Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, igaza van...

Mi a véleményetek, igaza van a családomnak, nagyon kiszolgáltatom így magam a férjemnek? Rossz döntés lenne?

Figyelt kérdés

A saját hülyeségem miatt nem mentem egyetemre, menekültem otthonról, szakma után rögtön elkezdtem dolgozni. Nem igazán szerettem, de őszintén szólva nem is tudtam, mihez lenne kedvem.

Aztán megismertem a férjemet, összeházasodtunk, született 2 gyerekünk. A nagy most 6 éves, a kicsi 2 lesz. Én persze dolgoztam közben.


Most viszont szeretnék egyetemre menni, de olyan szakra ami csak nappalin van. A férjem fizetéséből meg tudnánk élni, de a családom szerint nem okos dolog, hogy így kiszolgáltatom magam neki.


Én teljesen bízok a férjemben, amíg a gyerekekkel voltam otthon addig sem élt vissza azzal hogy ő többet keres. Támogat a döntésemben, végig támogatott eddig is amíg újra érettségiztem és letettem a nyelvvizsgát, hogy meglegyenek a pontjaim.


Mi a véleményetek?


2013. aug. 24. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem vágj bele a dologba bátran, ha támogatnak, akkor az nagyon nagy segítség, mert bizony a vizsgaidőszak nem lesz egyszerű két kisgyerekkel.
2013. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Te ismered a férjed, de ha a két gyerek mellett nem hagyott el, nem hinném, hogy ezzel ne tudnátok megbirkózni. Ha elmész nappalira, az mennyit ront az anyagi helyzeteteken? Szóval a te kieső fizetéseddel sem lesznek anyagi gondjaitok?
2013. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Én bevállalnám, ha a férjem ennyire partner benne. Nem kell előre aggódni a dolgok miatt, mindig van megoldás.
2013. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Pont hogy nem kiszolgáltatod magad, hanem ő lehetővé teszi neked, hogy a jövődet jobbá tedd.

A családod sajnos csak rövid távon mérlegelte a kérdést, ezért szerintem rossz tanácsot adtak.

2013. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez a helyzet azért teljesen más, mint pl akik háztartásbeliként otthon maradnak a család mellett, pedig abból is van sok.


Így Te gyakorlatilag azt alapoznád meg, hogy jobb, több munkalehetőséget találj magadnak, tehát ez nem kiszolgáltatottság, hanem előre lépés és egyébként is csak ideiglenes.


(Sok olyan nőt ismerek, akik nagy bajba kerültek az által, hogy a gyerekek megszületése után otthon maradtak a család ellátására és amikor a házasság megromlott, ott maradtak bevétel, mindenféle szakmai tudás, gyakorlat nélkül, de nálad nem arról van szó.)

2013. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól csinálod a nappalit,akkor ha nem is sok,de kaphatsz ösztöndijakat is,elég sokféle van.

Kezd bele,ezt szeretnéd,férjed támogat.

hisz akkor miért érettségiztél volna ujra,miért csináltad volna a nyelvvizsgát?

2013. aug. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
2 gyerekkel biztos hogy nem hagynám ott a munkámat és mennék el nappalin tanulni. Nem azért mert kiszolgáltatott lennék így, a férjemben maximálisan megbízom. Csak nem lehet tudni mit hoz a jövő. Azt a 2 gyereket akkor is etetni kell, ha a férjed keresete bármi miatt kiesik. Ha mégis szükség lenne a te fizetésedre vissza tudnál menni azonnal dolgozni? Amit elvégeznél piacképes diplomát ad? Biztos, hogy nincs levelező képzés? (Ha nem titok írd már le mit szeretnél végezni.)
2013. aug. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

A Te családod: a férjed, meg a gyerekek.


Sima, és rosszindulatú bajkeverésnek látom a megjegyzéseket: hogy lennél "kiszolgáltatva" ?

Ha mégis probléma lenne, - de ennek semmi jele, ugye, - akkor abbahagyod az egyetemet, és marad minden, ahogy volt, illetve, ahogy most van

2013. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Ha a férjed támogat, igenis vágj bele!

A te családod a férjed és a gyerekeid. Nem szólhat bele senki.

Nem vagy kiszolgáltatott egyáltalán.

2013. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
A férjed már bebizonyította, hogy nem él vissza azzal a helyzettel, hogy ő a főkereső. A családod meg inkább azon gondolkodna el, miért menekültél otthonról, nemhogy téged piszkálna azért, mert egyetemre akarsz menni szakmázás helyett.
2013. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!