Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha 26 évesen...

Mit csináljak, ha 26 évesen még "gyerekes" vagyok?

Figyelt kérdés

A családomtól folyton megkapom, hogy nem vagyok elég érett és ebben a korban már a családalapításon kéne agyalnom. Tényleg sokat hülyéskedem, sok mindent lazán veszek, néha úgy érzem magam, mintha tizenéves lennék. Házasságban viszont egyáltalán nem gondolkodom, gyerekvállalásban pedig főleg nem. Nem érzem magam elég érettnek rá. Ez még változhat a későbbiekben?

Amúgy a munkát, tanulást nagyon is komolyan veszem, próbálok a lehető legjobban teljesíteni, de a magánéletben ez nem annyira jellemző rám.


2013. dec. 14. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ez manapság jellemző probléma, a mai fiatalság később érik. Nekem egy 24 éves ismerősöm van, aki szintén nem gondolkozik családalapításba. Minek sürgetni? Majd megérsz, ez van.
2013. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
n
2013. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező ! Mi nagyon sokban hasonlítunk, véleményem szerint ez normális állapot, de persze attól is függ hogy melyik oldalról nézzük. Ha te úgy érzed hogy teljes az életed, akkor minek változtatni? Azért hogy másoknak megfelelj? Majd ha te is úgy érzed hogy eljött az ideje-gyerekvállalás, egyéb-akkor vágj csak bele.
2013. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Semmit miért kellene ha még nem értél meg a gyerekállásra.

Szerintem teljesen természetes, nem kell mindenkinek 21 évesen szülni, még 10 év múlva is bőven szülhetsz a akarsz.

2013. dec. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha nő vagy, akkor valóban megjön magától a családalapítás vágya. Kinél korábban, kinél később, de 30-32 körül mindenképp.

A pasik más anyagból vannak. Többsége fut a "lekötöttség" elől, jó nekik édesmama komfort ellátása, meg egy barátnő, akit időnként leakasztanak a szegről.

A mai élet meg nem is kedvez a hagyományos családalapításnak: nincs lakás, nincs munka, nem érdemes kölcsönt felvenni, esetleg nem is lehet. Hát merész az, aki belevág a családtervezésbe.

2013. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem már van családom ,de valahol megmaradtam egy örök gyereknek :D .Nyilván nem állandóan ,de legbelül örök fiatalnak érzem magam ,leragadtam 24 körül ... (mondjuk hál Istennek külsőre sem nézek ki többnek állítólag).32/N
2013. dec. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Kinél korábban, kinél később, de 30-32 körül mindenképp."


Ma mindenki milyen precíz és tudományos. Ez tényleg így van? Magad sem hiheted.

2013. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát nálam így volt. Huszonévesen el sem tudtam képzelni, hogy férjhez menjek. És a harminchoz közeledve, mikor már volt munka, végzettség, egy dolog kötötte le a gondolataimat: gyerekek, család. S akkor már nem éreztem, hogy feláldozom a függetlenségemet, másokat kiszolgálok, másokért felelősséget vállalok. És megértettem szüleim aggódását is, hogy már mindenki férjhez ment, nekünk nem is lesz már unokánk, neked csak a munka...Én 28 évesen mentem férjhez, 29 évesen szültem az első gyermeket. De hagyományos értelemben sose nőttem fel, gyermeki vagyok gondolkodásban, de ugyanakkor felelősségteljes felnőtt is.
2013. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem mindenki akar házasodni és gyereket nevelni, ettől nem leszel gyerekes.
2013. dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

28-29 évesen optimális megházasodni,elkötelezni magad...

Nos 26évesen még határeset,szóval nem gáz...ha dolgozol,tanulsz fejleszted magad,magadnak élsz..majd eljön az idő mikor társra vágysz biztosan nálad is kérdező..csak idő kérdése :)

2013. dec. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!