Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyám normális?...

Szerintetek anyám normális? Hogy lehet ilyet mondani?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve együtt vagyok a barátommal. Tudni kell róla, hogy 1-es típusú cukorbeteg, szóval inzulinfüggő. Kellő odafigyeléssel nincs semmi gond. Szerdán elmentünk fürdeni, este pepig nálam aludt. Alig evett aznap, inni is csak sört ivott, úszott is, elfáradt . Este pedig elfelejtettük megmérni a cukrát. Elaludtunk és arra keltem, hogy szalad le lépcsőn, kiabál, elvesztette az eszméletét. Anya is felkelt, nagyon megijedtünk. Rossz volt így látni. Adtunk neki cukros vizet, magához tért, de zavart volt. Először nem ismert fel minket, össze-vissza beszélt.kihívtam a mentőket, megvizsgálták, jobban lett, de bent tartották. Fél évente egyszer fordul elő ilyen rohama. 3 év alatt én most láttam először.


Anyám meg másnap azt mondja nekem, hogy gondolkozzak el, hogy vele akarok-e maradni és életem végéig ezt csinálni??


Hogy lehet ilyet mondani? Hagyjam el csak azért mert beteg? Hozzáteszem, hogy anyám szociális gondozó, szóval bármikor láthat még ilyet..


Szó mi szó, mindketten nagyon megijedünk. De emiatt biztos nem hagyom el a barátom. Anya tudja mennyire szeretem, kicsit meglepett és szarul érintett ez a bejelentése.


19N


2013. júl. 26. 15:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy arra gondolt, hogy a cukorbetegség miatt hagyd el, hanem hogy a felelőtlensége miatt. Figyeljen oda magára.
2013. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az elsővel.
2013. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
71%
Én megértem anyukád szempontját is. Ő "csak" azt szeretné, hogy boldog légy, könnyű és gondtalan életed legyen amennyire csak lehet. Nem azt mondom, hogy helyesen teszi, ha most beleszól ebbe a nagy szerelembe, de igen, normális, és valahol érthető.
2013. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Drága! Aki cukros az nem is ihat alkoholt.
2013. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
főleg nem sört!
2013. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is a párod felelőtlensége miatt mondta. Ismerek pár cukorbeteget, az első nekik az étrend betartása. Ha babátok lesz majd belefullad a kádba csak azért mert ő inkább sört iszik mintsem enne?
2013. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nem olyan nagy cucc. Ne hagyd el, a barátod meg figyeljen oda magára.
2013. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%
Alig eszik és csak sört iszik????? Ne haragudj, de nagyon felelőtlen, mondom úgy, hogy nálunk több cukorbeteg van a családban. Gondolj bele, mi történik, ha épp vezetés közben lesz rosszul!
2013. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Sok esze nemlehet ha alkoholt iszik cukrossan. . .Meg alig eszik. . .Igaza van anyukádnak ,már ne is haragudj.
2013. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Boldog életem azzal lesz, akit szeretek. És én őt szeretem. Több ezren vannak, akik cukorbetegek. És egyikük sem szingli. Mármint biztos akad. De ha most valaki beteg, el kell hagyni?


Drága! Olvass utána! Édes italokat (likőr, édes bor, édes pezsgő) nem iszik. Barna sört sem, mert ezekben van több cukor. A világos sörök, amiket ő iszik, azok pedig mérsékelt vércukoremelkedést eredményeznek. Neki pedig este leesett a cukra, és nem magas volt. Szóval egyáltalán nem a sör a hibás. Tudjuk miért esett le a cukra, és buták voltunk, mert egyikünknek sem jutott eszébe, hogy este megmérjük. Nem kioktatást kértem. Elég sokat olvastam már a cukorbetegségről..


Kérdésre szeretnék választ kapni! Köszönöm!

2013. júl. 26. 16:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!