felnőttünk elköltözött, így nyilván mi megyünk hozzá látogatóba.. ő max félévente egyszer, ha a környéken jár felugrik, persze csak akkor ha tudja, hogy apám nincs itthon.
2013. nov. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom első, de persze az érthető és okkal így csináljátok, így tudjátok csak megoldani.

Én konkrétan arra gondolok, hogy nálunk a szülők elvárják, hogy minden egyes vasárnap menjünk, és ha esetleg megmondjuk, hogy most nem mennénk, akkor erőszakoskodnak, addig-addig mondják, meg, hogy jaj egy kicsit jöhettek, bezzeg múltkor elmentetek a másik szülőkhöz stb. míg nem végül elmegyünk...

2013. nov. 19. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Párom szülei 10,enyémek 50 km.Előbbieknél 2hetente egy fél nap,utóbbinál havonta egy teljes nap.

Így 4 hétvége 8 nap,abból egy teljesen szabad,kettőnél fél napos elfoglaltság,egynél egész napos.Tehát 8ból 2 amikor szülőkhöz megyünk.

Ők nem jönnek,én sem értem miért,mindig van kifogás.Pedig szintén 40-50 közöttiek,kocsival.

2013. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk mi egy városban lakunk velük, kocsival 5 perc mind2 szülő. Nálunk is van kocsi mindkét családnak is, szóval nem is értem, hogy miért lenne nekik akkora probléma? Értem én, hogy szívesen látnak, és jó beszélgetni egyet, de azt sem lehet mondani, hogy a hétből csak azon az 1 napon találkoznánk velük. Van, hogy én is odaugrok hozzájuk egyedül is, ha úgy végzek a munkával és benézek 5-10 percre, illetve van, hogy a páromhoz is benéznek az ő szülei amikor dolgozik és útba esik. Tehát azon vagyok, hogy lassan fel kéne függeszteni ezt az állandó mászkálást hozzájuk, és ha kiváncsiak ránk akkor ők is nyugodtan jöjjenek...
2013. nov. 19. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Először előzd meg őket, is hívd meg Te őket ebédre, végül is nem lenne szép dolog visszautasítani részükről. :-)

Ha vissza utasítják és kifogásokat keresnek, nyugodtan sértődj meg, és utólag mondd azt, hogy pedig Te már bevásároltál és készülődtél, had érezzék magukat rosszul :-) Ha elfogadják, akkor meg ok. a helyzet, és majd ott, akkor elmondjátok a következő hétvégi programotokat, amibe természetesen nem fog beleférni a közös ebéd. Szépen lassan leszoktatod őket erről. Valahogy muszáj lesz nekik elmagyarázni, hogy lenne más dolgotok is.

2013. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én eleve soknak tartom, hogy hetente KELL menni látogatóba. A hétvége elsősorban pihenőidő, ami persze alkalmas rokonlátogatásra, de az már általában nem pihenés. Szerintem az lenne a legjobb, ha megbeszélnétek nyugodt körülmények között, nem egy ilyen meghívás apropóján, hanem csak úgy, hogy nagyon szívesen találkoztok velük, örültök, ha meghívnak benneteket, de hétvégén időnként pihenni, kikapcsolódni is szeretnétek, esetleg a hétközben felgyűlt házimunkát elvégezni, barátokkal is találkozni, stb., ezért havonta egy ilyen látogatással számoljanak, azaz egyszer az egyik szülőpárral találkoztok, két hét múlva a másikkal, és akkor havi két szabad hétvégétek nektek is marad, viszont havonta egyszer mindkettőtök szüleivel is találkoztok. Plusz emellett amikor nektek időben belefér, hívjátok meg őket ti is. Ezt a meghívást meg lehet úgy is mondani, hogy ha ma mondták, hogy menjetek, akkor mondd, hogy "mi már annyiszor voltunk nálatok, most mi szeretnénk titeket vendégül látni vasárnap délután" ebből kitűnik, hogy nem EBÉDRE szól a meghívás, de mégis készülnétek valamivel, süti, kávé, ilyesmi.


Ha ennyiből nem értenek, akkor nem lehet tovább finomkodni, muszáj megmondani, hogy ti a saját életeteket is szeretnétek élni, szép dolog a családi összetartás, de vannak saját programjaitok is, és ezekkel máskor nem tudtok foglalkozni, csak hétvégén.

2013. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy mi a fővárosban lakunk, anyósomék 250 km-re. Apukám szintén Bp.-i, de másik kerületben, több, mint egy óra, és kb fél év után én is közöltem, szó szerint, hogy apu, nem megyünk, mert egyik hétvégén hozzád megyünk, a másikon dolgozun, a harmadikon anyóshoz megyünk, aztán megint dolgozunk, pihenni nem tudunk, és néha a barátokkal is találkoznánk. Illetve mondtam, hogy neked ugyanannyi az út hozzánk, mint nekünk oda, ráadásul ő kocsival hamarabb meg is járja. Kénytelen volt elfogadni. Úgyhogy havonta egyszer megyünk, anyósékhoz negyedévente. anyukám 2 emelettel lejjebb lakik, de ő beteg, kénytelen vagyok menni minden nap. De már előre félek, mi lesz, ha messzebb költözünk.
2013. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi úgy oldjuk meg, szintén szombaton munka van, hogy mi vasárnap együtt vagyunk... bocsi én főzök és nem anyám, nem anyósom. Ha ezt megértetnéd anyuddal akkor nem hívna mindig. Engem nem hív vasárnap. Néha átugrunk fél órára, meg ők is, persze én többet, mert viszek nekik ezt-azt kaját... Nem is értem a problémád. Ez nem a te életed? Ha valamit nem akarsz, azt nem muszaj megcsinálni. Vasárnap a családdal szoktunk lenni, ha jól gondolom neked is a párod jelenti fél év óta a közvetlen családodat. Akkor meg legyél vele és kész. Nagylány vagy, ha nem akarsz, nem mész..
2013. nov. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!