Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az erős embereket nem szeretik...

Az erős embereket nem szeretik? Ha nem, miért: féltékenyek, irigyek? Ha igen, mire?

Figyelt kérdés

Megpróbálom úgy leírni, hogy ne tűnjek nagyképűnek...


Szóval az elmúlt 21 évem alatt rengeteg olyan dolog történt velem, ami mással egy életben nem történik. Nagyon sok fájdalmat és veszteséget átéltem, az emberek rengetegszer rútak belém, és próbáltak elnyomni, az esetek 99%-ában jogtalanul.

Én ennek ellenére, mindig is erős maradtam, vagy talpra álltam, ha úgy hozta a sors.

Rengeteg célom volt és van is, sokat meg is valósítottam ezekből.

Nagyon sok bántást kaptam ezzel kapcsolatban is, rengetegen próbáltak visszahúzni, és gátolni a céljaim elérésében.

Ezek ellenére, én mindig próbálok kedves maradni az emberekkel, bár aki nagyon aljas módon bánt velem, azokkal nem foglalkozom. Nem haragszom rájuk, nem akarok "bosszút állni", egyszerűen csak nem érdekelnek.


Viszont ezek után is, nagyon sok bántást kapok, rengetegen átgázolnak rajtam, vagy legalábbis próbálnak.


Eddig azt hittem, hogy ez azért van, mert valami negatív kisugárzásom van, vagy mert engem csak utálni lehet. Lehet, hogy így van, nem tudom.


Viszont a kérdés amit feltettem, egy ideje már megfogalmazódott bennem: mivan ha azért nem szeretnek, mert ők nem tudnak ilyenek lenni? Bár ezt nem igazán értem, hiszen szerintem minden emberben benne van ez a küzdési vágy.


2013. dec. 12. 02:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Te nem erős vagy, hanem önsajnáló, azokat valóban nem szeretik.
2013. dec. 12. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Nezd, minden 21 eves azt hiszi, hogy o olyan hu de sok mindent megelt, es eljatssza a bolcs tapaszalt embert, amilyen igazabol nem, es ez baromi irritalo. Mondom ezt ugy, hogy 19eves vagyok, es nem egy olyan fiuval beszelgettem mar, aki ugyanezt a szoveget eloadta valamilyen formaban, es komolyan elhittek, hogy ok kulonlegesek, es en meg fakadjak sirva, milyen fantasztikus ferfivel van dolgom.

Ne hidd el magadnak hogy ekkora szenzacio vagy, mert kiskorodban ketszer racsaptak a seggedre, altalanosban meg szekaltak a szemuveged miatt, es te ezt kibirtad, aztan akkor nem fognak rad "irigykedni" az emberek.

2013. dec. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Pont, hogy az erős embereket szokták szeretni, a gyengéket meg bántják, elnyomják, mert velük megtehetik. Akinek határozott a kisugárzása azt általában nem merik bántani, maximum a háta mögött, de nagyon azt sem, mert általában az ilyen embereket tartják vonzónak, jófejnek. Ha rajtad ennyien átgázolnak vagy próbálkoznak, akkor mégsem vagy olyan erős, mint amilyennek gondolod magad.
2013. dec. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Az erős embereket éppen hogy szeretik, de az ilyen nyávogósokat mint te nem szeretik, sőt elkerülik. Ez, hogy "nagyon sok bántást kapok, rengetegen átgázolnak rajtam," pont a gyenge emberek válasza meg magyarázata a bénaságukra.
2013. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
"mivan ha azért nem szeretnek, mert ők nem tudnak ilyenek lenni? Bár ezt nem igazán értem, hiszen szerintem minden emberben benne van ez a küzdési vágy." - Kérdező, arra gondoltál esetleg, hogy nem is AKARNAK ilyenek lenni?
2013. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Jézusom....be figyelj ezekre!

Engem sem lehet szeretni...és én is átmentem sok mindenen....de nem szabad lenyelni semmit!!! Ha igy folytatod belekattansz! Én is megéltem olyan dolgokat, ami mást megőrjített volna...de mivel anyám semmit se nevelt, igy nem tudtam mindent ugy lereagálni, nem fogzam fel, mi a rossz és mi nem...ma depresszióval kezelnek....

Pontozhattok le.

Ja, 24/l

2013. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Nezd, minden 21 eves azt hiszi, hogy o olyan hu de sok mindent megelt, es eljatssza a bolcs tapaszalt embert, amilyen igazabol nem, es ez baromi irritalo."


Ilyen találó leírást egy 19 évestől még nem láttam. Grat. Én is ezt gondoltam 20 évesen, most, közel a 40-hez látom, mennyi mindent NEM éltem meg. Veled is sokat fog változni a világ (jó esetben), és nem mindenki szembejön, és te vagy a tökéletes, és irigykednek a tökéletességedre.

2013. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Amit leírsz az ellentmondásos. Ha tényleg ennyire kedves, megértő és nagylelkű lennél, nem lenne ennyi negatív tapasztalatod. Próbálj meg őszintébb lenni magadhoz, mert szerintem nagyon más lehet a valódi viselkedésed, mint amit hiszel magadról.
2013. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tudod Kérdező, van erre egy kellemes kis aforizma:


Elmegy az uzsorás Kohn a rabbihoz, hogy megtudja, miért nincs neki egyetlen igaz barátja se. Azt mondja neki a rabbi:

- állj az ablak elé Kohn. Mit látsz?

- Embereket, házakat, fákat, madarakat...

- jól van. Akkor most állj a tükör elé. Mit látsz?

- Hát saját magamat.

- Látod Kohn, pedig minkettő üveglap... mégis mennyit tesz az a kis ezüst rajta...


Kérdező, a törtetőket, a máson átgázolókat, a más vállára kapaszkodókat, a felfele nyaló lefele taposókat, az önérdeket hajszolókat, a másokat átverőket, a másokon élősködőket, a másokat kihasználókat valóban mindenki rühelli. Nem irigyli, rühelli.

Olyant még nem láttam, hogy valaki azért utálna mást, mert az képes volt úrrá lenni nehézségeken - ha közben tekintettel volt a körülötte lévőkre is. Úgy kell nyertesnek lenni, hogy ezzel ne veszteseket termelj magad körül...

2013. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Apám elhagyott, anyám mellettem halt meg az ágyon.

A nevelőszüleim 18 éves koromban, még az érettségi előtt utcára tettek. Rokonaim nincsenek.

Soha semmit nem tettek a fenekem alá.

Anyám halála után SEMMIM nem maradt.


Soha nem voltam szemüveges, nem is lett volna rá pénzem.


Nemhiszem, hogy egy elkényeztetett kis h.lyegyerek vagyok.


Volt egy barátom, aki legtöbbször ájulásig vert, és nem akarta, hogy kiszálljak a kapcsolatból, folyamatosan fenyegetett, zsarolt érzelmileg, és zaklatott.


Soroljam tovább?

2013. dec. 12. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!