Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ajándékozási probléma, szerint...

Ajándékozási probléma, szerintetek hogyan fogadná a testvérem?

Figyelt kérdés

Szóval:

A testvérem külföldön él, és megkérdezte, hogy mit szólnék egy játékkonzolhoz karácsonyra, ha hazajön. Mondtam hogy renden. Annyit írt hogy XBOX, gondoltam hogy az új ONE-ra érti, írtam hogy akkor inkább a PS4-et. Aztán beszéltünk, és mondta hogy ő a régi 360-as legújabb generációjára érti ezt. De nekem meg nincs erre szükségem, így azt gondoltam ki, hogy a gépet és a hozzá kapott játékokat ki sem bontom, hanem rögtön továbbadom, és talán összejön a pénz egy PS4-re. Szerintetek mit szólna ehhez a testvérem? Ha ti ebben a helyzetben az ajándékozó szerepét töltenétek be, mit szólnátok ha eladná az ajándékba kapott dolgot az illető?

Tudom hogy vannak a világon sokkal égetőbb problémák is az enyémnél, de nekem ez fontos, mert amúgy sem makulátlan a viszonyunk sajnos. Szóval aki nem segítőkész választ ír, az kérem ne koptassa a billentyűzetet feleslegesen.

15/F



2013. nov. 24. 21:26
1 2
 1/15 Whitzerai ***** válasza:
98%

Mosolyogva megnyugtatnálak, hogy ááááh, semmi gond, tényleg, a Tiéd, azt csinálsz vele, amit akarsz. De hogy a következő karácsonyra 2 pár zoknit meg egy ízléstelen sálat kapnál, az tuti fix...


Valószínűleg az árkategóriával van a para. Beszélj Vele, esetleg a családod többi tagjával, hogy dobják össze a pénzt olyanra, amit Te szeretnél, ne sok olyat vegyenek, amire semmi szükséged. Nekem bevált.

2013. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha amúgy sem makulátlan a viszonyotok akkor ne kockáztass! Biztosan nem javítana a kapcsolatotokon,ha megtudná!

Mond neki,hogy a haverod most kapott egy ilyet és,hogy sok a hibája ezért jobban örülnél,ha az árát adná oda és majd te veszel olyat amit jónak tartasz! Legalább neki sem kell az üzleteket járnia!:)

2013. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Nekem rosszul esnek, hogy megbeszéltük, hogy mit adjak és utána meg eladod.


HA egyáltalán nem kell az, amit adna, akkor még most mondd meg neki öszintén és kérdezd meg, hogy nem lehetne-e úgy megoldani, hoyg amit neked szán, azt a pénzt adja oda, te meg spórolsz hozzá még, vagy máshonnan szeded össze a hiányzó összeget és utána veszed meg azt, ami neked tetszik.


Ez sokkal egyenesebb, mint amit írtál.

2013. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem fogadná jól. Másból nem tudok kiindulni teljesen hitelesen, így magamból kiindulva többet nem adnék neked ajándékot. Még mielőtt megveszi, beszéld meg vele amit az 1. vagy a 2. javasolt. Bármi értelmesebb annál a sunyiskodásnál amit kitaláltál.
2013. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Én tuti nem vennék neked többet ajándékot. De nem is nagyon beszélnék veled többet. Főleg, ha amúgy sem makulátlan a viszonyotok.
2013. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha megkapod tőle felteszed a szobádba majd mikor lemegy eladod mint bontatlan gépet és igy lesz ps4-ed hát legyen a tiéd azt csinálsz vele amit akarsz.


Én ezt gondolom.

Ha kérdi h mi van a boxal mond azt h jó kipörgeted rajta a Halo 3,4-t Forza 3-t...

Ha külföldön él és 2 évente látod akkor no para.

Majd ha hazajön ujból és nem látja már a boxod akkor mónd azt h tönkre ment 3 ledes lett és lejárt a garancia ez a 360 gyakori problémája. Tehát van valóság alapja.


De ha még nem vette meg akkor mond azt h pénz agyon pl 200 eurot anyi lenne az 360-is és abból már kapásból megveheted a ps4-et részletre és ö se hozott feleslegesen semmit.


Szerintem ez lenne a legjobb egyébként.

(Bár én még így a generáció végén is örülnék egy 360-nak)

2013. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, én sem tartom egyenes dolognak, de ha meg azt mondom hogy pénzt adjon, akkor kapnék mondjuk 10 000 Forintot, mert ismerem hogy milyen. Persze ennek is örülök, de mégis van egy kis diffi a két dolog között. Azt meg 4 év sikertelen próbálkozásaiból tudom, hogy nem működik a rokonok között az együtt vesznek valami nagyot dolog. Volt hogy olyan hülyeségeket kaptam, hogy kibontatlanul áll több éve a szekrényben. Csak azért nem szakadt még le a polc, mert vannak ilyen jótékonysági meg cipősdoboz akciók, és oda osztogatjuk el őket anyával. Volt hogy egy karácsonyból 4 cipősdobozt összeállítottunk. Most mondhatjátok hogy nem becsülöm meg az ajándékokat, és persze örültem neki amikor kaptam, de nincs rájuk szükségem.
2013. nov. 24. 21:57
 8/15 A kérdező kommentje:
Én is örülök neki, de akkor már azért se kapnék egy PS4-et, mert már van konzolom. És a bejelentése óta erre vagyok ráfüggve, meg amúgy is soha nem szerettem az XBOX-ot. PS3-at meg már nem igazán akarok, mert az új Superslim kinézete gusztustalan lett. Egy rendes Slimnek örülnék is, de az meg már nincs.
2013. nov. 24. 22:04
 9/15 anonim ***** válasza:

" nem becsülöm meg az ajándékokat"


Én nem ezt gondolom most azt amire nincs szükséged mért kéne jópofázva elfogadni.

Ez olyan mint ha a 64 éves apámnak adnék egy laptopot aki utálja a számítógépet.


Az ilyenek nincs értelme h ott porosodjon, ez a gond sok emberrel h nem kérdeznek és azt hiszik h de örülsz majd neki pedig NEM.

Én is kaptam ilyeneket és ugyanúgy végezték mint nálad.

Van olyan dvd-m amit 5 éve kaptam sose néztem meg, mert nem érdekel.


És mi lenne ha valami pc-s hardware-t kérnél tudom h az nem Xbox One de jelen szituban One-t nem kapsz a 360 nem kel. Esetleg ha kapsz pl egy uj VGA-t azt még használni is tod.


Na mit gondolsz ?

2013. nov. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Notim van.:) Ami gamer, szóval még egy pár évig ebből sem kell új. 3 évig spóroltam rá, de végül meglett. Amúgy lenne elképzelésem hogy mire van szükségem, amit lehet hogy mondani is fogok hogy XBOX helyett azt, de nem tudok dönteni, hogy mégis melyiket válasszam. Mert például jó lenne már egy új fejhallgató, egy jobb házimozi a szobámba, ilyesmik. És ha utána egy pár nappal miután megkaptam felhívnám, hogy nem-e bántom meg azzal ha eladom, mert mondjuk hihetetlen áron láttam egy PS4-et?
2013. nov. 24. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!