Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az baj hogy nem különösen...

Az baj hogy nem különösen rajongok a sógornőm gyerekeiért?

Figyelt kérdés

Lassan két éve vagyunk együtt a barátommal. Barátom nővére (sógornőm) nemrég költözött haza, 2 gyerekével. Egy 4 éves kislánya és egy 9 hónapos fia van. Nagyon ritkán max 2 hetente tudunk együtt lenni a barátommal, olyankor náluk alszom. A lényeg hogy én nem nagyon rajongok a gyerekekért , de ezt igyekszem nem kimutatni de azért az igen fárasztó hogy a kislánya egésznap rajtunk csüng , még kettesben sem tudunk lenni. Ha netán kiküldjük egy kicsit akkor megy és hisztizik ,ráadásul "anyósom" és a sógornőm is bejárkálnak barátom szobájába mikor ott vagyok és hozzák a kisfiút is, aki állandóan csak ordít és hisztizik. Legutóbb épp az ágyban feküdtünk összebujva mikor gondoltak egyet és bejöttek hogy nézzük meg hogy hogy tud már járni a gyerek. Barátom kiküldte őket hogy szeretnénk most kettesben lenni. Lett is belőle balhé.Ha pedig úgy adódik odanyomják a gyereket barátom kezébe hogy fogja. Ez most is így volt és a gyerek elkezd torka szakadtából orditani, én pedig mondtam a barátomnak hogy adja vissza az anyjának . Na ezek után most megvan rám sértődve a sógornőm hogy mi kizárjuk őket a szobából meg hogy látta hogy nekem nem tetszik ha sír a gyerek. Nagyon elvannak kényeztetve. Most náluk minden a sógornőm gyerekeiről szól és nem értik meg hogy nekünk is megvan a saját szféránk és hogy engem még most ez a gyereknevelős téma nem érdekel.


18 L


2013. dec. 10. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt alapvetően nem a gyerekekkel van baj, hanem hogy a sógornőd és az anyósod nem tisztelik a magánszférátokat.

Ha többet tudnátok együtt lenni, biztos nem esne nehezedre foglalkozni a picikkel is, de így elég rossz a helyzet.


Szerintem a párodnak kellene leülnie beszélgetnie anyukájával és a nővérével, hogy kéthetente egy napja jut rád, és azt szeretné veled tölteni. Mondd ezt el neki, remélhetőleg lépni fog. Ha anyós és a sógornőd normálisan gondolkodik, meg kell, hogy értsék. Ha nem, az elég baj.

2013. dec. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van, és ezt úgy mondom hogy gyerekpárti vagyok, nekem is van egy 4 évesem.

Tiszteletben kellene tartaniuk, hogy nektek is van magánéletetek nemcsak úgy bemászkálni a szobába, amikor akarnak. A gyerekek persze nem tehetnek semmiről. A nagyobbiknak társaság kell, unatkozik, ezért lógna veletek. A kisebbiket meg egyfolytában szórakoztatni kell és ezt nem kapja meg ezért nyafog. Az anyja elvihetné őket valami gyerekprogramra vagy gyerektársaságba, ahelyett hogy otthon nyűglődnek, ez nekik sem jó.

2013. dec. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. Nem tudtok sokat együtt lenni pároddal, plusz ilyet akkor sem illik, hogy csak úgy betoppannak más szobájába... akármit csinálhatnátok épp akkor mellesleg. Az az akármi meg igen kellemetlen lehet ha rátok nyitnak.


Azt nem lehet megoldani, hogy a barátod menjen el inkább hozzátok? Mert ezen kívül csak az marad, hogy beszélnie kell határozottan a családjával erről.

Alapvetően nehéz elviselni ha egy gyerek nincs rendesen megnevelve és hisztizik. Ha kettő ordít és még el sem tudsz vonulni tőlük... imádom a gyerekeket de bunkóságot és az ordibálást nem bírom!

2013. dec. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!