Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy anyám elvárja a barátainktól, hogy kaját adjanak nekünk havonta?

Figyelt kérdés

Elég rossz anyagi körülmények közé kerültünk, jelenleg csak én dolgozom a családban. Anyám elvárja a családi barátoktól, hogy havonta kaját adományozzanak nekünk. Azt mondja, hogy fordított esetben ő is adna nekik és meghívná őket sűrűn ebédelni hozzánk. Persze nem mondja nekik szemtől-szembe, hogy így meg úgy kéne, hanem nekem mondja, hogy a Juliék (nem így hívják őt) igazán többet adhatnának nekünk. Itt mondjuk ilyen huszononéves barátságokról van szó, de sztem nem elvárható, hogy eltartsanak bennünket. Néha adnak 1-1 kg cukrot, lisztet stb, de az én szemszögömből pont elég, én nem várok el többet tőlük.

Nektek erről mi a véleményetek?



2013. nov. 26. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled.Örülne inkább,hogy a barátai nem hagyták magára a bajban.
2013. nov. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
A föld alá süllyednék, ha bármelyik családi barát beállítana egy kiló cukorral. :( Ha segíteni akar, ne így tegye, mert ez nagyon megalázó.
2013. nov. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Azert sullyednel a fold ala mert meg nem voltal ilyen helyzetben...szerintem egy husz eves baratsagba ez belefer.
2013. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom, hogy csinálnám én: Néha meghívnám őket ebédelni, de nem úgy, hogy tuti éhesek, hanem valami indokkal (pl. van egy tök jó filmünk DVD-n, nézzük meg együtt), többet főznék, és a végén csomagolnék azzal, hogy "nehogy ránk romoljon". Vagy vinnék át almát, krumplit azzal, hogy valakimnél termett egy csomó, nekünk is adott és hoztam belőle. Vagy most fejeztem be a befőzést, és hoztam át nektek is pár üveggel kóstolót.


De egy zacskó cukor az olyan szeretetszolgálatos. Szerintem az ember mindig úgy adjon, hogy a másik ne érezze magát kellemetlenül.


És igen, voltam ilyen helyzetben, akkor kaptunk szalonnát disznótorból baráttól, a rokonokhoz is mentünk többször enni meghívásra, sok segítséget kaptunk, de mindenki diszkrét volt és kedves. Sose éreztem könyöradománynak, amit kaptunk, és ha én adnék másnak, ugyanígy járnék el. (2.)

2013. nov. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos környezet és körülmény függő, de én sem tudom elképzelni, hogy ismerősök kajával állítsanak be hozzánk. Én is megalázónak tartom. Például ha annyira akarnak segíteni, akkor adjanak munkát. Teszem azt anyád rendbe teszi a kertet, vagy vigyáz a gyerekre, unokákra, cserébe kap sütit.


De az hogy anyád ezt elvárja, elég meredek.

2013. nov. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: a munka már megvan, adtak neki, pénzt kap érte. Nem írom le, h konkrétan mi az, mert félek, h ránk ismer itt vki. De még ettől a baráti családtól is elvárja, h ezen kívül is adjanak pénzt/kaját. És mindezzel engem fáraszt.
2013. nov. 26. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Hát akkor mondja meg nekik hogy segitsenek. Én is elvárnám de nekm se segitenk utalok mindenkit nemsoká végzek mindennel befelyzem ezt a palyafutast soha nem szerettek rugtak böktek bántottak
2013. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Hoppá van egy ingyenélő öngyilkosjelöltünk! :D
2013. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyan nem ezeréves barát, pár éve ismerjük egymást, úgy egy éve vagyunk nagyon jóban velük. Egy fiatal pár ők is nagyon nehezen élnek. El se fogadnák, ha vinnénk nekik valamit. Mindig úgy szoktuk, hogy többet főzünk és felhívjuk őket, hogy figyusztok mi már nem kívánjuk megenni, nem kéritek, mert kidobni sajnálnám. Vagy itt vol nálunk a család rengeteg dolog maradt gyertek ár morzsapartira. Vagy gyertek társasozunk és akkor csinálok valamit. Szóval igyekszem, hogy ne sértsem meg őket.
2013. nov. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!