Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokás-e nálatok a nagy...

Szokás-e nálatok a nagy karácsonyi rokonlátogatás?

Figyelt kérdés
Nálunk minden nap vannak vendégek az ünnepek alatt, nagymamák, keresztszülők, stb, és mi is el szoktunk látogatni pár helyre. Nálatok hogy megy ez?
2009. nov. 23. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:

sajnos van

nagyszülőknél van olyankor tömegnyomor (pedig 3 emeletes családi ház)

nemszeretm

jopár embert csak ilyenkor látok...

jópofizni kell

nincs is kedvem menni

2009. nov. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden évben összejön nálunk az egész család.



idén újítunk: Beengedjük őket.

2009. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én szüleim elváltak 25 év után. Mindegyiknek lett új családja. Gondolhatjátok. A karácsonyt gyűlölöm legjobban az egész évben. De a szenteste az jó, azt hármasban töltjük otthon. Idén utoljára. Jövőre már négyen leszünk. :)
2009. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy oldottuk meg,hogy 24-én csak a kis család van együtt(vagyis mi 3-an)Mivel 3-an vagyunk testvérek,és mind családosok,a következő napokat úgy oldjuk meg,hogy minden évben az éppen aktuális családhoz megy mindenki egy ünnepi ebédre.Persze előtte már megbeszéljük,hogy melyik nap jó mindenkinek..Idén karácsonykor a nővéreméknél lesz az összejövetel(tavaly nálam volt).Jövőre a húgomnál lesz...Így mindenki az adott évben állja az ebédet..Általában süteményt,és valami finom piát viszünk...Ez a módszer nálunk be vállt,mert nem lehet elvárni mindig 1 családtól,hogy minden évben etessen 15 embert...Azért ez elég drága mulatság a mai világban...
2009. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs nagy családom, egyik nagymamám velünk él, másikhoz megyünk 25.én, 26.án meg vagy keresztanyámékhoz megyünk vagy ők jönnek ide, de már most rosszul vagyok előre a jópofizástól meg bájolgástól. Oké jó őket látni meg szeretem is őket meg minden, de nem szeretem ha nem tudok egy kicsit elvonulni és kötelezően ott kell ülni, mikor már inkáb b egy kicsit ledőlnék vagy pár ismerősömmel is beszélnék...
2009. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi szuk csaladi korben szoktuk tolteni a karacsonyt.nalunk ez az az unnep, amikor osszeul a csalad.24-en a ferjem szuleinel vagyunk a tesvere csaladjaval egyutt, 25-en pedig edesapammal, mert anyukam 11 eve meghalt.
2009. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek sütni-főzni, vendégeket fogadni, de a család ezt már túlzottan kihasználja, arra való hivatkozással, hogy nálunk lehet a legjobban elférni, mindenki ide jön, mindenkire én főzök, mindhárom nap, és nem egy-két emberről van szó (összesen 40 kb). Én családom mindkét ága + párom családja. Azért próbálok nem lelombozódni, mert különben a karácsony csodajó! :)
2009. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is megyünk rokonlátogatóba,az én rokonaimhoz nem,csak a nagymamámhoz,hogy miért,azt inkább hagyjuk,mert nem túl szép történet....A párom családjához és rokonaihoz viszont elmegyünk,és bevallom őszintén,bár nem én vagyok a vendéglátó,nekem ez egy kicsit fárasztó,jópofizni,meg órákig üldügélni egy olyan helyen,ami mai is egy picit idegen a számomra.Nem tudom elképzelni,mi a jó abban,hogy3 0 embert kell kiszolgálni,sütni-főzni rájuk,és körülöttük ugrálni...Nagyon megterhelő lehet.
2009. nov. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi Amerikában élünk a férjemmel ketten. Szülők, rokonok MO-n. Igy hozzájuk nem tudunk menni ilyenkor. Viszont itt a 24-e és 26-a nem ünnep, hanem rendes munkanap. 25-én van a karácsony, de mivel nekünk olyan a munkánk, hogy csak a szombat és a vasárnap a szabad, és az idén is hétköznapra esik a karácsony, igy mi az idén is dolgozni fogunk. Fánk már van, mert tegnap feldiszitettem és ajándék is lesz, de nagy vacsora és dinom dánom az nem, mert a munka mellett nincs időm és energiám főzni. MAjd rendelünk valami sült csirkét. Inkább a barátokkal ünnepeljük a pulyka napot.
2009. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Dehogy szokás! Ha rajtam múlik, nem is lesz az. Aki egész évben nem fontos nekem és viszont, az karácsonykor sem az. Álszent dolog.
2016. dec. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!