Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, barátnők, ez...

Feleségek, barátnők, ez elkényeztetésnek számít?

Figyelt kérdés

Lehet a kérdésben nem volt elég érthető.

3 hónapja költöztem össze a barátommal. Reggelente főzök neki teát, csinálok neki reggelit, és ezeket beteszem a táskájába, hogy elvigye dolgozni, de ezen kívül én teszem be neki a kávét, az esernyőt és az evőeszközt is (ő 6-kor kell, de nekem elég lenne 40 perccel később is).

Hogyha valamit elfelejtek betenni, akkor persze én vagyok a hibás... Ő úgy gondolja, hogy így természetes, hogy én csinálok ilyeneket, mert az anyukája mindent megcsinál az apukája helyett, az én szüleimnél pedig másképp van.


Ti hogyan csináljátok, bepakoltok ti, vagy megoldják ők?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 22. 06:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%

Ha kölcsönös lenne, akkor rendben van. Ha egy kiskorú lenne a másik fél és úgy egyoldalú, akkor is rendben van.

Egyébként nincs.


Nálunk én vagyok reggel kómább, de korábban kelek (hogy legyen időm felébredni és ne essek le a lépcsőn). A kávét megcsinálom mindkettőnknek, aztán leülök és egy órán át nézek ki a fejemből.

Szendvicset a férjem szokott csinálni.

Este ő fáradtabb, én akkorra ébredek fel, így olyankor én vagyok aktívabb.


Nálatok az a gond, hogy a barátod nem kedvességnek, hanem kötelességednek tekinti, amit csinálsz. Mivel ezen akkor sem változtatsz, ha bántóan viselkedik, hallgatólagosan egyetértesz azzal, hogy ő az úr, te meg a házi rabszolga.

2013. nov. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

Mi már 16 éve együtt vagyunk. :)

Eleinte én keltem hajnalban,mert ö nehezen kelö volt.Leföztem a kávát,bepakoltam.Azt´sn erröl leszoktam,mikor a gyerekek megszülettek.Akkor ö is "megtanult" felkelni.. :D

Azóta is ö akészül reggel magának...Azóta én ismét dolgozok.Ez nem is menne a gyerekeket készíteni saját magam extra még a férjem 2 órával korábban.

A párod igen is pakoljon magánk ha nem tetszik ahogy te csinálod.Sokat fonak változni még a dolgok az életben...

Ùgy látszik anyuci pici fia ,és apuka is....

Gondolom anyuci meg otthon vn és nem dolgozik.

2013. nov. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, tapasztalatból mondom, hogy ennek így nem biztos, hogy jó vége lesz. Még csak 3 hónapja éltek együtt, és máris hibáztat, ha valamit elfelejtesz bepakolni neki, mi lesz pár év múlva?

Mi 10 éve vagyunk együtt, 6 éve vagyunk házasok. Ilyen szinten soha nem szolgáltam ki a páromat - igaz, ő nem is szereti, ha a táskájába nyúlkálok -, de nálunk is alap volt, hogy csinálok neki reggelit, kiteszem elé az ebédet stb. Az eredmény: ma már a légyszíves szó sem szerepel a szótárában, hanem "Hányszor mondjam, hogy csináld már meg azt a sonkás kenyeret?" Én erre persze mindig mondom, hogy amíg szépen nem kéri, addig nem csinálok semmit, erre hajlandó egy légy szívest odabökni. Nagy veszekedést nem szeretnék a gyerekek előtt, fektetés után mindig megbeszéljük, hogy ez így nem mehet tovább, akkor meg is ígéri, hogy változtatni fog, de másnap kezdődik az egész előröl.

Nagyon szomorú ezt így leírnom, mert nem így indultunk. Ennyi miatt nyilván nem fogok válni, de az biztos, hogy ha előröl kezdhetném, nem szoktatnám ehhez hozzá, mert leszoktatni nagyon nehéz, talán lehetetlen.

2013. nov. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, de húúú amit leírtál:) Rendben lenne mindez, ha tényleg a kölcsönösség elvén működne. Nálunk én kelek korábban, összeszedem magam és elmegyek dolgozni. A férjem később kel fel utánam, magának csinálja a reggeli teát, tojásrántottát vagy akármit, amit enni akar. Szerencsére nálunk nem várja el, hogy "kiszolgáljam". Persze van úgy, hogy este tv nézés közben megkér, hogy hozzak fel neki nasit, szívesen teszem. De azért az, amit leírtál egy kicsit durva. Nálunk anya volt ilyen, apámnak még a mikróba is berakta a kaját, apámnak csak rá kellett kapcsolnia, ez már azért sok. Ha már most ebbe szokik bele, hogy mindent megcsinálsz helyette később nem fogsz tudni változtatni, és még csak 3 hónapja vagytok együtt!!! Ha valamit elfelejtesz berakni, és megjegyzi hogy Te vagy a hibás, mondd azt neki poénosan, de mégis célzatosan, "hogy akkor majd holnap Te pakolsz be, remélem akkor minden benne lesz":))
2013. nov. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

Én nem vagyok se feleség, se barátnő, de amikor a párom hasonlókat megtett, megtesz nekem(nagyon meglepődtem rajta, sosem láttam ilyet, családunkban se volt szokás) nagyon szeretem érte, nagyon aranyos.

Szóval ha valaki nincs hozzászokva ehhez, biztos egy életen keresztül hálás lesz Neked érte...ha meg igen? Hát akkor lehet, konfliktusforrás lesz, ha már nincs kedved megtenni, és lehet megunod majd, csak magadat fogod elemészteni a kapcsolatban.

A kölcsönösségnek meg kell lenni, különben valaki kimerül, hamarabb...

2013. nov. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%
Mikor osszekoltoztunk eleinte mindent megcsinaota neki. Aztan szepen lassan megtanitotta mindenre. Aprajaval egyre kevesebb dolgot csinaltam meg neki. Aztan meg miota megszuletett a lanyunk teljesen onellato lett. :-) lassacskan ne egyszerre de szoktasd le rola. Foleg ha meg hoborog is. Mond meg akkor hajra intezze el maganak ha o ugyesebb.
2013. nov. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez elég durva. Most a barátnője vagy, vagy a csicskása?
2013. nov. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
74%
Én 4kor kelek, a barátomnak elég lenne mondjuk 6kor is, elvisz dolgozni, és ha megkérem beugrik nekem a pékségbe. Kávét sose főz, teát is inkább én, de jobb is, mert nem ismeri a kotyogó működését :D Szóval pl én sem csomagolok neki kaját, ha akar vesz magának. Reggel 4kor biztos lehetsz benne, hogy nem a szendvicsével leszek elfoglalva. Ha lenne időm, lehetséges, hogy megcsinálnám, de nem igényli, és amúgy se eszünk reggelente... Szóval nálunk ez nem nagyon téma, nem csinálunk ügyet belőle. Mindazonáltal előfordul, hogy ebéd is, vacsi is elmarad, ami mondjuk fontosabb étkezés, mert akkor mindkettőnknek van ideje, de ebből sincs gond, valami mindig akad a hűtőbe. Az a baj, hogy te is rászoktattad erre, amire anyukája sok éven át. Ha meg akarsz a nyűgtől szabadulni, hagyj fel a tutujgatással és hátha megmozdítja magától is a kisujját..
2013. nov. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
14%
kb öt perc, amit leírtál. Azért nem olyan világrengető. Talán ő is megtesz valamit neked este, vagy amikor ráér. Nem kell ilyesmin rágódni, tenni kell, méricskélés nélkül, amiről úgy látjuk segítő a másiknak. Ilyen egyszerű lenne. Ami kell hozzá: odaadó szeretet.
2013. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
100%

Hát én első férjemnek megcsináltam egy ideig a szendvicsét,de akkor jött hogy ezt mért így ezen mért nincs több vaj?stb

Na akkor leszoktam.

Most mivel érzem a kölcsönösséget és a munkamegosztást és azt hogy jár érte jó szó,elpakolom az egész napi ennivalót reggel és megelpit is készítek meg vicces dolgokat csinálok,de 7végén ő csinál nekem reggelit,kávét 7közben ő főzi és ágyba hozza,7végén én csinálom kávét s viszem ágyba.Nagyobbik gyereknek ő csinálja reggel teát,kisebbiknek ő csinálja tápszert és akkor reggel minden gyereket kávét teát tápszert odahoz nagyágyba.Én meg elkészítem a kaját,tiszta ruhát,dolgait összeszedem egy helyre teszem hogy semmi ne maradjon itthon a reggeli rohanásba.És aztán kapok napközben meglepi e-mailt,meglepi csokit.És soha nem szólt le,és ha nincs valamiért lehetőség megcsinálnom akkor megcsinálja ő.Ez akkor is így volt amikor ketten és hárman voltunk és dolgoztam,és kismamaként is meg most amikor már négyen vagyunk.Szóval attól függ ő hogy áll hozzá.És milyen bensőséges a viszony.Nálunk nagyon az!

2013. nov. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!