Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ebben a helyzetb...

Mit csináljak ebben a helyzetben? Nem értenek meg a szüleim.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemre járok, ez a 2. évem mérnökinformatika szakon. Első félévem elég siralmas lett, csomó tárgy nem sikerült, na jó az összes egy darab 2 esem lett csak. Nem úgy áltam hozzá a dolgokhoz, ahogy kelett volna, nem igazán tanultam. 2. félévembe az első félévet csináltam, uyganis indult kereszt félév minden tantárgyból, plusz ugye az egyikre felvettem a ráépülőt, mivel az meg lett. 2 db 2-es egy db 3 as és 2 db 4 es lett a termés. Nem vettek fel koliba (hála az első féléves tanulmányaimnak) ezért a 2. évemtől albérletben lakok, így muszáj volt diákhitelt is felvenni. Most ott tartok, hogy egy darab tárgy lehet, hogy nem sikerül, de a többi valszeg meglesz, 2-3-4 esel. Dolgozok is egyetem melett, általába heti egy napot, kedden mert az szabad illetve hétvégén néha. Azért, hogy valahogy segítsek a kölcségekbe, de igazábol sok kedvem nincs, és elég sok időt elvesz. Egyáltalán nem könnyű 4 órás munkát találni, sőt szinte lehetetlen, így nem tudok midnennap dolgozni, d epersze itthon elvárnák, de nem értik meg, hogy nincs. Melelsleg minnél többet dolgozok, annál több idő is megy kárba, nem érné meg napi 4 órás munka, mert az azt jelenti, hogy legalább 1,5 órát utazni is kell a városba, ami napi szinten sok, ha 2 szer 3 szor dolgozok 8 órát, több időt megspórolok, d e apénz ugyanaz. Általába találkozok a barátnőmmel, heti 2-3-4 szer, de sokszor 1-1 órákat, vagy van, hogy tanulok is közbe. Olyan ritkán van, hogy egy napot eggyüt töltünk, mondjuk egy hétvégét 12-től estig, de azért sokat vagyunk együtt. Az érettségim szerintem jó lett, vagyis annyi pontot szereztem, amennyi kelett, így bekerültem egyetemre, főleg azokat a tárgyakat huztam meg, ami kelett egyetemre, azaz az informatika és a matek, azok 68, illetve 79 százalék lett lettek, 5 ös, illetve 4 es. Az infó az emelt volt. Többi érettségim is meglett 65-70 % al 4 es, de ez igazábol nem számított. Szerintem jó lett, apám szerint nem, szerinte egy nagy büdös 0. Első félévem azér tlett szar, nem éreztem jol magam a koliba, de igazábol nem is ugy áltam hozzá a tanuláshoz, mindig halogattam, meg azt hittem egyszerűbb, ezt elismerem ebbe igaza van. Második félévemre szintén megkaptam, hogy 0, nagyon jól esett természetesen. Mindig megkapok mindent, ha meglátják, hogy fifázok az a baj, hogy fifábol nem fogsz megélni, ha azt látják hogy épp forma egyte nézek, akkor az a baj, ha netezek az a baj(mondjuk ebből lehet tényleg sok van) de szerintem nem jáccok sokat, és nincs sok kikapcsolódásom. Eemelett megkapom, hogy tanuljak angolt, napi egy órát legalább, de egyszeráen nem visz rá a lélek, meg kezdjek el 2. nyelvet tanulni orosz vagy német önerőből, de nem érdekel leszarom, nem érdekelnek a nyelvek, egy angol nyelvizsgám lesz majd ez a lényeg, sztem az bőven elég, másrészt nem érzem azt, hogy nekem önerőből menne nyelvtanulás, ha nem magyarázzák, nem értem meg. Ha persze bnőmmel vagyok, akkor azért is kapom az ívet. Azt is megkaptam iratkozzak be informatikai tanfolyamra, egyetem melett persze még dolgozzak is, nyelvet is tanuljak, és szórakozzak is, nem lenne időm egyszerűen. Ha hazautazok pestről, akkor az van, hogy itthon ne tanuljak, családdal legyek, meg mindig kitalálnak vmit, h mibe segítsek, d elegtöbbször olyan, amit egyedül is meg tudnának csinálni. Apám idegbeteg ha ugyvan és nagyon begurul nekem jön, és ordít össze vissza, szoval félek tőle, bántani nem szokott, nagyon rég fordult már elő ilyesmi, de ordít. Igazábol előre félek, mert szerencsére ebbe a hallgatói szerződéses szarba kerültem én is egyetemre, így ha nem fejezem be a képzési idő 1,5 szörösén belül az egyetemet, vissza kellene fizetni a képzés díját, ami ugy 1,5 milla, de miből? emellé jön a hitel meg minden... Semmiben sem értenek meg, nem hagynak élni, csak tanuljak dolgozzak meg segítsek, bármit csinálok, az a reakció ebből nem lehet megélni. Ugy érzem nem fog menni, hogy időben végezzek, vagyis már nem nagyon hibázhatok tárgyakkal, mindnenek elsőre meg kellene lenni szinte és félek. Nem akarok nagy adóságba kerülni. De abban sem vagyok biztos, hogy nekem való ez az egyetem, nem tudom, hogy abba kéne e hagynom. Ha abbahagyom most kb 600 ezret kéne visszafizetni, hála a hallgatói szerződésnek... Nem tudom őszintén szólva, hogy jó helyen vagyok e, de igazából a fő bajom az, hogy semmit sem akarok, és semmibens em értenek mega szüleim. Nem tudom mi szeretnék lenni, mit kéne csinálni semmit. Az biztos, hogy nem 80 ezret szeretnék keresni, hanem viszonylag normális életet akarok, de nem érzek semmit, hogy melyik lenne számomra jó út. Apám azt is mondja menjek be infó cégekhez és mondjam nekik, h nincs e gyakornoki állás, de sztem ez nem így megy, persze időm sinc sbemenni, meg szerintem kiröhögnének meg ciki is, sztem így nem lehet állást kapni, meg nem is érzem azt, hogy lenne tudásom. Egy biztos, a barátnőm nagyon szeretem, és nem szeretném elveszíteni. Ő ugy epesti, ott ismerkedtem meg vele, miután felkerültem, én vidéki vagyok, és lehet, hogy megszakadna a kapcoslat, ha nem pesten lennék, bár szerintem nem, mert megoldanánk. Szerintetek mi tévő legyek? Mit kéne tennem, és mit tegyek, h megértsenek a szüleim. Számomra sokkal fontosabb az, hogy legyen egy szerető feleségem és jó családom átlagos körülmények között, mint h milliomos legyek. De azért nem 80-ból akarok megélni.
2013. dec. 7. 23:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
39%

Keres valami szakkollégiumot,oda lehet felvennének.

Azt, hogy mit szeretnél meg neked kell tudni. Jegyeket meg ne mond meg, meglett aztán kész, úgyse nézegetik a leckekönyved.

2013. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
dehogynem megnézik:D meg nem tehetem, hogy nem mondom meg azt ami nincs meg, első félévbe s emondtams memit, megnézték, és nagy balhé lett, ki is akartak iratni, lehet jobb lett volna:S
2013. dec. 7. 23:14
 3/38 anonim ***** válasza:
84%

Akarj tudni és érteni az informatikához, akkor nem kín lesz a tanulás, hanem érzed, ahogy egyre többet tudsz, ami elég jó dolog.

Ezt sajnos én is csak a saját bőrömön tapasztaltam, így sokkal könnyebb a dolog.

A gyakornoki állás pont úgy megy, ahogy a szüleid mondták, de amíg magadban sem vagy biztos, tényleg nincs értelme beégetned magad.

Nyelvtanulással kapcsolatban el vagy tájolva, nem elég egy nyelvvizsga, a papír nem fog érdekelni senkit. Hanem a jó állásokhoz az interjú egy része angolul fog zajlani, ott úgyis kiderül tudsz-e angolul, vagy csak papírod van róla. Ha pedig tudsz egy másik nyelvet is, még bizonyítványod nincs róla, az csak előnyödre válik. Én a spanyolra feküdtem rá önállóan, nem lehetetlen így fejlődni.


Az időddel pedig meg kell tanulnod gazdálkodni. Ha mást nem csinálj tervet, mikor mit fogsz megtanulni, stb. De ahhoz tartsd is magad.

2013. dec. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
De ha nem megy nem akarok, én nylevre azt mondtam, hogy szerintem elég az angol, de sztem senkir enem lehet ráerőltetni nyelvet, hogy most te tanuld ezt, ha nem akarod. Szerintetek akkor semmi képp s ehagyjam abba, és ne engedjek szüleimnek, ha azt akarják. De tényleg nem lesz nekünk 1,5 millánk visszafizetni, ha nem menne mégse. De én akkor s ehiszem, hogy ze így megy, hogy nincs is állás hirdetve bemész és közlöd h te dolgozni akarsz... Amugy nem reagált sneki a szülős dolgokra, csak a sulisra, várom a tanácsokat.
2013. dec. 8. 00:14
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Téged egyáltalán hogy vettek fel egyetemre ezzel az érettségivel?!


Na mindegy...


Ne haragudj, de a szüleidnek igaza van. Magad is bevallottad, hogy lusta vagy, nem szeretsz se tanulni, se dolgozni, "majd lesz valahogy, leszarom" mentalitás, a nyelvek minek, stb.

Hát fiam, ki kell hogy ábrándítsalak, az élet nem ebből áll. Ha nem vagy agyilag olyan szinten, hogy egyetemre járj, akkor inkább hagyd félbe, mert már most kínszenvedés neked az egész, és semmit nem akarsz kezdeni magaddal. Így 1-2-3 évet el lehet ott lébecolni, de szakdogát írni és államvizsgázni a büdös életben nem fogsz.


Értem én, hogy fiatal vagy még, de ha neked is lenne gyereked, te sem tudnád megérteni ezt a "szarok mindenbe, nekem nincs kedvem semmihez" gondolkodást. Ott egy remek lehetőség az orrod előtt, de neked minden büdös...a tanulás, a munka...helyette azon rinyálsz, hogy hány napot p*csoghatsz a barátaiddal és mennyire nem értik meg mások, hogy szabadidődben a playstationre vered ki.


Próbálkozni cégeknél nem akarsz, mert az biztos nem úgy megy - honnan is tudod? Rohadt nagy a munkanélküliség, annak nem dobálják ám utána, aki nem is kérdi. Lehet, hogy 30 cégből 30 azt mondja nincs hely, de lehet, hogy egynél mégis akad. Apádnak igaza van, esély MINDENRE csak úgy van, ha próbálkozol! Pofátlanul kell küldeni a jelentkezést, önéletrajzot MINDENHOVA, ahova csak tudod. Próbálkozni nem ciki, ellenben semmittenni, próba nélkül fintorogni a jótanácsokra, na az az.


Mi tévő legyél? Nézz magadba, mert itt nem a szüleiddel van a baj. Ha nem 80-ból akarsz megélni, akkor ideje kezdeni magaddal valamit, mert az általad körülírt szemlélettel örülhetsz, ha 80-at utánad dobnak a hanyag munkádra.

2013. dec. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
A fő kérdés nem ez volt, ugyan hogy vettek fel egyetemre, egyáltalán te tudod, hogy mi alapján vezsnek fel, hogy zsámolják a pontokat? ez igenis jó érettséginek számít, és szerinted van egyetem melett idő dolgozni, d eugy őszintén? nem amunka miatt rinyálok sosem rinyáltam, csaknem látom értelmét a 4 órás műszaknak, amikor eg yhéten dupla annyi idő megy el utazásra, mintha csak két napot vagy 3 at dolgozok 8 órában, é sa munkaidő ugyan annyira jön ki. szted az egyetemen meddig kell bent lenni? te találsz ugy munkát hogy mondjuk 3-tól 7 ig dolgozzak 4 órába másnap meg mondjuk 5-től 9 ig? mert kétlem, és 8 tol meg suli... akkor mégis mir elenne idő? ja és nem playstationon jáccok, hanem számítógépen, de sztem heti 3-4 óra játék simán belefér... ahogy ezt írtam is, ja és most nem a barátnőzésről vans zó, de mindneki akar és szeretne kapcoslatot, vagy majd csajozzak 30 évesen? sztem ez nem normális... szerintem én alapvetően jó ygerek vagyok, csak nem tudom az utam, d enyelvet akkor s etudok tanulni és nem is akarok, csak az angolt. nem midnenkinek megy önálóan a tanulás, valakinek nincs nyelvérzéke, ahogy valaki matekból szar... a többiek cigiznak isznak drogoznak buliznak minden héten más csajt csinálnak meg, én szerintem normálisan élek, na inkább ezeket hogy vették fel egyetemre...
2013. dec. 8. 00:55
 7/38 A kérdező kommentje:
azt meg továbbra se értem, hogy ahol nincs állás hordetés od augyan minek is menjek be,? ha keresnének embert nyilván meg lenne hírdetve...
2013. dec. 8. 00:56
 8/38 anonim ***** válasza:
93%

Ezt én ugyan nem akartam leírni, mert nem akartam rombolni tovább az önbizalmadat, de az utolsónak igaza van. 74%-ra írtam meg a közép matek érettségit úgy, hogy nekem nem felvételi tárgyam volt, tehát az alapján csináltam, ami rám ragadt alap matekon. Ehhez képest egy matekkal továbbtanulni akaró diáktól a 79% nekem kevésnek tűnik. De ez most már mindegy, felvettek az a lényeg.


Munkát úgy tudsz találni, ha már előre erre készülve állítod össze az órarendedet. Minden délelőttöt, vagy minden délutánt szabaddá teszed. Ha belelóg egy-két előadás, arra legfeljebb nem mész be, vagy előbb kiosonsz. Valamit valamiért. Ismerek olyat, aki gyógyszerészeti mellett is dolgozott, az pedig hidd el nem semmi kar.


Ha az angolt meg tudod tanulni, akkor meg tudsz tanulni mást is. Nem kötelező a német, más hasznos nyelvet is választhatsz. Egyetemeken van ingyenes nyelvi kurzus, nem csak angolból, szóval pénzedbe sem kerülne. Hajrá! Nekem egyszer sikerült egy kezdő japán kurzust is elcsípnem :D


Állást valaha kerestél már életedben? Nem, ugye? Akkor mégis honnan a túróból tudnád, hogy hogyan működik??

Lehet, hogy éppen akkor nincs állás. De az önéletrajzod már ott lesz, látja a főnök az arcodat, ha jó benyomást teszel, akkor el is raktároz az agya hátsó zugában. Amikor pedig megüresedik egy hely, eszébe fogsz jutni, és talán meg sem hirdetik a gyakornoki helyet, hanem közvetlenül téged keresnek majd meg. Sőt felajánlhatod, hogy ha ők megengedik, hogy rendszertelenül járj be, akkor megelégszel kevesebb pénzzel is. A végén persze ingyen fogsz dolgozni, de azzal nem szabad kezdeni, hogy "ingyen is megcsinálom" :) De így legalább mire kikerülsz az egyetemről lesz szakmai tapasztalatod, amivel igen nagy előnyben leszel a többiekkel szemben.

2013. dec. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%

Szüleiddel kapcsolatban: ha kialakítod a terveidet, és tartod is magukat hozzájuk, akkor egy idő után látni fogják, hogy viszed majd valamire.


Jelen helyzetben viszont kívülről csak azt látják, hogy mindenre van valami kifogásod. Azt neked is be kell látnod, hogy ez nem az igazi.


Menj haza kevesebbszer, tölts velük kevesebb időt és egyébként meg koncentrálj a terevidre.

2013. dec. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
79 az már egy százalék híján majdnem ötös, amuyg egy 8 pontos feladatot elrontottam, nem jutott eszembe, hogy csináljam, pedig egyszerű lett volna, és mikor kijöttem a suliból akkor ugrott be... nagyon mérges is voltam. sztem ha bemész egy céghez ahol nincs álláés hirdetve, te nem a főnökkel fogsz beszélni, és midnen jött mentet nem küdlenek a főnökhöz, ha te bemész és közlöd hogy heló állást szeretnék beszélnék a főnökkel elküldenek a fenébe, d elehet ez csak az én agyszüleményem, de én tuti elküldenék mindenkit.
2013. dec. 8. 01:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!