Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt válik abból,...

Milyen felnőtt válik abból, akinek az édesanyja soha nem a gyerekei mellett áll ki, és hagyja hogy bántalmazza őket az apa? Van arra mentsége egy anyának, hogy nem tesz mindent a gyerekeiért, mert terrorban tartja a férje? Stb.

Figyelt kérdés
Sajnos ezeket én éltem át gyerekként. 31 éves egy gyermekes anyuka vagyok.
2009. febr. 26. 17:24
 1/8 A kérdező kommentje:
kimaradt egy szó: nem tesz MEG mindent...
2009. febr. 26. 17:25
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Az első kérdésre te adhatod meg a választ, a második... hááát nincs mentség, ezek azok a nők akinek a Joshi műsorában beszólnak. Jogosan...
2009. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Milyen felnott valt beloled, ezt te tudod, mi nem.

Gondolom anyukad menekult volna veletek, de nem volt hova. Te tudod a korulmenyeket, hogyan eltetek.

Egy eletre tonkrevagja a lelkivilagat kulonben a gyereknek aki a megalazasok, veresek kozepette no fel. Gondolom gyulolod az apadat, es valamilyen szinten anyukadra is merges vagy, hiszen nem tett valamit.

2009. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen gyermekből 2 féle felnőtt válik:


- egy nagyon magába zárkózó, neurotikus, depresszióra hajlamos ember, aki nehezen tud átlépni a megpróbáltatásokon. Sajnos akartlanul is az ilyen emberek ugyanilyen rossz szülőkké válnak (ezt kísérletekkel bizonyították).


- vagy egy nagyon erős ember, aki kitűzi maga elé azt a célt, hogy ő sosem lesz olyan anya, mint amilyen az övé volt. Remélem, hogy te ilyen erős vagy!


Nincs arra mentség, hogy egy anyának nem a gyereke az első főleg, ha tudja, hogy a férje a hibás és nem neki van igaza. Ha tudom, hogy a férjem rosszul bánik velünk, akkor nem neki fogok igazat adni. Ha bánt engem meg a gyerekeket, inkább elhagyom, mint egy életre sebet ejtsen mindannyiunkon. Persze az anyagi függés teszi ezt nehézzé sok helyen, de attól még az anyának ki kell állnia a gyerekeiért a kifogáskeresés helyett - amit lehet, azt tegye meg.

2009. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Személyiségzavaros.De ez nem az ő hibája.
2009. febr. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden jellemvonásból van bennem: depresszióra való hajlam, önértékelési zavarok, viszont erős de erőszakos egyéniség lettem, sajnos.
2009. febr. 26. 22:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz a gyerekeidre!Én ezért lettem epilepsziás,apám miatt mert állandóan a fejemet ütötte,mondván hogy megne sántuljak...és anya szegény nem tudott hová menni,de nem haragszok rá mert tudom hogy nem volt választása!Viszont én már nem gyógyulok meg mig élek!Próbálj valamilyen megoldást találni és ha eldurvul a helyzet családsegitő vagy valami megoldás csak van!Vigyázzatok magatokra és boldogabb életet kivánok neked és a gyerekeknek is!
2009. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit írtál, nagy valószínűleg mindenképpen traumának lehet tekinteni:


(ANGOL) [link]


Ezek az utóhatások többnyire nem múlnak el csak úgy maguktól, nem felejtődnek csak úgy el, legfeljebb elrejtődnek és rejtve fejtik ki romboló hatásukat, ami még rosszabb. Általában fel kell dolgozni őket, amihez szakember segítsége kell.


(MAGYAR) [link]


A nagyon súlyos trauma akár poszttraumás tüneteket is okozhat


(ANGOL) [link]


pl. rémálmok, meg a rossz emlékek nagyon eleven visszaidéződése (flashback)


(ANGOL) [link]


szorongás, depresszió.


A poszttraumás stresszel mindenképp érdemes szakemberhez fordulni (pszichológus), mert kezeletlenül hagyva nagyon komolyan tönketeheti az életminőséget, veszélyezteti a későbbi életutat (kapcsolatok, gyerek, döntések, karrier, tehetség stb.).

2009. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!