Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, hogy...

Egyedülálló anyukák, hogy bírjátok lelkileg?

Figyelt kérdés
Párommal nagyon megromlott a kapcsolatunk, a kisfiunk nemrég múlt 1 éves. Úgy érzem hamarosan lelép, vagy én tőle. Bár utóbbi nem valószínű mert egyszerűen gyenge vagyok lelkileg ahhoz hogy én lépjek. Ráadásul jönnek az ünnepek is. Nem akarok egy boldogtalan keserves kapcsolatban élni de egyszerűen nem bírok kilépni belőle. Emiatt már rossz anyának is érzem magam, hogy nem úgy vagyok vele hogy csak a kisfiam az életem. Pedig tudom arra kéne gondolnom hogy ő mindig ott lesz nekem, de úgy érzem nem elég az ő szeretete.
2013. dec. 14. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok rendbe hozni a kapcsolatot,nem a válásra kell először gondolni. Egy éve még közös gyereket vállaltatok.
2013. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jól érzed, mert teljesen más a gyermekedet szeretni, és más egy párkapcsolat.


Vagy rendbe tudjátok hozni, vagy nem. Mindenáron nem kell.

Mi a gond kettőtök között?

2013. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy sajnos elég sokszor fontosabbak a haverok mint a családja....Heti 7 napot dolgozik, nagyon ritkán van szabadnapja és én értékelem ezt, mert tudom hogy értünk teszi. De sétálni nem ér rá eljönni velünk, játszani vagy foglalkozni is alig akar a kisfiunkkal mert itthon meg sem mozdul. De ha egy haver hívja már ugrik is és megy el velük inni meg lógni (az ivással nincs baj, mértékkel iszik, nem alkoholista). Egyszerűen nem érti meg hogy szükségünk van rá hogy velünk is legyen. Mondjuk így olvasva tényleg apróságnak tűnik, de mikor már lassan 1 éve "nem ér ránk", elég bosszantó. Azért is veszekszik velem ha csak felhívom mikor jön haza, hogy megvárjam-e mert hiányzik....
2013. dec. 14. 23:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szólj neki, hogy vállaljon kevesebb munkát, és a felszabadult időt töltse veled. Lehet úgy érzi,hogy elvárod a pluszmunkát tőle.
2013. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez lemaradt.


(Nehogy azt gondold majd egy másik férfi sokkal többet fog foglalkozni más gyerekével)

2013. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem én akarom hogy ennyit dolgozzon, nem fog felmondani, de mondjuk szórja is a pénzt rendesen, én meg folyton spórolok. Nem igazán akarnék párkapcsolatot ha szétmegyünk, de szeretethiányom van és lesz is ha egyedül maradok. De rosszul érzem magam emiatt hogy a kisfiam szeretete miért nem elég nekem? Pedig imádom őt mindennél jobban.
2013. dec. 14. 23:16
 7/15 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nem is szeretnék pótapukát a kisfiamnak, mert alapból nem akarok csonka családot. Igyekszem mindent elnézni amíg lehet, néha kiborulok és akkor még neki áll feljebb. Megbeszélni sem hajlandó a problémáinkat így nem tudjuk megoldani sem őket. Valamint attól is félek hogyha én vetek véget a kapcsolatnak akkor csak felszabadul. Na meg ideig óráig még látogatná a kisfiát aztán egyre kevesebbszer,majd nem jönne többet. Nem tudom hogy mondhatnám azt a kisfiamnak hogy apa nem kíváncsi rá :(
2013. dec. 14. 23:31
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád, hogy a terhesség alatt és a terhesség előtt milyen volt veled, hogy állt a család kérdéshez?
2013. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
terhesség előtt jól megvoltunk, nem volt azért papucs de valami hasonló. mindig volt ideje rám hiába volt hullafáradt. akartuk a babát és első próbálkozásra össze is jött. ő akkor sokkot kapott mert nem hitte volna hogy ilyen egyszerű lesz. terhesség alatt nem volt semmi extra, dúltak a hormonjaim így voltak persze nézeteltérések de már visszasírom azt az időt. mikor 35hetesen kórházba kerültem mert megindult a szülés (1,5hetet voltam benn+1et a picivel) itthon mindent megcsinált, látogatott minden nap. mikor hazajöttünk jó volt minden még apróbb veszekedések voltak persze de mindig jött békülni. most már ott tartunk hogy soha nem jön békülni, ha én nem megyek akkor 1 hétig nem beszélünk....de ígyis alapból úgy élünk együtt mint 2 idegen :(
2013. dec. 14. 23:53
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem könnyű egyedülálló anyának lenni, hogy a pók megölésén keresztül a bevásárlásig, munkáig, leckeellenőrzésig mindent de mindent egyedül kell csinálni. Viszont mérlegelni kell, mi a jobb: egyedül, de a magad urának lenni vagy egy boldogtalan párkapcsolatban szenvedni és ugyanúgy megküzdeni egy csomó problémával.

Nekem a volt férjem annyira ellustult meg kitalálta útközben hogy még élni akar (két gyerek után, mielőtt még valaki kérdezné, hogy akkor miért mentem hozzá és miért csináltunk gyerekeket), beszélni nem lehetett vele, hogy végül a válás és különköltözés inkább felszabadulás volt a nyomás alól.


Azt értem, ha a gyereknek jót akarsz, hogy ne legyen mostohaapja, de hosszútávon ha az anya nem boldog, "feláldozom magam érted" mártíranyut játszik, az a gyereknek sem jó.

Első körben próbál meg a kapcsolatodat rendbe hozni, beszélj a férjeddel - a tudsz, mert nem mindenkivel lehet, és egy kapcsolatot csak akkor lehet megjavítani, ha mind a két fél felismeri, hogy gond van és tesz is azért, hogy rendbe jöjjön.

Ha nem megy, akkor meg ne szenvedj, igyekezz lezárni, menjen az útjára, a gyerekkel engedd, hogy tartsa a kapcsolatot, de te lépj tovább.

2013. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!