Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El vagyok keseredve. Miért...

El vagyok keseredve. Miért nincs munkám ilyen fiatalon lassan másfél éve?

Figyelt kérdés

Itt vagyok erőm teljében, 20 évesen fiatal pályakezdő munkavállalóként és itthon kell ülnöm, ahelyett hogy kihasználnám fiatal korom előnyeit.

Nem vagyok buta, bár igaz diplomám nincs, de megvan a magamhoz való eszem. Van jogosítványom, angol középszintű nyelvtudásom, start kártya, és olyan helyen szerezhettem tapasztalatot, amit nem sok fiatal tud elmondani magáról.

Mégsem kellek senkinek sem.

Nagyon el vagyok keseredve, és nem akarom elhinni, hogy ennyire nem kellenek a fiatalok a mai munkaerőpiacon....


Vagy tényleg ez a valóság és eddig álomvilágban éltem?


2011. dec. 1. 13:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Nyugi, nem vagy egyedül ezzel. Én most nyáron végeztem a sulival (főiskola)+ én televíziónál voltam szakmai gyakorlaton...de a munkalehetőség az 0 ! :(

21/L

2011. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni,de szinte pontosan ugyanabban a helyzetben vagyok,mint te.

Itthon ülök 20 évesen,0 Ft jövedelemmel,és a kutyának se kellek. Kezdek teljesen begolyózni,igaz én még "csak" fél éve vagyok itthon. Se munka,se tanfolyam. Fizetős lenne,de arra sajnos nincs tőkém. Egyetlen egy kikötésem van munkával kapcsolatban,bejelentett,hivatalos,törvényes munka legyen,még akkor is ha csak minimálbér. Rengetegszer próbáltak már átverni,ami meg jónak ígérkezett,és akár fel is vehettek volna,a pozíció betöltésére olyat vettek fel,akinek volt már némi tapasztalata. Tescoba,Lidlbe se kellek még árufeltöltőnek sem. Fogalmam sincs,hogy mit tegyek még meg a siker érdekében. Úgy gondolom normális,intelligens,megbízható nő vagyok,mégsem alkalmaznak sehol sem.

Teljes mértékben átérzem a helyzetedet,sajnos nem tudtam újat mondani.

Sok sikert a továbbiakban!

2011. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%

milyen különleges tapasztalatod van?

miért nem mész ki küldföldre?

fiú vagy lány vagy

munkaügyi se ajánl semmilyen tanfolyamot?


van vmi szakmád?

2011. dec. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

rengeteg önéletrajzot szétküldök és szét is küldtem, de nem túlzok, ha azt mondom, hogy 100-ból 100-ra nem válaszoltak.

Jajj lányok, mi lesz így a jövőnkkel...


Nekem mondjuk nem sokáig kell ezt tűrni hálistennek, mert jövőre a párommal Ausztriába megyünk dolgozni, de hát addig is kéne valami munkaféleség...


Több sikert kívánok nektek az életben, mint ami eddig ért titeket!

2011. dec. 1. 14:02
 5/33 A kérdező kommentje:

Magyarország piacvezető független biztosítási tanácsadó cégénél volt lehetőségem dolgozni, de egyéb okokból (saját döntés) el jöttem.

Fogok külföldön dolgozni, csak jövőre, de addig is kéne valami munka.

Kifejezett szakmám nincs, de azzal sem mennék többre, ahogy elnézem.

A munkaügyi egy nagy 0, amióta itthon vagyok be vagyok regisztrálva, és egyszer se hívtak, vagy szóltak, hogy van valami munka, ha még csak 1 napos is....sz@rnak az emberre.

2011. dec. 1. 14:04
 6/33 A kérdező kommentje:
Lány vagyok
2011. dec. 1. 14:04
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

13:53as vagyok


Hát igen a Munkaügyi Központ nem erőlteti meg magát. Ja és még a TB-t is fizessük magunk után,a 0 jövedelemből.

Dolgozni akarok,és mégsem tudok,akik meg szülnek egy rakat gyereket és a munka közelébe se mennek,nekik csak jogaik vannak,kötelezettségük nemsok...

2011. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
jövőre mit fogsz dolgozni külföldön? miért nem most mész?
2011. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

milyen jellegű munkákra adtad be a jelentkezésed?


biztosítási ügynökként/tanácsadóként dolgoztál vagy milyen pozícióban?

2011. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Mert a párom májusban fejezi be az okj-t amit elkezdett. Aztán azonnal lelépünk innen...már várom! Még konkrétan nem tudom mit fogunk dolgozni, de már nézelődtünk, és egy takarító is alsó hangon az itteni minimálbér négyszeresét keresi meg. Nekem az is bőven jó lenne, párom meg pláne, mivel lesz szakmája, még jobban fizető munkát is kaphat.


Én csak javasolni tudom mindenkinek, hogy aki teheti, menjen külföldre. Ráadásul nem is kell olyan messzire menni:-)

2011. dec. 1. 14:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!