Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a családomn...

Hogyan mondjam meg a családomnak és a környezetemnek, hogy az eddig használt nevem helyett a másikat akarom használni?

Figyelt kérdés
2 utónevem van. Ebből a középsőt nem használtam eddig. Viszont 18 évig mindenki így ismert, de nekem ez már kezd kicsit kényelmetlen lenni, hogy a 2. nevem olyan bonyolult és ritka. A középső nevem kicsit gyakoribb, de az sem annyira. Hogyan adjam a környezetem és a családom tudtára, hogy ezentúl szólítsanak a másik nevemen, amit eddig nem használtam? Egyébként kicsit hasonlít is a 2 név. Már facebookon átírtam a másikra és volt aki szóvá is tette nem érti minek állítottam át, hiszen senki nem hív így. Ha valakit nagyon érdekelnek a neveim akkor privátban elárulom.
2013. máj. 8. 19:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Hát pont így! Mondd el nekik ezt amit ide leírtál :)
2013. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Fú, én se tudnám, mit csináljak ilyen helyzetben. Majdnem mindegy, hogy egy új nevet, vagy a meglévő középső nevedet kell megszoktatni velük, mert így se fogják érteni, hogy ami 18 évig jó volt, azt most miért nem akarod tovább használni. Én kitalálnék valami egyszerű magyarázatot, pl. telefonon ügyintézésnél praktikusabb egy rövidebb, ismertebb név - még ha nem is ezért akarod használni, ezt könnyebben felfogják. Vagy, pl a barátod húgának is ez a neve, vagy valakinek, akit utálsz.


Szívem szerint én is megváltoztatnám a sajátom, sajna nekem nem adtak második nevet, úgyhogy teljesen újat kéne választanom, de pont a családtagoknak magyarázkodás miatt nem fogom meglépni. Nem ér annyit az egész, meg lehet hogy meg is bántódnának, holott szerintem önzőség csak azért megbántódni, mert ők adták, én meg leváltanám.

2013. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
szerintem ha a szüleid bármi egyedi nevet is adtak neked azt azért tették mert biztos különlegesnek tartottak. nekem is van egy kicsit furcsa 2.nevem de engem nem érdekel h másoknak tetszik e vagy sem.szerintem te is tégy így légy bűszke a nevedre és ne változtasd meg
2013. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Engem érdekel a neved, kíváncsi vagyok :)
2013. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
engem is érdekel a neved:)
2013. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok, engem is érdekel :)
2013. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Engem is :)

Szerintem ha ide kiirod mind a két neved, akkor talán jobban megértünk, hogy miért is akarod a másik neved használni.

2013. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Írd meg nekem is légyszíves a neved
2013. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
Nekem is írd meg légyszi :))
2013. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Okés mindjárt megírom mindenkinek

egyébként igen tényleg sokszor praktikusabb lenne az ismertebb név

2013. máj. 8. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!