Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még? A párom...

Mit tehetnék még? A párom másfél hónapja munkanélküli lett és nem is erőlteti túlzottan a munkakeresést. Hogyan lehet valaki ilyen nemtörődöm? Legalább a gyermekeinkre gondolhatna!

Figyelt kérdés
A munkanélküli segély összege jelenleg még fedezi a hiteleinek az összegét, de azt max. 90 napig kapja és nem tudom, mi lesz, ha addig nem kap valami munkát. Jelenleg az én GYED-emből és a csp.-ból élünk, szüleim is sokat segítenek. Már próbáltam én is munkát keresni, de sajnos anyagilag sokkal rosszabbul járnánk, mint így. A párom csak élvezi a pihenést és nyugtatgat, hogy majd lesz valahogy. Az önéletrajzát már megírtam, de azt is csak 2 helyre küldte eddig el, mert fanyalog, hogy netto 100000Ft-ért nem fog napi 8-10 órát robotolni. Én már nem tudom, hogy mit tegyek, mit mondjak vagy csináljak, hogy végre összeszedje magát.
2013. dec. 9. 10:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Te írtad meg az önéletrajzait???


Én azt tenném a helyedben, hogy helyette küldözgetnék önéletrajzokat, ha már ő nem akar.

2013. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
28%
A munkanélküli hivatal nem ajánl állást?Kérdezzetek ra.....
2013. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%

Te nem csinálhatsz helyette semmit.

A felelősségtudatot nem tudod beletáplálni a kis csökött agyába.

Téged nem sajnállak, amiért ilyen egyedhez mentél hozzá. A gyerekeidet viszont annál inkább...

2013. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

"netto 100.000 Ft-ért nem fog napi 8-10 órát robotolni"

ha leírnám a véleményemet, megint kitiltanának

2013. dec. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
hahaha Cheeky,engem is ne félj!..már nem is írok semmit inkább erre,hitelt meg ne kell ész nélkül felvenni,most meg nézhetetiek magatokat ha nem bírjátok fizetni...
2013. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Férjednek mondd meg, hogy igenis el kell menni 100 alatt is dolgozni! Én 8 órába 64 ezret kapok. Másik munkahelyen a portás (melóhelyemen van Ő is) meg talán 70-et úgy, hogy 12 óráznak néha 24-eznek!!!!! Ne nyavalyogjon húzzon el dolgozni! Ha nem megy nem is szeret saját magán kívül senkit!
2013. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem ilyen volt amikor megismertem, a gyerekeket sem így vállaltuk.

A hitelnél ő csak kezes volt, de a szülei nem fizették, a testvérei is inkább külföldre mentek, így neki kell. A házat hiába adnánk el, mert az értéke a hitel hátralevő részét sem fedezné és nem tudnánk megoldani a szülei és apai nagyszülei elhelyezését sem.

Esetében a 100000Ft tényleg csak a minimum, mert 97000Ft a törlesztője, de attól még nem kellene így viszonyulnia a munkához.

2013. dec. 9. 10:57
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Ugyan már, valaki írta hogy kérdezzétek meg a munkaügy nem e tud állást! Hol élsz te? Max közmunkára közvetít ki, vagy ingyenes képzést biztosít esetleg. Az sem egy hátrány, mert ha tanul akkor arra az időre keresetpótló juttatást kap, 35-40eFt körül van.

Most könnyen lehurrogjátok a kérdező párját, valahol igazatok is van, de valljuk be, így év végén decemberbe különösen nehéz munkát találni, de nem kell ehhez hogy év vége legyen, Magyarországon amúgy is pang a munkaerő igény, egyszerűen nem is könnyű munkát találni, egyesek azt hiszik, valaki elkezd munka után nézni és 2 hét múlva dolgozik is, sajna ez nem így van!

Vita és veszekedés helyett, támogasd a párod, mondd el neki ez így nem mehet és segíts neki munka után nézni.

2013. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Eddig mennyit keresett?
2013. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem akarok senkit megbántani, de bizonyos szektorokban pont hogy ilyenkor a legkönnyebb legalább átmeneti munkát találni a karácsony miatt. Aztán ha az határozott idejű, legalább addig is dolgozott valahol.
2013. dec. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!