Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 11 hónap után korai az összekö...

11 hónap után korai az összeköltözés?

Figyelt kérdés

Párom 27, én 23. Ő dolgozik, én most fejezem az egyetemet, mellett elkezdtem munkát keresni.

Volt már két 3 éves kapcsolatom, ott nem éreztem azt, hogy velük akarok élni, most meg úgy gondolom, hogy megtaláltam az igazit. Mi nem érezzük korainak, de anyukám el van szédülve, hogy ő még nem készült fel rá, stb. (a család többi tagja és a barátok támogatják a döntésünk)

Szerintetek is korai vagy ez csak egy szülő "hisztije"?


2013. nov. 21. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy anyukád megijedt, hogy el kell engednie.
2013. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Mi 8 hónap után költöztünk össze,épp elmúltam 18. Ennek már 6 éve :) Ha szeretnétek igazán,akkor nem korai.
2013. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem nem hogy korai, hanem késői. Én nem lennék valakivel együtt 11 hónapig úgy hogy nem lakunk együtt. Persze gimiben más, de azért felnőtt fejjel furcsa lenne. Elmegyek a párommal étterembe ismerősökkel meg minden, és akkor a végén én balra ő jobbra megy? Nem is értem.


Mi "hivatalosan" olyan 3 hónap után költöztünk össze, de mivel az első egy-két hetet követően a hétből 6 napot együtt aludtunk, és én csak azért mentem haza hogy megnézzem megvan-e még az albi, meg nem-e törtek be, fel is számoltam utána az albimat.


Mint mondtam, nem tudom elképzelni hogy összejövök valakivel, nagy a szerelem meg minden, de este mindenki a saját lakásában alszik.

2013. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem a 8 hónappal van bajod hanem , hogy nincs jövedelmed. Én amíg nincs saját jövedelmem biztos nem költöznék el.
2013. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Mi két hónap után költöztünk össze, na, az kockázatosan korai volt, mégis működik azóta is több éve és nem is akármilyen jól működik.

Igazából ti érzitek, hogy belevágtok-e.

Anyukád valószínűleg szeretne még maga mellett tudni még és kicsit megijedt.

2013. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

# 3/5

Na akkor mihozzánk mit szólsz?

Mi 18 éves korunk óta együtt vagyunk,és még nem költöztünk össze. Jelenleg 27 évesek vagyunk.

2013. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Mi 6 hónap után költöztünk össze (mindkettőnknek volt munkája) és újabb 6 hónap után összeházasodtunk. Már 8 éves házasok vagyunk.
2013. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

6-os és mit csináltok együtt? :)


Elmentek moziba, meg meló után ha épp nem vagytok fáradtak akkor egy gyors vacsi, egy menet, aztán irány a metró haza hogy még legyen idő aludni a meló előtt?

2013. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Végül is nem nevezhető annak. Bár mi a párommal is összeköltöztünk 11 hónap után igaz nem teljesen külön ő jött ide hozzánk lakni tehát a szüleimnél élünk még. A mi helyzetünk más egy kicsit. Én már dolgozom de nem keresek sokat viszont a barátnőm is dolgozik délutánonként plusz a fősuli mert ide vették fel a szomszéd városba de nem akar kollégiumba lenni és akkor döntöttünk úgy hogy költözzön ide mivel még egyedül nem tudnám fenntartani az albérletet igaz van egy örökölt házam ami sajnos télen nem egészen lakható a fűtés végett mivel gazdaságtalan lenne még fával is plusz van jó pár dolog amit meg kell csinálni. A barátnőm szülei támogatták a dolgot jobban mint a kollégiumot mert így tudják hogy a lányuknak jó helye van nálam mivel engem már az első perctől kezdve nagyon megkedveltek és még mindig maximálisan megbíznak ennem, a szüleim is örültek neki mert van bőven helyünk és így legalább nem olyan üres ez a ház mióta a nővérem már javában külön életet él a párjával. A szüleim másrészt azért is örülnek ennek mert végre látják hogy van velem valaki aki mellett igazán boldog vagyok és ők is nagyon kedveik a páromat mivel nagyon kedves velük és nagyon jól kijönnek. Meg ugye így rengeteget tudok spórolni a leendő házunkra tavasszal ha minden jól megy eltudjuk kezdeni a felújítást apám ezt maximálisan támogatja mert egyrészt örül hogy a családban marad, másrészt minden vágya volt hogy egyszer lássa azt ahogyan magam építem fel a saját házamat igaz már megvan de van ott meló bőven szóval ezt majdnem úgy kell elképzelni hogy magam építem fel. Mivel neki minden vágya az hogy továbbadja azt amit anno ő tanult meg. Szerencsére a barátnőm is sokat tud spórolni plusz neki is van egy kis tartaléka amit nem piszkálunk és majd az is megy a házra, az ő szülei is fognak segíteni, szóval mi már javában a jövőt tervezgetjük, de a költözés csak akkor lesz ha egyrészt készen lesz a ház ami szerintem elfog tartani egy ideig mivel csak szabadidőnkbe fogjuk csinálni plusz a barátnőmnek a tanulás az első. Már itt élünk 2 éve amúgy és még hátra van a barátnőmnek 2 fél éve mivel egy másik suliból jött át ide mert mégis ez volt az álma és átvették többnyire az én segítségemmel mert én maximálisan mellette voltam és mindenben segítettem, de ha ő is eltud majd helyezkedni és lesz főállása és jobb keresete akkor már tényleg mindent elfogunk követni azért hogy külön élhessünk együtt. Persze itt a szüleimnél sincs gond egy külön emeletünk van csak a konyha ami közös meg nagyon nagyon ritkán a fürdőszobán kell osztoznunk de azzal sosincs gond, szinte mintha itt sem lennének a szüleim, nem zavarnak minket, nem is jönnek fel, mindent tudunk csinálni. Ez elég ritka mert sokaknál az is gond ha a szülők a szomszéd utcában laknak nemhogy egy telken vagy egy épületben, de itt nincs gond nagyon jól elvagyunk mit itt. Csak legbelül mi is vágyunk a külön létre amit mindenképp elszeretnénk érni. És nem korai a ti hozzá állásotok sem, már javában nagykorú vagy te döntöd el mi legyen ha anyukádon kívül mindenki belement akkor anyukád is elfog engedni csak neki még a te kicsi lánya vagy a szemében és még 50 évesen is az leszel szóval ezzel barátkozz meg, de idővel elfog majd engedni, mert őt is elengedték annak idején.
2013. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván benne van a szülői hiszti (merthogy nem te nem vagy kész rá, hanem ő arra, hogy a kicsi lánya elmegy otthonról), de amúgy nem korai.

Illetve ez a 21. század, nem kell ilyen szabályokat alkotni. Akkor költözzetek össze, amikor úgy érzitek.

Garancia úgysincs semmire.

Mi a párommal azonnal összeköltöztünk. Nem így terveztük, így alakult, de nem baj, mert szuperjó együtt. Persze mindenki ógott-mógott, hogy korai ez, főleg hogy én alig két hónappal előtte költöztem el az exemtől. De belevágtuk és nem bántuk meg.

Egy barátnőm nemrég költözött össze bő egy év után a párjával, ami ideális elvileg. Másfél hónapja laknak együtt, és már panaszkodik, hogy ha a srácnak valami baja van, képes napokig hozzá se szólni. És hát ő nem akar így élni...

Magyarán cselekedjetek a saját belátásotok szerint, aztán majd elválik, hogy jó ötlet volt-e.

2013. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!