Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegbeteg alkoholista az...

Idegbeteg alkoholista az apám, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval sajnos egy szobában vagyunk (én 15 éves vagyok) most költöztünk és a házhoz toldva van, már csak tető kéne rá. Megvolt rá a pénz, de apám elitta. Amikor józan, akkor idegbeteg, például most történt: 1:22 van hajnal. Kapcsoltam volna ki a TV-t kikapta a kezemből és elkezdett ordibálni az éjszaka közepén hogy ő még tévézni AKAR majdnem nekemjött. Kínomba visszakapcsoltam a gépet még az is jobb mint őt hallgatni!
2013. márc. 24. 01:23
 1/10 anonim válasza:
szerintem hagydrá változtatni ugyse tudsz rajta ugyhogy csak enyit tehetsz :/
2013. márc. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ilyenkor jön a kényszer kapcsolat lányal vagy fiúval (nemedtol fuggoen) gyere ossze egy olyan lannyal pasival akihez hozza tudsz koltozni.
2013. márc. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

esetleg kollégium?


amúgy meg iszonyat résen kell lenned, hogy a saját életed ne menjen rá erre. nagyon figyelj oda a tanulásra, hogy ki tudj innen majd törni ha a 18at eléred.

2013. márc. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Hát első, ez egy nesze semmi, de azt fogd meg jól válasz!


Bár nehéz ez esetben mit tenni, amíg ő az úr a háznál és nem vagy tőle független.


Rokonaidnak kellene valamit tenni, ha vannak és beszámíthatóak.


Ha sajnos nincsenek, akkor lehet, hogy tényleg nem érdemes provokálni, mert tőle jobb nem lesz, viszont te húzhatod a rövidebbet.


Esetleg a gyámhivatalnál / polgármesteri hivatalnál tehetsz panaszt rá, ha túl menne a határon. Vagy akár rendőrt is hívhatsz, kutyakötelessége eljárni.

(Azért agyon csapni semmiképp ne enged magadat.)

A gyámhivatal az jobb lehet, és írásban tedd, ne hogy valami helyi sógor-koma elkenegesse. Ma már hála égnek jobban védi a törvény a gyerekeket, de sajnos csodára ma sem lehet számítani.

Ha bántalmaz, ma már ilyenért simán kaphat csípőből 3 hónap sittet is.


És a következményeit előtte feltétlenül józanul és bölcsen gondold át, hogy megéri-e.


Mert sajnos csodát nem tesznek, rendes apát nem adnak cserébe érte neked,legfeljebb megdorgáljál vagy téged visznek el állami gondozásban.


Hosszú távon pedig feltétlenül tanulj, amennyire lehet csak becsüld meg magad, és légy okos, mert csak így válhatsz tőle függetlenné.

És hogy 15 éves vagy, lehet okos, de akkor is még csak egy tapasztalatlan, naiv gyereke vagy.


És sajnos vannak "felnőtt" gazemberek is, akik a fiatalok tapasztalatlanságával minden szívbaj nélkül visszaélnek. Tehát feltétlenül légy óvatos és okos, és ne dőlj be senkinek, csak azért mert idősebb nálad vagy "rondán" néz rád.

Én például tudok egy hozzád hasonló sorsú fiatal srácot, elment dolgozni egy maszekhez, és a végén még fizetést sem akartak neki adni!


Vannak rendes emberek is, de sok szemét féreg is van: nem kell ezen felkapni a vizet, ilyen az élet, de te légy okosabb náluk.


Esetleg beszélhetsz a kék-vonallal is:


[link]


hátha tudnak valamiben segíteni, de csodát ne várj tőlük, én elég semmit érő megélhetési gittegyletnek ismertem meg őket.

Például eltűnt gyerekek ügyében abszolút semmivel nem foglalkoznak, ami a honlapjukon áll az ügyben csupán egy hazug dekoráció.

2013. márc. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Kettes te beteg vagy!

Valami pedofil apukát / anyukát nem akarsz véletlenül ajánlani szegény gyerekek?


És mit csináljon mégis most egy fiúval / lánnyal?


Barát persze kell az embernek, de az igazi barátot egyrészt nem a polcról akasztják le csak úgy; másrészt pedig mi csináljon vele: hívja meg egy mákos rétesre magukhoz, és majd az apja részegen ordítozik mellé?


Kábítod itt szegény gyereket az égből alá szálló csodatevővel.

2013. márc. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Meglátom mit tehetek, még vannak a nagyszüleim velük megbeszélem mi legyen.
2013. márc. 24. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Miert ne lehetne neki????Sot ha meg hazasodik nagykorunak szamit hiaba nem 18 es ott tudja hagyni a beteg apjat.....es miert ne lehetne szerelmes...meg inkabb egy kozepes kapcsolat normalos lakasba korolmenyek kozott mint amibe most van.
2013. márc. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát azért nem, mert a szerelem általában sem mankó, hogy legyen kire támaszkodjunk, hanem éppen fordítva - legalábbis egészséges esetben - hanem az azt akarjuk, hogy - kölcsönösen, hogy mi ránk támaszkodhasson valaki.


De ha még fordítva is lenne, a kérdésfeltevő egy 15 éves fiú. És te most gyakorlatilag azt javasolod neki, hogy találjon magának egy 15 év körüli lányt, aki már elég tapasztalt és érett és felnőtt hozzá, hogy ebben tudjon neki komoly segítséget adni?

És ráadásul egy szerelmi kapcsolaton belül: azaz egy olyan lányt ajánlasz neki, aki 15 évesen éretten eldöntötte már pedig neki ez a fiú lesz egy életre a párja és már hozzá is költözhet?


Meg a fiú is van 15 évesen olyan érett, hogy kitudja szűrni az esetleges mézes-mázos, csak magát felcsináltatni akaró ribancokat?


Egyszerűen komolytalan amit írsz.


Viszont ha a fiúnak vannak jó barátai (akár fiúk akár lányok) illetve nekik a szüleik, ők nyilván segíthetnek kisebb dolgokban a srácnak.

De sajnos a mai beteg és önző társadalomban ez sem egy túl gyakori jelenség.

Vagy ha éppen van a srácnak egy olyan barátnője, aki együtt érez vele és segít neki ahol tud az, jó.


De ez nem úgy működik, hogy bajban vagyok, ezért most belemegyek a boltba és leakasztok magamnak a polcról egy megbízható jótevőt aki egyben még a párom is legyen!

2013. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miert kene sajat korosztalyabol??Nekem pl 16 evesen mar 22 eves elettarsam volt.Most vagyok 19 eves es egy 27 eves lanyyal elek egyutt...es sose volt szerelmi banatom mert mindig en leptem ki minden kapcsolatbol.
2013. márc. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Annyi az egesz hogy hogy nezzki....ha egy jo kepu jo testfelepitesu sportos fiu akkor az ove a vilag szo szerint....ha meg egy atlagos lany aki okos vagy dorzsolt 2 ev aladt milliomos lehet.
2013. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!