Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül akarok élni. Hogyan...

Egyedül akarok élni. Hogyan tudnék elköltözni?

Figyelt kérdés
Tizenhat éves lány vagyok. Szüleimmel és három kisebb testvéremmel élek együtt. Totál elegem van a családomból. Mindig csak a veszekedés megy. Nem is törődnek velem. Alig várom, hogy elköltözhessek. Érettségi után szeretnék szerezni egy jó munkát, és amint lehet lelépni itthonról.. de már előre aggódok, hogy nem találok jó munkát, és nem lesz pénzem albérletre.. Aztán nem szeretnék se férjet, se gyerekeket. Szerintetek ez gáz? Egyedül akarok élni, mert akkor csak magammal kell foglalkozni, azt csinálok amit akarok stb... Tudom, hogy még nagyon korai, de ezen töröm a fejem. Legszívesebben már most összepakolnék és elhúznék innen, de ez lehetetlen. Csak akkor jönne össze, ha a szüleimnek lenne elég pénzük fizetni a lakásomat meg minden mást, de még azt se tudják teljesen,rendesen fizetni amit kéne.:|:S Úgy érzem meg fogok őrülni ebben a házban..vagy már megőrültem?!

2013. nov. 22. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Édesem, én tényleg nem akarlak kiábrándítani, de egy érettségivel kb. örülhetsz majd, ha minimálbéres munkát találsz valahol...
2013. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd, tanulj nyelveket (előtted széles ez internet, rengeteg gyakorlási lehetőség van, ha tényleg meg akarsz tanulni egy nyelvet). A családod ilyen, nem tudsz mit tenni. Próbálj emelt szinten érettségizni két nyelvből is, ha megoldható, mert akkor ingyen kapod a nyelvvizsga-bizonyítványt. Persze ha a suliban eddig nem volt második nyelv, úgy a kettő emelt esélytelen, de egyet biztosan meg tudsz csinálni. Írjál idegen nyelven naplót (nem baj, ha eleinte félig rajzos, mint az elsős olvasókönyv, hogy ha egy szót épp nem tudsz, lerajzolod). Hallgass egyszerű idegen nyelvűszövegeket, angolhoz pl. kiváló a Videojug (pl.: [link] ).


Egy-két nyelvvizsgával és valódi nyelvtudással mögötte már azért van esélyed munkát kapni, és elköltözni. Semmi baj nincs azzal, ha most úgy gondolod, egész életedben egyedül szeretnél lakni, de ez a véleményed később esetleg változhat, ami szintén nem baj. Próbálj jó házasságban élő embereket is megismerni, hogy legyen mintád arra, hogyan is kell egy házasságot jól csinálni.

2013. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

Raksz mellé egy nyelvvizsgát,meg OKJ-s képzést.

Amúgy a diplomával nem törölheti ki a s.ggét szerintetek?:') Dehogynem!

2013. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
Addig is, amíg megy, menj könyvtárba (tanulni, olvasni) ott egyedül érezheted magad, függetlenül a családodtól, és azt csinálsz, amit akarsz. (én is ezt tettem/teszem)
2013. nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!