Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Elköltözni nem...

Mit tehetnék? Elköltözni nem akarok. Esélyes hogy gyűlöl?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, még itthon élek, főiskolára járok és dolgozom is családi vállalkozásban és diákmunkám is van. Anyámnak szó szerint semmi nem jó. Így van ez már 10 éve, de most nagyon eldurvult a helyzet. Azt mondja, hogy nem dolgozom eleget a családi vállalkozásban és itthon sem. De ez nem így van. A szabadidőm legnagyobb részét ezzel töltöm. Állandóan belém köt, már a húgaimnak és a páromnak is feltűnt, hogy velem sokkal keményebb. A folyamatos veszekedés azonban kikészít. Olyan dolgokat vág a fejemhez, mintha nem is a gyereke lennék. Elköltözni nem akarok, mert nem akarom a sok problémával magára hagyni (anyagi problémák, próbáljuk eladni a házat), azt nem tudnám megtenni, hogy egyedül hagyom, de így nem megy. Egyszerűen semmiben nem áll mellém és szó szerint csak bánt. Régebben mondta, hogy engem nem is akart és azzal hogy megszült tönkretettem az életét. Egyszerűen bármit csinálok semmi nem jó. Mindegy hogy mennyit dolgozom itthon vagy a vállalkozásban soha semmi nem elég. Próbáltam már vele erről beszélni de nem hajlandó. Egyszerűen nem tudom kihez fordulhatnék. Mondtam neki, hogy segítsen, mondja meg mit vár el, de erre sem hajlandó. Szerintem igazán ő sem tudja. Lehetséges, hogy szándékosan keseríti meg az életem, mert neki sem volt jó gyerekkora? Ti mit tennétek?

Elnézést kérek, az esetleges helyesírási hibákért és hogy kicsit összefüggéstelen a szöveg.

Előre is köszönöm a segítséget!


2013. júl. 14. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elmész, igazolni fogod azt a fájdalmát, hogy tönkretetted az életét, ami egyáltalán nem igaz, te viszont fejéhez vághatod végre, hogy sosem kérted, nem is kérhetted, hogy megszülessél, nem téged kell bántania, mert elhibázottnak tartja a döntését. Menj el onnan, mielőtt teljesen tönkretesz téged. Egy szülőnek soha, SOHA nem szabad ilyet mondani a gyerekének, még akkor sem, ha történetesen igaz! Most téged okol, szívja a véred, veled fizettet valamiért, amiért csak és kizárólag ő felelős. Nonszensz!
2013. júl. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon is esélyes. Épeszű szülő még dühében sem mond olyat a gyerekének, amit te megkapsz tőle. Nem beszélve a folyamatos szóbeli bántalmazásokról.


Nagyon-nagyon javaslom, hogy minél előbb költözz el tőle, jó messze. Azonnal keress meg egy ifjúsági pszichiátert, ha élni akarsz. Ilyen anyukával a hátad mögött nem sok esélyed van bármire is segítség nélkül, kivált, ha nincs apukád.

2013. júl. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de undorító az ilyen... nem is tudom minek nevezzem! ez nem anya, ideiglenesen költözz el hogy megérezze milyen is nélküled, ha nem adja meg magát akkor így járt, sajnálom hogy ilyen rosszindulatú vagyok, de milyen dolog az hogy az a gyerek aki ennyi mindent tesz nem ér semmit? tanulja meg hogy nélküled neki annyi
2013. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!