Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, főként anyukák! Ti...

Szülők, főként anyukák! Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A férjemmel válófélben vagyunk. Megcsalt egy 20 éves lánykával. Ahogy látom, válás után 'hivatalosan' is együtt lesznek.


A két gyerkőcöm (5 és 3 éves hercegnők) hamarabb ismerték, mint én és ahogy hallom, nagyon szeretik. Mesélték, hogy amikor a férjemmel hagytam a piciket, mert több órás dolgom volt, a lány átjött hozzánk és milyen jót játszottak, mutatták, milyen színezőt vitt, stb.


Nem veszekedtem a férjemmel e miatt, beletörődtem a helyzetbe. Èreztem, hogy valami nincs rendben a kapcsolatunkkal.


Visztont félek, hogy a lányok idővel jobban fogják szeretni a helyembe lépett lánykát, mint engem. Mit tegyek? Jogosan félek?


34N



2013. nov. 23. 10:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Anya csak egy van. Ezt jegyezd meg egy életre. Attól hogy valaki gyerekcentrikus, még csak egy barát kategória egy kisgyermeknek.
2013. nov. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%

Most biztos nagyon nehéz, hiszen nagy változások vannak az életedben. De ha mindenki lenyugodott, egy idő után talán még örülni is fogsz, hogy ha apukájukkal (és új párjával) vannak a gyerekek, akkor is jól érzik magukat.

Biztosan nem fogják jobban szeretni, mint téged! Te vagy az anyukájuk! Az új lány nem pótanyuka, nem lépett a helyedbe. Továbbra is ti vagytok egy család, csak apuka lépett ki.

2013. nov. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Hogy a kérdésedre is válaszoljak:


Nem tennék semmit, hanem picit megnyugodnék a helyedben, hogy talán esély van arra, hogy a férjed egy az átlagnál normálisabb egyedet talált, és talán ha nem is sok %-ban de esélyetek van arra, hogy nem egy primitiv szinjátszó pich.at fogtatok ki.


Addig semmit nem tennék, míg a gyermekeimet valban szeretné az illető, és nem ellenem lépegetne. Viszont abban a pillanatban lépnék, ha rájönnék, hogy csak egy megjátszós senki az illető.

2013. nov. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Nem fogják jobban szeretni, hacsak nem vagy egy kritizáló, kiabálós, hűvös típusú anya.
2013. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom te is szeretnéd, hogy majd a jövendő párodat a lányaid apjukként szeressék, elfogadják. Nem lesz az apjuk, de szerethetik őt hasonlóképp. Éppen így az exed új nőjét.
2013. nov. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Ne félj..

Jobban nem fogják szeretni, te vagy az anyjuk, az anyjuknal(normál esetben, ha nem gonosz..stb) nem szeretnek jobban mást a gyerekek.


Más lesz az ő viszonyuk, ne légy féltékeny, ha új tűnik túl sokat besélnek róla.

Természetes, hogy. Alány megpróbál velük jó viszonyt kialakítani, a gyerekeknek is az a jobb, neked is előnyöseb.

Tudom hogy nehéz, de prőbálj vele(ha tenyleg úgy néz kiegyüttmaradnak) egy valamiféle jobb viszonyt kialakítani, mindannyiőtoknak jobb lenne.


Bizz magadban, nekem úgy tűnik jó ember és anya vagy, "elvenni " nem tudják a gyerekeket tőled, azért mert valakit szeretnek rajtad kívül nem fog kevesebb jutni neked, hanem annál többek lesznek, és őket is többen fogják szeretni.

2013. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%
Ebben ne menj bele, hogy kit szeretnek jobban. Te az anyukájuk vagy és nyilván meg kell tenned olyan dolgokat, amik néha neked is nehezedre esnek, például megbünteted ha rosszat csinálnak, vagy nem veszel meg nekik mindent ami csak akarnak. Ezektől a gyerekek szemében lehet, hogy ideiglenesen te leszek a gonosz anyuka és a barátnőnek ilyen szempontból könnyebb dolga van, mert nem felelős a nevelésükért, nem kell annyira szigorúnak sem lennie velük. Ha elkezdesz versenyezni a gyerek szeretetéért, akkor csak az lesz a vége, hogy követelőző, elkényeztetett gyerekeid lesznek. Ha néha fel is kell venned a "gonosz" szerepet gondolj arra, hogy értük teszed.
2013. nov. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
45%
Te aztán nyugodt ember vagy, kérdező. Ha az én férjem a távollétemben, a hátam mögött odavinné a cafkáját a közös otthonunkba, hogy a gyerekeinkkel játszon, hát én nem is tudom, mit csinálnék...
2013. nov. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
verd el őket minden nap, hajts a stokhom szindrómára
2013. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
78%
Ne aggódj,a nagy korkülönbség miatt, nem lesz hosszú távú a kapcsolat. most még bizonyítani akar a párodnak, de később belefárad és útban lesznek a gyerekek és nem fogja ajnározni őket, és lelép.
2013. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!