Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, de főként Kismamák!...

Anyukák, de főként Kismamák! Így, pocakosan is adtok magatokra? Mit gondoltok, lehet így is csinosnak lenni? Honnan öltözködtök? Megváltoztak a szépségápolási szokásaitok a várandósság alatt? Hogy osztjátok be az időtöket, mivel tellnek a napjaitok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem új ruhatárra nem igazán van pénzem sajnos, nem állunk a legfényesebben. :) De ettől függetlenül adok magamra, továbbra is sminkelem magam, ahogyan eddig (bár ekkora hőségben alapozót nem szoktam felvinni mert úgyis csak leizzadom az arcomról :-)) A szememet igyekszem mindig kiemelni. A hajamat ugyanúgy festem (utánajártam és többen is azt mondták, hogy jól szellőző helyiségben nem okoz gondot) ráadásul legutóbb a színén is újítottam egy kicsit, hogy feldobjam. :) Viszont az időmet nem igazán sikerül jól beosztani, ennek sok oka van, többek közt az, hogy az én időmet nagyjából mások osztják be, na de ez egy másik történet. :-)

2011. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kérdésre válaszolnék először, és akkor visszafele is fogok haladni, ha már így kezdtem. :)


Ugyanúgy teltek a napjaim, mint nem terhesen, dolgoztam. Még a szülés előtti napon is, de ez csak azért alakult így, mert a 35. héten hirtelen elkezdett szivárogni a víz, minden előjel nélkül. Még javában dolgoztam.


Szépségápolási szokásaim nem változtak, ugyanúgy törődtem magammal, mint előtte, ugyanúgy festettem a hajamat. Néha kentem a pocimat olajjal, hogy ne repedjen nagyon.


Nem öltözködtem máshonnan mint előtte, pláne, több, mint félideig jók voltak rám a ruháim. Nem kellett kismama ruhákat beszereznem. Kimondottan kismama ruhát az utolsó 2-3 hónapban hordtam.


Szerintem lehet így is csinosnak lenni, sőt! Engem minden áldott nap azzal fogadtak a kolleganőim, hogy nagyon jól áll nekem a terhesség, nagyon csinos kismama vagyok!


És az első kérdés, természetesen terhesen is adtam magamra! De igazán ez se változott sokat, mert előtte is adtam magamra!


Szóval úgy érzem, hogy én nem igazán változtattam semmin a terhesség miatt!

2011. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kérdés, perszehogy! Ha elôtte adtam magamra, akkor a terhesség miatt ez miért változna? Simán tud az ember így is csinosan öltözködni, sôt! Vettem jópár olyan rucit, amit most, 38 hetesen meg majd a szülés utàn is tudok hordani, maximum egy övet kell tennem a derekamra, ha nem lesz hasam. Leggingset és fehér vàszonnacit hordok leginkább, a terhesfarmeromat mostanában nem, mert meleg. Én vettem egy két cuccot a bboom-ból, egy vàszonnacit és egy csomó csini, lenge felsôt a h&m- bôl ( ezeket fogom majd késôbb övvel hordani), és van pár leengenyári rucim, ami szuper lesz nem terhesen is.


A szépségàpolàs annyiban vàltozott, hgy sokkal maceràsabb a szôrtelenítés, így arra egy kicsit ritkàbban szànom rà magam, de dzsungelt azért nem hagyok nôni. Smink is ugyanùgy megvan.


31. hét óta nem dolgozom, addig minden ugyanúgy volt. Amióta itthon vagyok, sokat alszom (ha tudok), olvasok, filmet nézek, sétálok, festek, ha nincs dögmeleg fôzök, na és persze mosok, mosogatok, babaruhát vasalok. Este a pàrommal sétàlunk erre-arra, vagy a barátaimmal talàlkozom. Hétvégén is mindig van valami program. Tök jól mennek a napok.

2011. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

22 hetes kismama vagyok, már van pocim, miegyéb...


Ami változott:

- magassarkút eddig sem sűrűn hordtam (182 cm vagyok) eztán már ritkán sem veszek fel, csak kényelmes lábbelit viselek

- nyáron megdöglöm a melegben, folyton az arcomat törölgetem, így a sminket kihagyom

- ruhánál már az is szempont, hogy beleférjen a pocakom, de nem baj, ha testhez feszülős (szóval kiemeli a hasam)

- mivel újabban mindenhová viszek magammal innivalót, így viszek magammal táskát is, ami állandó kiegészítő :)


ennek ellenére kismamaként is ugyanúgy viselkedem, ugyanolyan magabiztossággal élem a mindennapokat, és kapok is olyan visszajelzéseket, miszerint még piacképes vagyok :)

2011. júl. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a legelejétől fogva itthon vagyok, de ha elmegyek valamerre, smink és csinos öltözködés az alap. A korábbi tunikáim mind jók, néhány kismamaruhára volt csak szükségem, ezeket leggingsel hordom, vagy lennadrágokkal. A férjem szerint kivirultam, és mindenki dicsér milyen csinos vagyok, nem is látszik rajtam a "terhesség" - nem hagytam el magam.


Sminkcuccokat nem vettem újakat, a hajamat alapból nem festem. Annyi, hogy a testápolást vittem kicsit magasabb szintre, a pocakot nem kifejezetten stria krémekkel, hanem inkább bio olajokkal kenem (Yves Rocher jött be a legjobban mindenből)


A napjaim mostanában már csak pihenéssel telnek inkább, a meleg kissé megvisel. A babaszoba kész, a kisruhák a szekrényben mosva vasalva sorakoznak, nincs is más dolgom mint várni. :)


Neked is jó pocakosodást :)


35+3 hkm

2011. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én alig vártam már, hogy kezdjen látszódni a pocim, mert szerintem annyira jó kismama ruhák vannak! Félre ne értsd, nem vagyunk annyira jól eleresztve, minden ruhadabarabomat használtasban vettem! Nagyon jó állapotban voltak, mert nem sokáig hordja őket az ember! Sikerült jó néhány takaros kis darabot (szexiset) is találnom, ami apukának kifejezetten tetszik,mivel hogy nőtt a mellem is! Mind a ketten azt valljuk, hogy attól függetlenül, hogy terhes az ember,nem szabad elhagynia magát semmilyen téren! Sőt! Viselje büszkén és jól láthatóan a pocakját! A hajamat melíroztatom,, mert az nem árt a babának, és járok tornázni, ami kondiban tart! Sokkal jobban vagyok, mint egyébként szoktam lenni! élvezem a terhességem minden percét! Viszont elég gyakran unatkozom itthon, nem lehet mindig takarítani! Neked mi a véleményed ezekről a dolgokról? 25 hetes km
2011. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En sem hanyagolom el magam. Lenge ruhak, meg vannak azert csini terhes nacik, de ugyanugy sminkelem magam, hajhosszabbitasom van, olykor muszempillam is. Sot meg tarsasagi eletet is ugyanugy elek.
2011. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Én még nem vagyok kismama, csak kíváncsi voltam, ki-hogy vélekedik erről. Nekem is az a véleményem, hogy egy nő várandósan is legyen csinos, tiszta, ápolt, és félre ne értsen senki, itt nem arra gondolok, hogy márkás, több tízezer forintért vásárolt ruhákba kell mászkáljon! :-) Várom a további válaszokat, mindenkinek jó egészséget, sok-sok örömet, szeretetet, boldogságot kívánok!
2011. júl. 16. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom, hogy kevesen hagyják el magukat a terheség alatt. Nagyon sok kismama jön velem szembe, amióta én is az vagyok, kifejezetten fel is tûnnek. Eddig egy olyan volt, akinek az öltözködése nem tetszett, de ez csak ízlésbeli különbség volt, amúgy ápolt volt. A többiek mind nagy csinos, szép kismamák voltak, szép nyári ruhákban.
2011. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!