Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a férjem...

Szerintetek jogos a férjem felháborodása és állandó elégedetlensége? (lent)

Figyelt kérdés

A balhé konkrétan ma reggel robbant ki, de hetek óta nagy a feszültség. Lényegében azóta tart, amióta visszamentem dolgozni a kisfiúnk születése után (3 hónapja). A mai konfliktus lényege az volt, hogy neki kellett vinnie a kicsit bőlcsibe. Tudni kell, hogy mindketten félig-meddig kötetlen munkaidőben dolgozunk. A munkaidő délelőtt 4 óra és este 4 óra, közte 4 óra szünet. Ez olyan, hogy nekem mindig le kell dolgoznom, neki nem mindig, szóval van, hogy délelőtt szabad teljesen, vagy csak 1-2 órát dolgozik. Viszont nekem az esti munka itthoni, tehát a gyerek fektetése után csinálom. Ő sokszor utazik is. Lényeg a lényeg, hogy általában én viszem-hozom a bőlcsiből, aztán délután együtt vagyunk, amit férjem általában pihenésre használ, mert hatra megy vissza dolgozni. Én ezalatt bevásárolok hazafelé, megfőzök, megcsinálom a napi házimunkát, foglalkozom a gyerekkel, aztán ő visszamegy, minden este egyedül fürdetek, fektetek, és utána nekiállok dolgozni sokszor éjszakába nyúlóan. Ő meg hazaér és vagy lefekszik a tv elé, vagy szekál, hogy foglalkozzak vele, mert neki milyen fárasztó napja volt. Mindemellett állandóan elégedetlenkedik, hogyha megkérem valamiben, hogy segítsen, hogy neki semmi ideje nincs magára és elege van. Pedig tök sokszor van olyan, hogy délelőtt nem dolgozik, ilyenkor edzeni jár, vagy csak itthon internetezik stb. A héten háromszor volt olyan, hogy nekem korábban kellett mennem dolgozni, ezért ő vitte a kisfiúnkat bőlcsibe, de én mentem érte, és minden ment a szokásosban tovább. Ma is így volt, neki csak délre kell mennie, és megkértem, hogy vigye él, hogy nyugodtan össze tudjak készülődni, itthon kicsit elpakolni stb. Erre kiakadt, hogy a héten már harmadszor viszi el, és elege van abból, hogy sosem hagyom azt csinálni, amit szeretne. Én is kiakadtam, hogy szerinte nekem mikor jut időm magamra? Én vagy dolgozom, vagy háztartást vezetek, vagy a gyerekkel vagyok, vagy vele foglalkozom, amikor hazaér. Őt támogatom mindenben (most pl. elkezdett gitározni), ő meg csak követel minél többet és többet. És amikor kidőlök éjfélkor,amikor befejezem a munkát, akkor kiakad, hogy vele nem is foglalkoztam még ma.


Az alapvető gond az, hogy úgy érzem, ő nem boldog ebben a családi életben. Én jókedvűen csinálom ezeket, imádok a gyerekemmel foglalkozni, a házimunkát is megpróbálom jókedvűen csinálni, mert szerintem ezt csak így lehet, és így nem bánt nap mint nap, hogy "nincs más". Ő meg mindent gondnak, nyűgnek él meg. Már próbáltam beszélni vele, hogy fogadja el, megváltozott az életünk, és ez most ilyen, de ez nem rossz, csak más mint eddig volt. Sajnos nagyszülők messze élnek, még nem is nyugdíjasok, így nem tudnak besegíteni, de így is hívunk néha bébiszittert, elmegyünk színházba, vacsorázni egyet...de neki ez nem elég. Nem tudom mit csináljak. Vagy jogtalan az érzésem? Köszönöm a válaszokat.



2013. nov. 15. 08:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%

írd fel az össze házimunkát és a gyerekkel kapcsolatos munkát és felezd el

onnantól csak a saját feledet csináld meg

ha mindketten dolgoztok akkor jogos h a felét ö csinálja


és minden héten iktass be magadra minimum 2 órát amikor magaddal foglalkozol


ha neki lehet akkor neked is

2013. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
A leírás alapján jogosak az érzéseid. A férjed régebben is ilyen nyűglődős volt?
2013. nov. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nem, régebben nem. Együtt csináltunk mindent, sokszor főzött is. Most csak hobbiból, néha. Hétköznap, amikor "kell", akkor nem.
2013. nov. 15. 09:01
 4/40 A kérdező kommentje:
Lényegében folyton felháborodik, hogy ő mennyit dolgozik, hogy reggel és este is (hozzáteszem, ugyanúgy 8 órát, mint bárki más), és ne gondoljam már, hogy ő a kettő között bármi mással foglalkozik, mert neki pihennie kell. Így pl. minden ügyintézés is rám marad: posta, bevásárlások, gyereknek ruhát venni, autót szervizbe vinni, gyereket orvoshoz vinni...stb.
2013. nov. 15. 09:04
 5/40 anonim ***** válasza:
84%

Írd össze az összes munkát, legyen benne a hivatalos munkátok is.

Osszátok el, hogy ki mit csinál. Magyarázd el neki, hogy a gyerekkel megszaporodott a munka, ami nem azt jelenti, hogy neked +100%, neki neg +5%

2013. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%

Egy kérdés: többször írtad, hogy ő elvárja hogy foglalkozz vele, de ő is foglalkozik veled? Ez oda vissza kölcsönös, vagy úgy van vele, hogy neki jár a tutujgatás, mert csak. Mert nekem kissé úgy tűnik, hogy eléggé egyoldalú a dolog (persze javítsd ki ha tévedek), főleg hogy mint írtad, elkezdett gitározni, az erre fordítandó időt mondjuk rád is szánhatná... szerintem neked se ártana egy hobbi.


Nem tudom mennyi idős a gyereketek, de fel volt készülve a férjed a gyökeres életmód változásra? Nekem kissé úgy tűnik, hogy nem. Vagy úgy volt vele, hogy az úgy is a te dolgod (lásd a hisztit a bölcsivel kapcsolatban) Kicsit olyan mintha, hogy nem egy hanem két gyereked lenne egyszerre, mert a férjed se nagyon viselkedik felnőtt férfi módjára.

Mindenképpen egy alapos beszélgetésre lenne szükség, ahol mindenki elmondja a legapróbb sérelmét is és közösen próbáljatok valami megoldást találni.

Ja, és próbálj meg ugyanannyi időt magadra fordítani, mint amennyit a férjed saját magára. Ennyi neked is jár.

2013. nov. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, és igen, így is kellene. Csak attól még nem fogja magát jól érezni ebben a megváltozott élethelyzetben, és félek, hogy ez a házasságunk végét jelenti. Amikor megkérem, hogy teregessen ki pl., akkor megcsinálja ő, de aztán egész este duzzog, hogy egy pillanatra sem állhat meg.
2013. nov. 15. 09:09
 8/40 klopusz ***** válasza:
92%

Szerintem a párod simán önző. Nem képes elfogadni, hogy most már nem csak a gyerek és ő az életed középpontjai, hanem munkád is van, amit szeretnél jól csinálni.

Ő ugyebár élhet a hobbijainak plusz dolgozik, Te dolgozol a munkáddal és a gyerekkel, háztartással és hobbi sehol.

Márpedig, ha valakinek csemetéje van, fel kell fognia, hogy a vele való minden tevékenység (ovi, fürdetés, fektetés, játék stb.)) közös.

2013. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

"Már próbáltam beszélni vele, hogy fogadja el, megváltozott az életünk, és ez most ilyen, de ez nem rossz, csak más mint eddig volt." - Kérdező, valószínüleg arról van szó, mint ami re magad is jutottál, tehát, hogy "Az alapvető gond az, hogy úgy érzem, ő nem boldog ebben a családi életben." - és ennyi.

Ez tök független attól, hogy mi "jogos" és mi "nem jogos"... minden embernek van egy képe arról, hogy ő hogyan képzeli el az életét, párkapcsolatát, mit vár az élettől, mit vár a párkapcsolattól, és hát valószínűleg ő nem ezt, ő ezt kényszernek, negatívnak éli meg...


Talán segíthetne a dolgon, ha - amikor nyugodt körülmények között tudtok - leülnétek ketten beszélgetni ilyesmiről...

2013. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A fiúnk 2 éves lesz decemberben. Hogy felkészült-e arra, hogy megváltozik az életünk a gyerekkel? Nem tudom, hogy erre fel lehet-e készülni... Akarta a babát, biztosan valami elképzelése is volt arról, hogy ez majd mivel jár, de most mégsem boldog így. És ezt annyira szörnyű látni. Én próbálnék beszélni vele erről nyugodtan, de mindig sértődés van belőle, ahogy belekezdek. Folyton azt hajtogatja, hogy ő így is mennyit segít, és telhetetlen vagyok.

Hogy foglalkozik-e velem? Hát sajnos az is kimerül abban, hogy hetente párszor hozzám bújik, hogy szeretkezzünk, de más szinten nem. Én persze, ahogy hazaér, dobjak el mindent, ami a kezemben van, és csak ő számítson, mert ilyenkor tudunk együtt lenni. Csak kezd kicsit elegem lenni ezekből a folytonos harcokból, sértődésekből...aztán meg még bennem kelt bűntudatot, hogy folyton problémázok.


Igen, jó lenne egy hobbi...csak nehéz így, hogy nem támogat. Pl. kitaláltam, hogy eljárok egy héten egyszer lovagolni. Testmozgásnak sem rossz, meg szeretem is, kikapcsol, de bármikor kitalálom, hogy elmegyek, mindig közbejön valami. Vagy elkezdtem itthon horgolni esténként, azon is kiakadt, hogy miért nem vele foglalkozom legalább ilyenkor.

2013. nov. 15. 09:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!