Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit lehet csinálni...

Szerintetek mit lehet csinálni ilyen helyzetben? (A szüleim gépfóbiásak)

Figyelt kérdés

Nem vagyok szó szoros értelemben vett kocka, van rendes életem, barátaim, szeretek olvasni, kirándulni. Minden nap edzek, futok. Hobbijaim is vannak, rajzolok, fotózok stb. Jegyeim 3-4-5 között váltakoznak.

Édesanyám mégis meg van győződve arról, hogy egy beteg gépfüggő vagyok. Lejelszavazta a gépem, napi 3 órát engedélyez, telefonomat is elveszi, amikor "nincs gépidő"

Most mégis... Nyári szünet van! Mi mást csinálnék amikor unatkozok, kimozdulni nincs kedvem stb. Ráadásul nem csak játszok a gépen. A gépidőm háromnegyedét böngészéssel, skypeal, zenehallgatással töltöm.

Szerintem ez abszolút normális egy mai, velemkorú fiúnál.

Még nyár elején megígértem anyámnak, hogy igyekszem majd javítani a jegyeimen a következő évben. Ezért cserébe kértem, hogy legalább a nyáron hagyjon gépezni. Erre ő kiröhögött. Nagyon rossz érzés, hogy egyáltalán nem bízik bennem, függőnek tart és korlátoz.

Tudom, hogy csak jót akar, de szerintem túlreagálja a dolgokat.

Ti mit csinálnátok hasonló helyzetben?

15/F


2013. aug. 25. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én csak böngészek + zene, egy nap kb. fél órát játszok a gépen.


15/f

2013. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Azokat a jegyeket,főleg az ötösöket még hova kellene javítanod?Szerintem anyukádnak egy kis felvilágosítást kellene adnod,hogy a gépen nagyon sok infó van.
2013. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bö kétszer annyi idös vagyok mint Te, és eléggé gépfüggö..

Nem azért, de tényleg egy csomo mas dolog van mint az internet, de sajnos nehez azokat is megszervezni internet nélkül:)


" Nagyon rossz érzés, hogy egyáltalán nem bízik bennem, "

nna ez az a félmondat, ami sztem sokkal kritikusabb, mint az a néhány óra gépelés.

Próbált meg magad a másik oldalról nézni, miért nem bízik meg benned, és ha ugy érzed igaz lassan változtatni magadon.

Valamint ezt szerintem érdemes Anyukáddal is megbeszélni. Kis segítséggel, rá kell jönnie, a bizalom hiánya nagyon veszélyes dolog az ember lelkének.

De ezek nem tudatos dolgok, az okokon kell dolgozni.

2013. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

"hogy legalább a nyáron hagyjon gépezni. Erre ő kiröhögött."


Ez nagyon pofátlan szöveg. Tudod, van egy ismerősöm, kb annyi idős, mint te. Nincs lekorlátozva, semmiben. Szgépezhet, amikor csak akar, strandra mehet, stb. Amikor beszélgettünk erről, azt mondta, hogy "Pista bácsi, én kitűnő tanuló vagyok elsős koromtól kezdve. Te meg dicsekszel a 3-asaiddal? Ha nem változtatsz majd mehetsz a Tescoba pénztárosnak. Lehet, ezt szeretné anyukád elkerülni. De előbb bizonyíts...

2013. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez itt már rég nem a jegyekről szól, vagy a gépről szól. Valamiért ezt szemelte ki, ettől félt, holott lehet, hogy mástól kellene (ezt ugye nem tudhatom). Ez egy irracionális dolog, ami mögött valami más van. Ki tudja miért nem bízik benned, az sem biztos, hogy te vagy az oka, bár ha igen, akkor az még a jobbik eset, mert tudsz változtatni. Gondold át, miért nem bízik benned? Mi olyan, akár géptől független dolog lehet az ok?
2013. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez kattant be neki, sok szülő az internetet és a gépet tartja a sátánnak, de értelmes indokot még senkitől sem hallottam. Nem lesz attól egy gyerek teszkó pénztáros meg hülye, hogy a szabadidejét (tehát nem a tanulás/munka rovására) a gép előtt tölti. Biztos jobban örülne neki, ha a drogos haverjaiddal idős néniket rabolnátok ki a lakótelepen. Így csak a veled egykorúakkal való egészséges szocializálódástól vág el totálisan, mert hiába nem tetszik sokaknak, a 21. században nélkülözhetetlen a számítógép. 30 éves vagyok, én sem ebben nőttem fel, de be kéne látni hogy változik a világ, és némi ésszel fel lehet ismerni, mikor tölt a gyerek túl sok időt a gépnél.
2013. aug. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!