Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezzel kapcsolatban?

Mit tegyek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok,de az öcsémmel vagyok egy szobában. Nem tudok tanulni a szobánkban mert ő mindig zenét hallgat,tv-zik én pedig csak nyugalomban tudok tanulni.Ráadásul én hangosan tanulok úgyhogy az sem jó ,hogy akkor tanulok amikor ő már alszik.Így csak a konyha maradt ahol tudok tanulni ,de ott is csak 20óra után ,mert addig mindenki mászkál a lakásban és zajong. Sokszor fordult már elő,hogy nem aludtam egész éjszaka mert tanultam. Sajnos már volt hogy 48órán át nem aludtam mert tanultam.Az anyámat nem érdekli a tanulmányom pedig jól tanulok tavaly csak egy 3asom volt a bizonyítványomban a többi 5ös ,4es.Már nem bírom tovább,hogy éjszaka fennt legyek... mostanában sokat hiányzok emiatt az iskolából mert képtelen vagyok bemmeni a fáradtság miatt. Le szeretnék érettségizni és egyetemre vagy főiskolára akarok menni.De ha így ök folytatom akkor előbb-utóbb valamelyik szervem felmondja a szolgálatot. Az anyám azt mondja ,hogy ő nem tud ezzel mit csinálni mert nincs 3szobánk . Azt mondja akkor inkább ne tanuljak olyan jól de aludjak.De én szeretnék valamit elérni az életben.Most azon gondolkozom,hogy elköltözöm az apámhoz de az a baj,hogy alig ismerem ,mert egy évben körülbelül 10x látom.

2013. nov. 19. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
suliidőszakban jó volna, ha az apáddal laknál, vagy a nagyszüleiddel. Gondolom vannak, és ők nyugisak, nem zajongnak.
2013. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öcsédnek kell venni egy fejhallgatót,Azon tud hallgatni zenét,és a tv-re is rálehet csatlakoztatni.Akkor tudsz hangosan is tanulni napközben a szobátokban,mert úgysem hallja.
2013. nov. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy a jelenléte is zavar
2013. nov. 19. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:

És ha tesód nem a szobádban tévézne? Gondolom van más helység is, zenét pedig lehet fülhallgatóval is hallgatni.

Esetleg ha suli után könyvtárba mennél tanulni vagy valahova beülnél?

Amúgy mit lehet egész éjszakákat tanulni gimiben? Tényleg nem bántásból mondom, de lehet érdemes kicsit a tanulási technikádon is változtatni és többek között nem hangosan felmondani az anyagot, ami csomó időt elvesz. Az egyetemen/ főiskolán van, hogy 2 nap alatt kell több 100 oldalt átvenned és levizsgáznod belőle, szóval nagyon nem mindegy mennyire vagy/ leszel hatékony.

2013. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Könyvtár.
2013. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!