Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a testvérem másfél éve...

Ha a testvérem másfél éve munkanélküli és nem fizetett TB -t mikor és hogyan hajtják be rajta?

Figyelt kérdés
A felesége amúgy is képtelen fizetni a kiadásokat és nem volt hajlandó fizetni a férje TB -jét ,örül ha a gyerekeknek enni ad .
2013. aug. 4. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Erre én is kíváncsi vagyok, ugyanis tavaly júliustól csak feketén dolgoztam, azótától Tb-t nem láttak tőlem..

Én bízom abban hogy mivel nem vettem igénybe orvosi szolgáltatást mostanában, ezért nem is tudnak arról hogy élek-e egyáltalán..

2013. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Először ha le ellenőrzik akkor küldenek egy papírt hogy fizesse ki az elmaradt hónapok díját ezt lehet részletre is fizetni, vagy ha azt sem fizeti akkor úgy hajtják be rajta hogy ha örököl valamit akkor elveszik tőle, ha pénzt örököl levonják. Ha hosszú távon nem örököl semmit akkor a fizetéséből fogják tiltani. De erről vagy 100 levelet fog kapni mire ezt megteszi a NAV.
2013. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Van olyan ismerősöm aki nem fizette és nem ellenőrizték, de ha véletlenszerű ellenőrzésen fennakad akkor behajthatják + kamat!
2013. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Először is ha nincs munkája bejelentkezik munkanélkülire és utána igényli, hogy az önkormányzat fizesse helyette TB.

A TB fizetés nem lehetőség hanem állampolgári kötelesség független attól, hogy igénybe vesz orvosi szolgáltatást vagy sem.

Idővel küldeni fogják a felszólítást. Igényelje meg, hogy az önkormányzat fizesse vagy próbáljon 6600Ft minden hónapba előteremteni.

2013. aug. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
inkasszálják
2013. aug. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem társadalombiztosítás, hanem adóbehajtás. igaz már nem is létezik társadalombiztosítás, 120 év után megszűnt. adó van.
2013. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

annyiba telne, hogy egy rohadt papírt kitöltötök, és igénylitek, hogy az önkormányzat fizesse helyettetek... de nem, inkább reménykedtek, hogy nem buktok le...


amúgy kérdésre válaszolva, kamatostul behajtják... 6600*annyi hónap, mióta nem fizeted, +kamat!

2013. aug. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7-es

Értem én, de miért hallok olyat hogy megnézik a család bevételét, és annak fejében téritik neked, vagy éppen nem

Ha milliomosak vagyunk és 21-évesként anyuékkal lakom, akkor is térítenék? Mintha egy fizetésből élne egy négy tagú család? Aminek összege nem éri el a 120e ft-ot se

2013. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

le kell nyilatkozni, h külön háztartásban vagytok. kutya nem ellenőrzi, ha csak nem kacsalábon forgó palotában laktok.


7es voltam

2013. aug. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem csak az egy főre eső jövedelem számít, ami kb 34400 alá kell, hogy essen, ez csak az egyik feltétel, a másik, hogy vagyonnyilatkozatot is ki kell tölteni, itt is egy milliomos szülőktől ajándékba kapott saját néven lévő 990ezres autó is bukta, hiába semmi bevétel. Ha nem egyedülálló, akkor az egy háztartásban élő vagyonát is nézik.
2013. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!