Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, barátnők, ez...

Feleségek, barátnők, ez elkényeztetésnek számít?

Figyelt kérdés

Lehet a kérdésben nem volt elég érthető.

3 hónapja költöztem össze a barátommal. Reggelente főzök neki teát, csinálok neki reggelit, és ezeket beteszem a táskájába, hogy elvigye dolgozni, de ezen kívül én teszem be neki a kávét, az esernyőt és az evőeszközt is (ő 6-kor kell, de nekem elég lenne 40 perccel később is).

Hogyha valamit elfelejtek betenni, akkor persze én vagyok a hibás... Ő úgy gondolja, hogy így természetes, hogy én csinálok ilyeneket, mert az anyukája mindent megcsinál az apukája helyett, az én szüleimnél pedig másképp van.


Ti hogyan csináljátok, bepakoltok ti, vagy megoldják ők?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. nov. 22. 06:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
75%
Amit itt "odaadó szeretetnek" emlegetsz, azt én inkább a szolgalelkű nőknél szoktam látni. Ez meg elég gusztustalan hozzáállás, hogy kiszolgáltatja magát és még kritizál is. Az én pasimnak is vannak ilyen haverjai, hát sok mindent el lehet mondani az ő párjaikról, csak azt nem, hogy boldogok. Olyan idomított, kihasznált, megtört nők lesznek / lettek az évek alatt. Néha, mikor ráragad ez a stílus az emberemre, akkor én bizony ki szoktam osztani, hogy vegyen fel egy bejárónőt, vagy keressen egy agyatlan ribit, aki élvezi, ha lábtörlő lehet. Nagyon sok mindent megteszek egyébként, azért, mert tudom, hogy szereti meg jól esik neki, de amikor az ilyen apróságok átmennek elvárásba, és még a köszönet helyett kritika van cserébe, az nagyon nem oké. Szerintem ebben az esetben akkor lenne alapja a barátodnak ilyen viselkedésre, ha időnként főzne helyetted / neked például. Egyébként az én apukám is ilyen mama pici fia volt, mindent a s.gge alá kellett tolni. Sajnos nagyon fiatalon meghalt az anyukám, ezért neki ezen kívül még azzal is boldogulni kellett, hogy mosson, főzzön, takarítson, stb... Ezzel kicsit eltértem, de tanulságos példa szerintem.
2013. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
46%

"Amit itt "odaadó szeretetnek" emlegetsz, azt én inkább a szolgalelkű nőknél szoktam látni."


Köszönöm a választ. Teljesen félreértettél (és még az is valószínű, aki lepontozott)

Majd máskor / máshol érthetőbben kifejtem mire gondolok az "odaadó szeretet" estében. Ami hiányzik, nem értik, szolgalekűségnek hiszik, és ami miatt annyi keserűség és fájdalom van az emberi kapcsolatokban.

Minden jót!

2013. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
63%

Hát én nem kelnék fel ezért 40 perccel hamarabb, főleg ha még reklamál is, amikor elfelejtesz valamit... Az meg enyhén bicskanyitogató, hogy természetesnek veszi ls ez neked kötelesség. Én is be szoktam néha tenni az uzsiját, vagy belecsempészek egy almát, de ő is szokott nekem kedveskedni. Gondolom te a házimunkát is egyedül végzed és gyereket is egyedül fogsz nevelni. Nem irigyellek, az fix.



A helyedben direkt kihagynék valamit holnap, aztán amikor számon kéri és hibáztat, akkor mosolyogva közölném, hogy holnap akkor ő pakol. Aludnék + 40 percet, ő meg csomagolja el a saját kajáját, ázzon el, engem nem érdekel. Egy felnőtt feleljen már legalább a saját esernyőjéért. (mondom ezt úgy, hogy bőrig áztam tegnap xD)

Ha jót akarsz magadnak, akkor most, amíg nincs gyerek és még nem betonozódtak be annyira a szabályok, kialakítasz egy új szabályrendszert, mert a barátnője vagy, nem a cselédje. Én a helyedben addig sztrájkolnék/érvelnék/hisztiznék, amíg be nem látja, hogy ez nem állapot. A kapcsolatodat meg ne féltsd. Ha rámegy arra, hogy be kéne raknia a saját kajáját, vagy egyszer fel kéne porszívóznia, akkor nem vesztettél sokat.


L/22 párom F/25

2013. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az a jó, amit mindkét fél együtt jónak tart. Ha az egyiknek ez nem felel meg, az nem jó. Mint itt is, a párod elvárja, ez neked nem tetszik, tehát nem jó. Én amúgy nem csinálok ilyeneket, nyilván ellátom a "normális keretek között", főzök, megfőzöm a teáját (ha épp nincs más dolgom) stb.stb., de a férjem nem várja el ezt tőlem és én sem csinálom kötelező jelleggel. Van, amikor felkelek reggel amikor Ő is, de van amikor lustizom tovább. Tehát semmiféle elvárás, kötelező jellege nincs a dolognak. Ahogyan érezzük!
2013. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Egyébként több, mint 3 éve vagyunk együtt, amikor összeköltöztünk abban egyeztünk meg, hogy ő fizeti a számlákat én pedig rendben tartom a házat (persze csak addig amíg nem lesz rendes munkám, ugyanis diák vagyok, heti 3-szor dolgozom estig, 95%-ban önállátó, tehát sajnos így nincsen +18 ezrem a rezsire...:S), ezt ő ajánlotta fel, hogy ne adjak a rezsibe, ugyanis adtam volna még így is valahogy.


Barátom egyébként nem magatehetetlen... meg tudna ő csinálni bármit, de mivel 21 évig ezt látta otthon, így ez neki természetes.


Igazából sosem mondta, hogy pakoljak be neki, magamtól szoktam, de nem köszöni meg.


A takarításban segít és az ebédem is elém teszi, hogyha látja, hogy sok dolgom van, vagy ha később érek haza,mint ő, tehát egyáltalán nem vészes a helyzet, csak én megszoktam, hogy otthon a szüleim maguknak csinálnak mindent, náluk pedig az anyukája csinál több mindent, ezért voltam kíváncsi arra, hogy másoknál hogyan zajlik.


Nem azért bánok így vele, mert várok érte cserébe valamit, hanem azért, mert szeretnék a kedvére tenni, de sokszor szóvá teszem neki, ha valami nem tetszik.

Soha nem erőszakol rám semmit.

2013. nov. 22. 15:16
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezta bepakolast lehet erdemes lenne megbeszelni vele, hogy hogyan is szeretne, mert az sem biztos, hogy szeretne, ha sosem kerte, ezert lehet, hogy pont ez zavarja. Ha meg nem erröl van szo, szerintem akkor is erdemes tisztazni, hogy ki mit szeretne, te mit adnal szivesen, azert mit varsz el viszonzaskepp (egy jo szot), vagy egyszerüen csak megmondani (normalis hangnemben), hogy mi esett rosszul, es hogy emiatt lehet, hogy te inkabb a jövöben nem pakolnal be neki.


Egyebkent eszembe jutott, hogy hetfö reggelre becsempeszek valami aprosagot a parom taskajaba csak ugy, meglepinek, köszi az ötletet!:)

2013. nov. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
30%
Ha 40 perccel tovább alhatnék, hülye lennék felkelni azért, hogy kinyaljam a kis fenekét anyuci pici fiának. Költözzön haza anyukához és akkor majd ő bepakol neki. Amúgy meg felnőtt ember, keze is van, oldja meg. És ezt én sem várnám el fordított esetben. Be tudom kapcsolni a teafőzőt, tudok szendvicset készíteni, sőt le tudom magamtól is akasztani az esernyőt a fogasról. Ezt miért kéne másnak megcsinálni helyettem? Mert az már más kérdés, hogy nem tudok felfúrni egy polcot a falra, mert nem értek hozzá, életemben nem fogtam még fúrót, és azt megcsináltatom a barátommal. De sosem értettem, hogy miért kell mások helyett olyan dolgokat kötelező jelleggel elvégezni, amire a másik is képes lenne. Azt meg pláne nem tűrném, hogy még engem csesztessenek, amiért valamit elfelejtek berakni neki. Ha összeköltözés után kiderülne, hogy a páromnak ilyen elvárásai vannak, hogy azért keljek minden nap korábban, hogy a reggeli wc-zésnél is kitöröljem a kis popóját, akkor valószínűleg ki se pakolnám a bőröndömet, és már költöznék is el. Nem életcélom cselédnek lenni.
2013. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
23%
#38 "De sosem értettem, hogy miért kell mások helyett olyan dolgokat kötelező jelleggel elvégezni, amire a másik is képes lenne." - nézd, végülis nem kötelező, lehet nyugodtan azt is, hogy mindenki foglalkozik tovább a maga dolgával... na, nekem meg az ilyen párkapcsolat a rejtély, ami voltaképp nem is együtt élés, hanem egymás mellett létezés, ugyanis fogalmam sincs, hogy ennek mi lehet az értelme...
2013. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
45%
Lehet főzni szívességből teát, meg szendvicset csinálni, de azért ne az legyen már az elvárt egy kapcsolatban, hogy ezért keljen fel a másik is, hogy elémtegye az ételt, meg kikészítse a ruhámat, sőt kísérje is a munkahelyig mert életképtelen vagyok...
2013. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Nálunk anyu az öcsémet is így nevelte és én mindig rászóltam, hogy ne szolgálja ki, mert ezt fogja elvárni a feleségétől is. nagyon jó a kapcsolatunk a tesómmal, mindent megdumálunk, annak ellenére, hogy 7 évvel fiatalabb és én lány vagyok. Apámat is mindig kiszolgálták és egy csődtömeg lett belőle aki elvárt mindent, de semmit nem adott viszont. Amikor tesóm a feleségével összeköltözött szóltam a sógornőmnek, hogy ne kényeztesse el, álljon a sarkára és ne hagyja, hogy kihasználják. Eleinte volt ebből vita is, mert makacs volt a tesóm, de aztán beállt a rend, most már egyenrangú felek. Nem szabad neked sem engedned, sajnos elkövetted azt a hibát, hogy nem szoktattad rá az elején arra, hogy csinálja maga a dolgait vagy ha segítesz is neki azt ne vegye természetesnek.
2013. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!