Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek alkoholista az apám?

Szerintetek alkoholista az apám?

Figyelt kérdés

Gyakran jár kocsmába, de sosem részegedik le viszont a családi kasszából havonta 40-50 ezer forintok is eltűnnek.(vagy több)

Gondoltam sok mindenre, de mivel sosem részeg, az alkoholizmusra nem...azonban most mégiscsak erre gyanakszom, mert nagyon jól bírja az alkoholt, tehát ha sokat iszik akkor sem látszik rajta igazán.

Olvastam az alkoholizmusról és ennek a velejárója pl. a depresszió, apukám már régóta depressziós, eddig azért volt mert nem volt munkája.Most azért mert rosszak a fogai.(miután lett munkája a fogait jelölte meg a depresszió kiváltó okaként)

Ha autóval megy onnét lehet tudni,hogy ivott,hogy nem a főúton megy, mert fél a rendőrtől.Pedig főúton rövidebb és mégis többnyire a mellékutat használja, de előfordul,hogy főúton megy és észrevettem,hogy reggel illetve mikor főúton halad akkor mindenen kiakad, bármiért ordibál, mert akkor még nem ivott és ez az elvonási tünet egyik jele.(legtovább délig bírja ital nélkül, délután sosem használja a főutat)

Az állomáson van a kocsma, több családtag is látta őt reggel a kocsma körül, pedig a munkahelye az ellenkező irányba van és semmi keresnivalója ott, magyarán már reggel,ittasan megy munkába is, de mint mondtam bírja, és nem veszik észre rajta.

(A fogai miatt büdös a szája és nem érzik meg az alkoholt)

Továbbá nem is eszik (mert elvileg depressziós+a foga) de közben ez megint csak az alkoholistákra jellemző,hogy nem esznek, és be vallotta,hogy inkább megiszik egy korsó sört mert enni a fogai miatt nem bír (de ha nagyon akarja még a száraz kenyeret is elrágja, szóval érdekes)


Nem tudom még miket kéne megfigyelnem, hogy bebizonyosodjon a gyanúm, de ha tudtok még valami alkeszekre jellemzőt akkor megmondom,hogy ő hogy van vele, és a pénz hiányát is megmagyarázná ez...


2013. nov. 19. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

És, ha szerintünk alkoholista akkor mi lesz?

Ha folyton iszik, akkor elég esélyes, hogy az.

2013. nov. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem válaszolsz ilyen baromságokat akkor mi lesz?

Nem tudom, de nekem biztos jobb lesz, egyébként meg semmi.

2013. nov. 19. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól hogy nem részegedik le, lehet slkoholista! Sajnos tanácsot nem tudok adni, csak annyit hogy próbáljatok hatni rá! És lehetőleg ne ülj vele kocsiba ha ivott!

A privát véleményem pedig nrm írom le, mert kigyulladna a telefon a kezemben:)

2013. nov. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor soha nem ülnék kocsiba...sajnos a jogosítványom árát is elitta (hivatalosan számlákra ment ,de egy hónap után kiderült,hogy hát mégse, de ő nem tartozik magyarázattal)

Igazából csak arról szeretnék meggyőződni mások, azaz a ti vélemények alapján,hogy valóban esélyes e hogy alkoholista vagy csak én kombinálom túl.

2013. nov. 19. 20:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Apád alkoholista.

Most jobb?

"Gyakran jár kocsmába"

"a családi kasszából havonta 40-50 ezer forintok is eltűnnek.(vagy több)"

"legtovább délig bírja ital nélkül"

"Az állomáson van a kocsma, több családtag is látta őt reggel a kocsma körül, pedig a munkahelye az ellenkező irányba van"

"már reggel,ittasan megy munkába"

"be vallotta,hogy inkább megiszik egy korsó sört mert enni a fogai miatt nem bír"

2013. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzeted! :-(

Ismerek olyat, aki sok időt tölt a kocsmában, de nem az alkohol,hanem a szerencsejáték miatt. Tehát ezt is vedd számításba lehetőségként, hogy emiatt van ott. Ha veszít, és a játék után bedob egy felest, az nem alkoholizmus.

De lehet, hogy tényleg az alkohol miatt megy. Vagy ha otthon nem iszik, akkor a társaság miatt, és hát illik inni a haverokkal, meghívják, kicikizik, ha nem iszik velük..... Ha otthon magányos, akkor lehet, hogy ez a fő motivációja.

Először az okot kellene kideríteni, hogy miért jár a kocsmába.

2013. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak az a gond, hogy ezt a sztorit egy 13 éves oknyomozó riporter tette össze.


Való igaz, ha minden nap iszik, és délig bírja pia nélkül, akkor alkoholista. De amit te leírtál: Nem a fő úton megy, ergo alkoholt ivott. Büdös a szája, ergo nyugodtan ihat alkoholt mert nem érzik meg. Látták az állomás körül, ahol van egy kocsma, ergo kocsmázik reggel. Már ne is haragudj, de szerintem ez túlzás.


Az én személyes véleményem az, hogy egy alkoholistán feltűnik hogy alkoholista. Kétség kívül meg tudják mondani az alkoholistával együtt élő családtagok, hogy ő alkoholista. Amit te leírtál, az inkább fikciónak tűnik nekem.


Aki elkölt 40ezret, nem a főúton vezet, reggel az állomás körül járkál, és büdös a szája, és depressziós, az alkoholista. Érzed te is, nem?

2013. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!