Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőségetek, ti...

Ha lenne lehetőségetek, ti kimennétek külföldre munkát vállalni, vagy maradnátok itthon, a szeretteitek mellett?

Figyelt kérdés

Voltam már kint néhányszor néhány hétig-hónapig külföldön. Tudom milyen, amikor az ember onnan hazavágyik, honvágya van. És azt is tudom, milyen érzés, amikor az ember hazajön, és továbbra sem, vagy nehezen talál állást, de legalább a családtagok érzelmi, lelki támogatást adnak.

Ti mit tennétek, ha jönne egy külföldi munkalehetőség? A jobb keresetet célszerű ilyenkor nézni? Vagy, hogy ezer szállal idehaza köt minden? Viszont a következő években vszínűleg nem lenne olyan fizetésem, mint a külföldi lehetőségnél... de legalább egy bázis, a család mellettem lenne itthon...



2013. dec. 6. 17:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, én nem gyávaságnak hívnám, legalábbis részemről biztosan nem az. Elég merész döntéseket hoztam már az életben, vállalkozásba fogtunk, már nem is az elsőbe, a szüleimtől is nagyon könnyen leváltam, elköltöztem stb. De a honvágy az más, nem gyávaságnak mondanám, hanem valamiféle érzelmi alapú ragaszkodásnak, amiben szerintem semmi rossz nincsen az égvilágon. Az ember ragaszkodik ahhoz, amit szeret, ez így van rendjén.
2013. dec. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

"valamiféle érzelmi alapú ragaszkodásnak, amiben szerintem semmi rossz nincsen az égvilágon. Az ember ragaszkodik "


Ha a kulfodi dolog a kello atgondolas miatt nem jon be ......GAZ

Nem koltozhetek haza anyamekhoz, mert mit szolnak az emberek...


Ezt lehet ugy is hivni, hogy RAGASZKODAS (bizalom hiany)

2013. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Igen, valóban mást jelent az írásom, ha tetszőlegesen levágsz belőle darabokat. :D


Úgy értettem, hogy amikor külföldön jártam, hiányzott minden, amit itt nap mint nap megszoktam, a növényzet, az építészeti jellegzetességek, a megszokott termékek, amiket vásásrolni szoktam. Nem mondom, hogy nem lehet ezek nélkül élni, de az otthonosság érzése nincs meg nélkülük.


És mondom, nem félek a kudarctól, dőlt már be vállalkozásunk a férjemmel, még annyira is ment rosszul, hogy az adótartozásaink miatt a cégnél az APEH is volt kint leltárt készíteni a végrehajtható értékekről. Nem baj, felálltunk belőle, a cég azóta is remekül működik, a válság ellenére is. És nem anyukámhoz szaladnék haza, van önálló egzisztenciánk, nyelvtudásom is van, piacképes szakmánk is, minden adott lenne, ha külföldre akarnánk menni. De képzeld, van ilyen is, mi maradni szeretnénk.

2013. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én kimennék. És ki is fogok, kint is fogok élni és tanulni februártól (najó a kint élés még lehet csak később lesz). Semmiképp se maradnék itthon. Ha tudsz megfelelően azon a nyelven beszélni, akkor tudsz munkát vállalni, végiggondolni hogy mihez szeretnél magaddal kezdeni. Itthon csak rosszabb lesz, nem is akarnék itthon maradni a családom nyakán, önállóan szeretnék lenni, dolgozni, hogy egyszer visszaadhassak én is nekik abból a sokból amit ők adtak nekem, hogy kijuthassak egyáltalán.
2013. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

nem akarok altalanositani, de a magyar egy roghoz kotott nep.Nem mer belevagni a vilagba, nem meri keresni a szerencsejet.


talan avval egeszitenem ki, hogy irigy a gurcolo szomjedjara

2013. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én is külföldön élek (Franciao.), itt is mentem férjhez. Elötte dolgoztam Angliában, Ausztriában, kis ideig Belgiumban. 19 évesen jöttem rá (most vagyok 28), hogy nem tudnék Magyarországon élni..ott van a családom, a lakásom..de semmiféleképp nem mennék vissza. Nekem nem volt soha honvágyam..nem vágytam haza..Ha valakit látni akarok vagy hazalátogatok, vagy küldök egy repjegyet. Bárhol otthon érzem magam, ahol megtalálom a -lelkinyugalmamat.
2013. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Tudom már nem aktuális, de válaszolok hátha másban is felmerul és éppen aktualisa van e kérdésnek. Leirom a saját helyzetem, talán választ adok vele, persze mindenkinek más élethelyzete van, és abbol kell kiindulni.Jelenleg énis azon örlödök, hogy menyjek maradjak (26/f) voltam már németországban 4'5 évet, és haza is jöttem merthát honvágy stb hazahozott. Most itthon vagyok 2 éve. Jelenleg dolgozom 120e forintot keresek. Nincs hitelem, nincs gyermekem akit eltartani kell. Szulökkel lakom, idehaza keresek besegitek és nem elég Pedig csak rezsibe segitek be +konyha stb. Nem élek nagylábon, de nem elég a pénz és még szarabbul élnék ha egyedül, v barátnövel fizetnék albérletet stbit.hazára tervezek mármint szulöi házba mert nagy, de javítani kellene. Surgösen! A tetö meg van rogyva, bármikor ránk rogyhat, plusz aprobb kényelmi dolgok központi ez az. Autot is szeretnék, de igy hogy az ember 1-jén 3000 Ft al marad nehéz valamit is félre tenni. Nem panaszkodok, éhezni nem éhezunk, de kivagyunk számolva kö keményen minden honapra. Nincs értelme gondolkodni a kulföldön, föleg ha az embernek tapasztalata, nyelvtudása is van hozzá. Ha valaki én tudom milyen jo érzés furdözni a család szeretetében, barátokkal körulvenni magunkat, és a megszokott környezetunkben éldegélni, de ettöl nem vagyok/vagyunk elörébb. Nem akarom hogy ránk döljön a ház, nem akarom egyik zsebemböl a másikba rakosgatni az ezrest azt várva hogy mikor adodik valami váratlan gánya, amiböl épp az az egy ezres huzna ki (betegség, gyogyszervásárlás stb) talán megborzongato dolgok amiket ide irok, de annyira mem is olyan ritka ma magyarordzágon. Biztos sokakat érint. Én azt mondom ha van eröd, menyjen mindenki, csinálja meg magát, mert a sult galamb nem fog repulni, egy bizonyos szinten meg mindenki élni akar. Azért meg tenni kell. Hajrá mindenkinek.
2018. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!