Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyári szünet van a gyerekeknek...

Nyári szünet van a gyerekeknek, így többet vannak az apjukkal, nem csak láthatás időben. Ezért kevesebb gyerektartást fizet. Jogos ez így?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 22:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem jogos. A gyerektartás fix dolog. Azért nem jár kevesebb, mert most többet költ rájuk. Az elmaradt gyerektartást be lehet hajtani rajta.
2013. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem jogos. Viszont ha a gyerekekre költi a pénzt akkor fair. Ugyabár egy gyereknek nem illik azt mondani, hogy nincs fagyi, mert helyette gyerektartás kell fizetni...
2013. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy elnézem, ti sem békével váltatok el..
2013. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Törvényileg nem, pedig annak kellene lennie. Hisz csak többet költ a gyerekre.
2013. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
A gyerektartás nem elég a gyereknevelésre, a fele költségre sem. A két szülő közel sem ugyanannyit költ a gyerekre a válás után. Ha az apuka 2 hétig többet költ a gyerekre, akkor inkább rádöbbennie kellene, hogy milyen jó dolga van anyagilag, nem pedig sajnálnia kellene pár ezer forintot.
2013. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze, költ a gyerekekre, elvitte őket egy hétre nyaralni. Ő kamionozik, jóval többet keres, mint én és a gyereknevelés nagyobb részét nekem kell megoldani. Megbeszéltük annak idején, hogy a nagyobb kiadások felét (pl. szemüveg, fogszabályozás, stb...) is állja, de még a gyerektatást sem fizeti rendesen.
2013. júl. 28. 22:39
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Ha amúgy fizetné rendesen és nem lenne nekem létszükségem, akkor egy-két havi gyerektartás megcsappantásáért nem borulnék ki.
2013. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Jogilag nem jogos,de szerintem emberileg meg az
2013. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én apám anno 3200Ft-ot fizetett gyerektartásnak. Addig pereskedett ameddig sikerült ennyire lecsökkenteni. Telt volna többre is. Volt, hogy nála nyaraltunk, érdekes lett volna ha ennél is kevesebbet fizet, amikor ez az összeg még az utazásunkat sem fedezte.
2013. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Kövezetek meg de én nem engedném a gyerek közelébe.
2013. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!