Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól "várható" el az...

Mikortól "várható" el az összeköltözés a párunktól?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden felvázolni, az idősebb korosztály véleménye is érdekel.


26-27 évesek vagyunk, 1 év, 8 hónapja tart a kapcsolat. Ő családdal él, én családtól külön, lakótárssal (nem a saját lakásom. Ok: lakóhelytől távol találtam munkát. Találkozások: napi szinten, egymásnál is alszunk, de nem élünk együtt. Mindketten dolgozunk pár éve.


Probléma számomra: 1. én szeretnék más városba menni munkát keresni, mert itt korlátozottak a lehetőségeim, és a jelenlegi munkámat már nem csinálom szívesen. Jó eséllyel találnék érdekesebb munkakört is, de ehhez mobilisnak kell lennem. Ő nem szeretne ebből a városból eljönni, mert úgy van vele, otthon lakva több pénze marad meg (de: ő sem szereti a mostani munkáját, és nem is fizetik meg igazán.)

2. Én szeretnék összeköltözni, egyrészt hogy kiderüljön, a mindennapokban is jó csapat vagyunk-e. Mert ha nem működne együtt lakva, akkor derüljön ki mielőbb, ugyanis engem most ő köt ide, pedig máshol sokkal szívesebben dolgoznék. + Az is zavar, hogy nálam a lakótársamat kerülgetjük folyton, náluk az ő családját, és alig tudunk tényleg kettesben lenni.

De ő nem vágyik igazán összeköltözésre, neki jó otthon (úgy tényleg jóval több marad a keresetéből.) Maximum kénszerből menne bele, hogy ne veszítsen el.


Jóra vezet-e, így összebútoroni?


2013. nov. 19. 12:33
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Őt az is visszatartja a külön költözéstől otthonról, hogy így jobban tud félre tenni, és hitel nélkül akar saját otthont. Viszont így nem fogunk együtt élni még 30 éves korunkban sem.

Én 30- és 30-tól felfele már családot szeretnék. Úgy érzem, 26-27 évesen azért 1,5 év együtt járás után már meg lehet próbálni az együtt élést, mert ha nem működik, mindkét félnek jobb, ha kiderül, és onnantól újra mindenki a maga útját járja.

Nem szeretném, ha 29-30 évesen kerülne sor a költözködésre, és esetleg akkor derülne ki, hogy nem tudjuk elviselni egymást, hogy aztán abban a korban kezdhessek párt keresni, amikorra már igazából gyereket nevelni szeretnék.

2013. nov. 19. 12:39
 2/21 A kérdező kommentje:

Most az jár a fejemben, hogy ha nem akarja ezt meglépni a párom a nyár végéig, (akkora 2 éves lesz a kapcsolat), akkor inkább szakítok vele.

Szeretem, de a lehetőségek tekintetében teljesen gúzsba köt, hogy ő nem hajlandó eljönni ebből a városból. Itt nem is szeretem a munkámat, és félre tett pénzem se igen marad a fizetésemből. Tulajdonképpen így nem tudom a jövőmet megalapozni. Ráadásul azt sem tudom, nekünk együtt lehetne-e tényleg jövőnk.

2013. nov. 19. 12:42
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Tippem szerint kétféle válasz jön majd, az egyik, hogy a párodnak van igaza és milyen f_sza lesz majd egy hitelmentes lakásban együtt és biztosan hosszútávra stb. A másik, hogy spúr sz_rrágó és jobban szereti a pénzt mint téged. Az igazságot meg csak te tudhatod.
2013. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
te nem tudsz odaköltözni hozzá?
2013. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Én ennyi idő után már biztosan döntés elé állítanám. Bár én eleve nem értem az ilyen hozzáállást. Így az ember gyakorlatilag 30 éves kora után kezdi az önálló életét. Szerintem megéri azt a pártízezer forintot, hogy az ember a szüleitől külön, önállóan élhessen. Szerencsére a párom is így gondolkozik.


De ha ő így látja, akkor nem biztos, hogy jó ötlet erőltetni. Merthogy ha együtt maradtok is, később megkapod, hogy miattad lett csak 5 évvel később saját lakása.

Esetleg vesd fel a távkapcsolatot, arra vajon hogy reagál.

2013. nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

Fél-1 év után érdemes szerintem, ha az anyagiak adottak. A múltbéli kapcsolataimból tanulva mondom: ott, ahol az ember 1-2 évnél még nem vágyik az összeköltözésre, nem lesz semmi. Ez általában annyit jelent, hogy nem tudjátok elképzelni a közös életet. Ha az anyagiak miatt nem megy vagy más külső akadály miatt, az persze más kérdés. Itt arra értem, ha mindkét fél vagy legalább az egyik csak húzza-halasztja a kérdést.


A ti eseteteket nézve:

- ha dolgozik a párod, miért otthon lézeng? Kényelmes, anyucipicifia típus (ez megmagyarázná azt, hogy nem akar költözni), vagy gyűjtöget komolyabb tervekre? (lakás, ház) Esetleg nem elég a keresete egy külön lakásra? Nem mindegy!

- mennyire messze szeretnél költözni, ő miért nem akarja ezt bevállalni, ha mindkettőtöknek jobb lehetőségei lennének?

- egyébként mik a közös jövőről alkotott terveid, tervei? Beszéltetek már erről?

2013. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Otthon ő családdal lakik, az anyukája nem is szeretné, hogy én is oda menjek, amúgy, én sem szeretnék a szüleivel élni.


Csak igazából, azért már nem vagyunk gyerekek. A hitel mentes lakás tényleg szép, de nekem elég necces. Lennék vagy 30-egynehány éves, mikorra összeköltöznénk. 50% az esély, hogy együtt lakva már nem kellenék neki, mint az, hogy igen, mert igazán csak akkor ismernénk ki egymást. Ha pedig kiderül, hogy nem működik, nekem se félre tett pénzem, se családom nincs. veszteni valóm neki van, nem neki.


Másrészt: engem már idegesít a jelenlegi helyzet. Nálam ott van a főiskolás lakótársam, aki más időbeosztás szerint él, folyton ügyelni kell rá, hogy ha a barátom nálam van, csendben legyünk és ne zavarjuk egymást.


Náluk mindig van valaki. Azért megyek oda este, mert vele szeretnék együtt lenni. Sokszor arra megyek oda, hogy a nagymamája ott ül a szobájában! és még vagy 1,5 órát marad is, és mesél. Ami nagyon szép, de én nem azért megyek oda, hogy a nagymamája történeteit hallgassam, hanem, hogy vele legyek. Nagymamája meg nem veszi a lapot, hogy talán ketten szeretnénk lenni. Vagy anyukája ül be a szobájába internetezni, mert ott van a számítógép. Mindig van náluk valaki, és alig tudunk kettesben tölteni adott időt. Engem ez nagyon zavar.

2013. nov. 19. 12:59
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Hát ebből nekem az jön le, hogy neki kényelmes ez a helyzet. Gondolom otthon kiszolgálják, nincs semmire gondja, főzve-takarítva van. Közben gyűjtögetheti magának a kis pénzét. Te meg ottvagy mellékesen, kéznél, amikor kellesz. Szerintem ő nem gondolkodik a kapcsolatotok komolyabbra fordításán, mert ahhoz keményebb erőfeszítéseket kellene tennie, azaz megmozdítani a a popóját. Aki pedig 27 évesen az otthoni kényelemben élt, annak az nehezen fog menni.


Ha a hitelmentes ingatlan 1, max 2 éven belül nem elérhető, de ő ehhez ragaszkodik, akkor az egy hitegetés, álom. Abból sosem lesz 30 éves korotokra család, de még később sem.


A helyedben én felajánlanám neki, hogy különköltözöl, és jöhet veled. Amennyiben elfogadja jó, ha nem, szakítanék. Ne vesztegesd az életed rá, ha egy ilyen lépést nem képes megtenni érted.

2013. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Szeretne saját lakást, arra gyűjt. 2 éve dolgozik. Ő egy a jelenben élő ember, konkrétan semmit nem mondott még arról, hogy velem mit szeretne. Nem tervez előre, csak annyi van a fejében egy távoli képként, hogy majd egyszer összeköltözünk.


Én most éppen kijövök a fizetésemből. És azért nagyon gáz évekig a "semmire" dolgozni. Szeretem őt és megértem, hogy gyűjtögetni akar, de velem közben mi lesz évekig? Bármi lehet: baleset, fogorvos, szemüveg készítés. Nem olcsó egyik sem, félre tett pénz nélkül meg nem lehet kifizetni. Évekig nem tudok arra várni így, hogy "majd egyszer". És ne értsetek félre, nem azt akarom, hogy ő tartson el! De ha hajlandó lenne máshová menni velem, ahol én is jobban keresnék, vagy az én lakóhelyemre haza akár, akkor az én helyzetem sem lenne kilátástalan anyagilag.

Mért nem akar: ide köti a hobbija (kis hétvégi telek amit a családjával művelnek, ezt nem akarja itt hagyni)+tudja, hogy neki otthon lakva marad meg a legtöbb pénze, amit félre tud tenni. Hogy én a jelenben hogyan élek meg, az úgy érzem, nem érdekli.

2013. nov. 19. 13:07
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Az is furcsa, hogy őt ennyi idősen nem zavarja, hogy a saját szobája sem a magánterülete, bejárhat oda anyu, nagyi, mindenki. Szerintem az anyagi okokat kifogásként keresi, valójában a kényelem miatt nem költözik.


Ennek viszont az is a következménye, hogy a közeljövőben nem is akar költözni, vagy ha mégis, el fogja várni tőled azt a kényelmet, amit jelenleg az anyukája biztosít neki. Kvázi örökbe fogadhatod az anyjától... Kell ez neked? :)

2013. nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!