Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még? A párom...

Mit tehetnék még? A párom másfél hónapja munkanélküli lett és nem is erőlteti túlzottan a munkakeresést. Hogyan lehet valaki ilyen nemtörődöm? Legalább a gyermekeinkre gondolhatna!

Figyelt kérdés
A munkanélküli segély összege jelenleg még fedezi a hiteleinek az összegét, de azt max. 90 napig kapja és nem tudom, mi lesz, ha addig nem kap valami munkát. Jelenleg az én GYED-emből és a csp.-ból élünk, szüleim is sokat segítenek. Már próbáltam én is munkát keresni, de sajnos anyagilag sokkal rosszabbul járnánk, mint így. A párom csak élvezi a pihenést és nyugtatgat, hogy majd lesz valahogy. Az önéletrajzát már megírtam, de azt is csak 2 helyre küldte eddig el, mert fanyalog, hogy netto 100000Ft-ért nem fog napi 8-10 órát robotolni. Én már nem tudom, hogy mit tegyek, mit mondjak vagy csináljak, hogy végre összeszedje magát.
2013. dec. 9. 10:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%
Milyen bizonyos szektorokra gondolsz? Engem érdekel, hol van ilyenkor átmeneti munka a karácsony miatt.
2013. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Most elmehetne alkalmi munkára, tényleg elég sok van. Én is most lettem munkanélküli, és egy csomó olyat látok, h karácsonyi vásárban segítés, ajándékcsomagolás, ilyesmi. Persze sokkal előrébb nem vagytok.


A megoldás az lenne, ha elmenne dolgozni. Első körön 100000-ért. Közben meg kereshet mellette jobbat.

2013. dec. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
hát ne fizesse a hitelt, majd a testvérek szülők fizetik amíg talál munkát, ha nem fizetik, úgyis az ő fejük felöl fogják eladni a lakást, nehogy már ti éhezzetek, nyomorogjatok más hitele miatt...
2013. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%

Ismerős helyzet. Apám évek óta ezt csinálja, mint a párod. Csak apám még munkanélkülit sem kapott.


Nem nagyon tudsz egy ilyen férfivel mit tenni. Legokosabb az lenne, ha otthagynád. Tanulj a példámból! Anyagilag tönkre vagyunk. A napokban árverezték el a telkünket is....


Mérlegelj, anyagilag hogyan jönnél ki nélküle, mert nem állapot egy ilyen férfi mellett lenni...

2013. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

Gratulálok a házasságodhoz. Másfél hónapja munkanélküli, és máris lehurrogod. Itt nem arról van szó, hogy évek óta nem talál munkát, és évek óta otthon ül a fenekén.

Lehet, már több helyre is elküldte az önéletrajzát, csak annyit vitatkozol vele emiatt, hogy el sem mondja neked.

A mai világban egyáltalán nem könnyű munkát találni. Főleg télen nem.


Ha GYED-en vagy, akkor te is visszamehetnél most dolgozni, a férjed pedig elmehetne GYED-re. Gondolom megvannak az ehhez szükséges igazolt napjai (előző 2 évben 365 munkával eltöltött nap).

2013. dec. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%

69 %, mert azt mondom, karácsonykor több a munka néhány helyen? :D :D :D


Természetesen a kereskedelemre gondoltam. Most egy magyarázzam, hogy a Tescóban és az összes boltban nagyobb ilyenkor a forgalom, és keresnek határozott időre embereket, vagy ki az aki annyira kő alatt él, hogy a saját szemével ezt nem látja...? A hirdetéseket se látjátok...?


Ez az egész oldal egy nagy vicc... Arra jó, hogy hozzá nem értők feszültséget levezetni járjanak ide, szóval ennyi elég volt belőle...

2013. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy másfél hónapja munkanélküli, hanem az, hogy nem is keres munkát! Nem küldte el senkinek az önéletrajzát, csak arra a két helyre amikre már sírva könyörögtem, hogy küldje, de végül oda sem ment el interjúra.

Én még nem mehetek vissza dolgozni a régi munkahelyemre, mert az albérletet+ bölcsit+ ovit nem tudjuk fizetni (a körzetesben nincs hely, már kérdeztem, várólistára tettek minket) és a szüleimtől napi 6 óra utazás lenne. Másikat kerestem, de a fizetésem kevesebb lenne mint a GYED. Hiába akarják jövőre, hogy a GYED mellett lehessen dolgozni, a legkisebb még csak fél éves lesz, 1 éves koráig nem dolgozhatok, GYED/GYES mellett.

A páromtól vonják a hitelt. Ő nem akar a gyerekekkel itthon maradni, mert nem boldogul velük, túl türelmetlen hozzá és egy olyan emberre amilyen most ő, nem is bíznám rá nyugod szívvel a kicsiket.

Én a gyerekekkel kijönnék a pénzemből, de a páromat sem akarom teljesen lehetetlen helyzetbe hozni. Nem volt ő mindig ilyen, pont ezért nem tudok mit csinálni. Nem tudom, ilyen esetben hogyan lehetne rá hatni.

2013. dec. 9. 14:09
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

" Ő nem akar a gyerekekkel itthon maradni, mert nem boldogul velük, túl türelmetlen hozzá és egy olyan emberre amilyen most ő, nem is bíznám rá nyugod szívvel a kicsiket."


Viszont ha tudtad, hogy ilyen, akkor miért vállaltál vele második gyereket is?

2013. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
19%

14-es vagyok.


Apám sem volt ilyen az 'elején'. Az hogy így bánik a gyerkőcökkel... Hàt...


Adj neki ultimátumot, vagy hagyd ott. Tudom, nem egyszerű, de addig lépj míg nincs nagyobb gáz!!

2013. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
43%
Költözzön haza, vagy te költözz haza !
2013. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!