Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki alkoholista az...

Ha valaki alkoholista az öröklődhet? Ha apám alkoholista volt, a gyerekem is lehet az?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt semmit nem ittam.Én nem vagyok nagy ivó,hamar szédülni kezdek tőle..

2013. aug. 18. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

A problémamegoldás rossz mintáját "örökölheti" valaki. VAgy a függőségre való hajlamot.

De ne vetítsd előre, mert könnyű önbeteljesítő jóslatot gyártani belőle. Tudod, ha sokat hallja egy gyerek hogy ő rossz gyerek, akkor az is lesz.

2013. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmisra való HAJLAM öröklödhet, de hogy azután lesz-e ebböl alkoholizmus, az az illetötöl függ kizárólag.
2013. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne félj ettől, e legmeghatározóbb az lesz, hogy tudtok-e támogató, meleg otthoni biztosítani neki. Ha egy egészséges szűkebb család van körülötte, akkor nem lesz szenvedélybeteg. Olyan szinten valóban van genetika benne, hogy akire nem "kellemesen" hat az alkohol (szédül, bealszik tőle, stb. nem pedig "bátorítja"), az kisebb eséllyel lesz alkoholista, de ez szerintem logikus. Amin igazán múlik, az fejben dől el, és erre van ráhatásod.
2013. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a kulcsszó a "-het"


van rá esély, kicsit tobb mint akinek nem alkoholista az nagyapja.

azonban mindenkinek van valami amire nagyobb az esélye.

az alkoholprobléma csak egy probléma a sok probléma közül.

2013. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az,hogy valakiből szenvedélybeteg válik-e,kizárólag az illető saját,személyes döntésén múlik.A géneknek ehhez vajmi kevés köze van,maximum a hajlam tekintetében elképzelhető.
2013. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ennyire azért nem egyszerű.


jellegzetes mozdulatok stilus is öröklődik akkor is ha valaki sose találkozott a felmenőivel.


az hogy ez mennyire dominál azonban sok más függvénye is


amugy a kérdés azért fura mert annak is lehet alkoholista a gyereke akinek a szülője, felmenője nem volt az...

2013. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) megnyugodtam.
2013. aug. 18. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!