Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam a családomnak, hogy...

Elmondjam a családomnak, hogy teljesen összezuhantam, vagy inkább ne rontsam el az ünnepüket?

Figyelt kérdés

Az egyetemen gondjaim vannak - 30 kredit hiányzik a diplomához, ennek is a nagyja a szakdolgozat lenne, de már két éve szenvedek vele, nem tudom megcsinálni. Ez nagyjából onnan indult, hogy össze akartam költözni az akkori párommal, de a szüleim nem akarták. Azt mondták, hogy oké, de ha összeköltözünk, nem támogatnak. Ők azt hitték, hogy ez visszatart, de én nagyon szerelmes voltam. Elkezdtem dolgozni, persze így nehézkesebbé vált a dolog. Ráadásul később szakítottunk is, onnantól nagyon nehézzé vált a helyzetem, mert normális munkát nem találok (totál haszontalan szakmám van), és folyamatos rettegésben élek, hogy mi lesz így.

Emiatt elvállaltam egy olyan munkát, ahol embertelenül sokat kellett dolgoznom embertelenül kevés pénzért. Úgy gondoltam, ez biztosítja, hogy hosszútávon legyen munkám, mert a munkaadóim is tudták, hogy ezt senki nem vállalná.

Viszont a munka kikészített, nem volt erőm egyetemre járni, tanulni meg pláne nem. Most a munkám elveszítettem, a félévem meg csak arra volt jó, hogy elszórjak egy csomó pénzt. És most se munka, se egyetem, ráadásul gőzöm sincs, miből fogok megélni.

A szüleim évek óta el vannak keseredve, hogy a legokosabb gyerekük sem viszi semmire. Lassan én is kezdem belátni, hogy ez van. Évek óta próbálkozom, hogy lenne jobb, de kezdem úgy érezni, hogy nincs értelme.

Azóta másik párom van, akivel együtt élünk. És az utóbbi időben kb. az jár az eszemben, hogy hagyni kéne az egyetemet, és inkább jó lenne egy gyerek. Esetleg mellette, szabadabb időbeosztással befejezni ezt a pár tárgyat. De a szüleim ezen teljesen kiakadnának.

Mi lenne a jó megoldás? Most elég kuszán sikerült leírni, de a lényeg az, hogy elmondjam az ilyen jellegű félelmeim vagy inkább tartsam magamban és ne szomorítsam el őket? Csak nekem is olyan nehéz, senkivel nem tudom ezeket megbeszélni, és egyre jobban nyomaszt.


2013. dec. 13. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Ne add fel és ne karácsonykor mondd el nekik.
2013. dec. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igy van ne add fel de szerintem meg mond el nekik a család arra valo hogy segitsen ,azt nem lehet hogy addig hazaköltözöl mig elvégzed az egyetemet ?
2013. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos segíteni nem tudnak sem anyagilag, sem lelkileg, ők is elég pocsék állapotban vannak. Ezért is dilemmázom, mert nekik is rengeteg problémájuk van, nem tudom, terhelhetem-e őket az enyémmel. Egyelőre megtartottam magamnak, csak hát így se jó.
2013. dec. 13. 11:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból az jött le, h nem egyszerű az anyagi helyzeted (helyzetetek). Most munkád sincs. Gyerekét én biztos nem vállalnék így, a szüleidnek pedig mondd el, előbb-utóbb úgyis kiderül.
2013. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

30 mp-em van irni.


Tanuljal, es ne vallaj meg gyereket, mert az egesz eleted elkefeled, ha allandoan az erzelmeid alapjan dontesz.


A szuleidnek meg remek karacsonyi ajandek lenne, ha azt mondanad, hogy ha torik, ha szakad befejezem az egyetemet.

2013. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első dolog az, hogy ismerd fel, hogy saját hibádból jutottál ide. A magánéleted fontosabb volt a tanulásnál, buta voltál.


A gyereket remélem viccnek szántad. Pénzed nincs, van egy 1-2 éves párkapcsolatod, megfelelő szakmád, munkád nincs... mire szülnél? MINEK? kapnál kb. 30.000 gyest, örülhetsz ha a pelenka meg a popsitörlő kijön belőle. Egy gyerek pedig nem sétagalopp... egy újszülött mellett még lehet tanulni, mert több órát alszik naponta, de mivel éjjel is felkel, ilyenkor a legtöbb ember inkább maga is ledől kicsit, vagy addig főz, kitakarít. De egy fél évessel már kb. ezt sem engedheted meg magadnak, állandó felügyeletre és pesztrálásra szorul. A gyerek az nem játékmaci, hogy lerakod a sarokba, aztán elvan... ha szerencséd van lefoglalja magát egy ideig, de ha nincs...

Röhej, hogy a kényelmesebb élet reményében szülnéd a gyereket, mi vagy te, kisebbségi?!


Szedd össze magad, fejezd be a siránkozást. 1000 meg 1 embert ismerek, akik tudnak egyetem mellett dolgozni és mégis tanulnak. A titka az, hogy próbálkoznak, és nem vergődnek meg sajnáltatják magukat...

2013. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mondanám, de néha már magam se hiszem. Ebben a félévben 2 tárgyam volt, amire be kellett volna járni. Hol elengedtek a munkából, hol nem. Plusz hétről hétre mindkét tárgyhoz 60-70 oldal angol szöveget kellett volna feldolgozni. Heti 6 napot dolgoztam 12 órában, a hetediket egy az egyben elvette ez. Talán három hétig bírtam, utána már egyszerűen nem ment. Lényegében nem volt szabadnapom, a családom se láttam szeptember óta - nem volt időm rá. A vasárnapokat tipikusan átaludtam.

Nem tudom, hogy lehetne jobb,e ddig akárhova mentem dolgozni, okéoké, nem gond, hogy egyetemre járok, és persze elengednek órákra, de amikor mondtam, hogy ekkor és ekkor vannak, akkor húzták a szájukat. Kezdem nem hinni, hogy van olyan megoldás, ami jó lenne.

2013. dec. 13. 12:11
 8/16 anonim ***** válasza:

De nem értem, ha egyetemre jársz, miért nem vállalsz hétvégi/heti 20-25 órás munkát? És ne mondd hogy nincs ilyen, mert nem igaz...vagy ennyire kell a pénz? De ha ennyire nincs, akkor mire vállalnád a gyereket?!


Vagy a másik megoldás, hogy ha nagyon nem megy másképp, akkor diákhitel egyelőre.


Teszem hozzá, hogy 60 oldal elolvasása 1 órát vesz igénybe kb., bár nem tudom milyen feladatok kapcsolódnak hozzá.

2013. dec. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem siránkozom. A kérdésem pont erről szólt. Csinálom, amit tudok, hogy valahogy jobb legyen. Nem panaszkodom senkinek, pontosan tudom, hogy mindenkinek megvan a maga keresztje.

Ezért ide írtam. Itt senkire nincs rákényszerítve, az olvassa el és válaszol, aki akar.

Valószínűleg ha találnék normális munkát, akkor nem lenne gond. És tényleg próbálkozom, nem arról van szó, hogy büdös a munka.

Szívesen dolgoznék heti 20-25 órában, most ezt is tervezem, aztán meglátjuk, mire lesz elég a pénz.

A 60 oldal elolvasása amúgy tényleg egy óra - kivéve ha tömör angol szakszöveg, amiben rendszeresen olyan kifejezésekbe futok bele, amit le se tudok fordítani, és csak az félóra, mire angol honlapokon kiguglizom, hogy mégis mit jelenthet. Így viszont tényleg hosszadalmas. Bár ez most már mindegy, az biztos, hogy heti 60 óra munkát többé nem fogok vállalni, mert amellett amúgy egyetlen óra is rengeteg, amit nem alvással tölthetek..

2013. dec. 13. 12:23
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első pasi után kollégiumba kellett volna költöznöd és mellette diákmunka. Én se tudtam volna 8 órás állást vállalni a tanulmányaim mellett és az akkori pasimtól (mostmár férjem) se vártam el hogy eltartson (mellesleg ő is tanult.) Szépen kibírtunk így 3 évet (ő otthon lakott én kollégiumban) és utána amikor lediplomáztunk kerestünk rendes munkát és összeköltöztünk. Pedig mi is szívesen laktunk volna együtt, de egyszerűen nem ment illetve a szüleink se tudták finanszírozni az önállósodást. A másik megoldás hogy ne egész lakást béreljetek hanem csak egy szobát valahol kettőtöknek. Sok helyen laknak így nagyobb lakásban fiatal párok amíg egyenesbe nem jönnek.
2013. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!