Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki mennyi pénzt kapott a...

Ki mennyi pénzt kapott a "kezdéshez" a szüleitől, nagyszüleitől? Mennyit spóroltatok/spóroltok a fiatalkorotok alatt? Akinek van kedve legyen szíves kifejteni hozzám hasonlóan a saját hátterét.

Figyelt kérdés

47 éves közalkalmazott középiskolás tanár vagyok, a feleségem 46 éves portás, tehát egyikünknek sincs álomfizetése.

A tanítványaim eléggé szeretnek, szoktam velük beszélgetni órákon kívül is mindenféléről, sokan tartanak a bizalmasuknak, olyan dolgokat beszélnek meg velem, amiket a szüleikkel nem, tehát őszinték hozzám.

Kíváncsiságból elkezdtem kérdezősködni, hogy ki mennyi pénzt spórolt össze mondjuk 1-820 éves koráig (nagyon sok régi tanítványommal tartom a kapcsolatot), kinek mennyi van a bankszámláján ilyen korban. Aztán akik önállósodtak azoktól rákérdeztem, hogy mennyivel járultak ehhez hozzá a szüleik.

Főleg az első adat megdöbbentett, miszerint a mai 18-20 évesek nagy részének nincs sok pénz a bankszámláján, amit ajándékba kapnak karácsonykor, szülinapkor azt el is költik magukra és sokan csak akkor dolgoznak, ha gyűjteni akarnak valamire. Nem is nagyon beszéltem olyannal, akinek 1 milliónál több spórolt pénze lenne 20 éves korára.

Nekem van egy 22 és egy 20 éves gyermekem. Én is és feleségem is spórolós családból származunk, sok támogatást kaptunk a szüleinktől, akik most nagyszülőként minden spórolt pénzüket az unokáknak adják, ahogy mi is főleg pénzt adunk nekik ünnepekre kivéve ha kérnek valamit, tehát kapnak bőven pénzt és dolgoznak is mellette minden nyáron, de a lényeg, hogy ezeket a pénzeket ők szinte az utolsó fillérig félre teszik és nem költenek sokat magukra. És ez nem azért van, mert minden idiótaságot megveszünk nekik. Etetjük, ruháztatjuk őket, rezsit természetesen nem kell fizetniük, de extrább dolgokat (új laptop, új tévé) legfeljebb karácsonykor kapnak csak nagy összegben.

Nem tudom fillérre pontosan megmondani, de nagyjából 4-6 millió forintjuk van fejenként a bankszámlájukon amihez egyikük se fog hozzányúlni csak majd ha lakást terveznek venni/építeni.


És most a másik fele, itt már jobb volt a helyzet, de 5 milliónál többet önállósodásra nem sok volt diákom kapott a családjától és a legtöbbjüknek hitele van.

A feleségem és én is spórolósak vagyunk. Fentebb vázoltam, egyikünk se rendelkezik álomfizetéssel, én közalkalmazottit kapok meg heti 1-2 óra külön tanítás, a feleség meg még rosszabbul keres. Ennek ellenére ha ebben a pillanatban mindkét gyermekem bejelentené, hogy önállósodni szeretne legalább 6-6 millió forintot kapnának tőlünk támogatásként és tudom, hogy a nagyszülőktől is legalább 5-5 milliójuk lenne.


Szülők, Ti mennyi pénzt terveztek a gyermekeiteknek adni az önállósodásra?


Gyerekek, Ti mennyit tesztek félre abból, amit a szüleitektől kaptok, hány évesek vagytok és mennyi spórolt pénzetek van, amihez nem akartok hozzányúlni csak ha házra kell?


2009. nov. 24. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
93%
én semmit sem kaptam.
2009. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
94%

én se. 0-áról indultam. én adok haza pénzt apámnak, itt is lakom még vele.


24/F

2009. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
96%
1 forintot az általános iskolámtól, a ballagási tarisznyába
2009. nov. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 anonim ***** válasza:
100%

23 éves lány vagyok


A szüleim nem állnak túl jól anyagilag, anyu, amikor megszülettem életbiztosítást kötött rám, a befizetett összeget (néhány százezer Ft-ot) 18 éves koromban megkaptam. ehhez jött hozzá az ösztöndíjak + a szakdolgozatomra nyert pályázati pénz is + nagymamámtól kaptam 500 ezer Ft-ot autóra. Nagyon örülök neki, hogy mindezt meg tudták adni nekem, mert láttam, hogy sok energiájukba telt még ez is. Még egyetemre járok, de már közel két éve dolgozom is mellette, nem bírnám elviselni ha még mindig az ő nyakukon lennék ingyenélő.


Párom a szüleitől egy házat kapott, ahol élünk.

2009. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/95 anonim ***** válasza:
94%
Semmit se...
2009. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/95 anonim ***** válasza:
100%

én mindig csak annyi zsebpénzt kaptam,ami a mindennapi dolgokhoz kellet és nem ahhoz, hogy gyűjtögessek. ha elfogyott a zsebpénzem szóltam, hogy erre-arra kéne még, ha maradt későbbre, akkor is mondtam, hogy köszönöm még van pénzem.

szerintem jó dolog a zsebpénz, megtanítja az embert arra, hogy később majd a saját jövedelmével is tudjon gazdálkodni.

tehát a bankszámlámon nem volt kezdő tőke, viszont egy lakást kaptam a szüleimtől, amiért nagyon hálás vagyok.

2009. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
96%

Semmit sem kaptam, s nem is hiszem, hogy kapok. Sőt még azt is mondták ha tehetik (jogilag) akkor nem is öröklök.

Nem kívánt gyerek vagyok, ez az oka. Tudja tanár úr, nekem nem is ez lenne a fontos. Jobb lett volna ha az élethez adtak volna receptet, s még egy kis szeretetet.

2009. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 anonim ***** válasza:
90%
Elnézést, azt hiszem ezt nagy betűvel kellett volna kezdeni: Tanár Úr! :)
2009. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/95 anonim ***** válasza:
94%
Én se kaptam semmit.De nem is vártam, mert tudom, hogy nem tudnak adni.Most kezdünk 23 évesen gyűjtögetni a párommal.
2009. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
94%

14:19 ismét

még az kimaradt, hogy saját gyerekeimnek ugyanezt szeretném biztosítani. fontos cél lesz az önálló lakás

2009. nov. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!