Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 21 hetes várandós kismama...

21 hetes várandós kismama vagyok és úgy néz ki, hogy egyedülálló lettem. Segítségeteket abban kérném, hogy anyagilag és lelkileg, hogy lehet ezt a helyzetet a legkedvezőbben megélni?

Figyelt kérdés
(pl. : új politikai helyzetben a támogatások; az apával való kapcsolattartás jó e, vagy majd ha meglesz a pici.. stb.)
2009. máj. 29. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, de amint megszületett a baba összeköltöztünk. Igaz azután is csak fél évig bírtuk, azóta látni se akarom. Behajtani nem volt mit rajta, mert alkalmi melói voltak, ilyen esetben az állam fizehte helyette valami minimál pénzt, és akkor neki jogában áll látni a kicsit. Én nem akartam, hogy bármi köze legyen hozzá, és a pénz sem érdekelt, pedig nem voltam rózsás helyzetben, de most havi 5ezret megér a nyugalmam (ez 8-9 éve volt). A korodat nem írtad le...lehet hogy az is fontos. Mivel nem írtál a háttérről nem tudok közelebbi tanácsot adni. Férjnél vagy, van-e apasági szerződés stb. Írj!
2009. máj. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehéz helyzet. Én 13 hetesen letem szingli, most 25 hetes vagyok és nem érdekel semmi. Jól érzem megem, így is, ott a család, barátok... Nem stresszelek, bár néha elsírom magam, de az csak a hormonok miatt van. Pl. azon sírtam egyik nap, hogy kiszakadt a szemeteszsk, aztán meg csak nevettem rajta.


Én nem keresem az apát, ha akar valamit majd szól. Viszont, úgy döntöttem ha 1 éves lesz a kisfiam és nem jelentkezik, se apasági vizsgálat, se semmi, akkor lemondó nyilatkozatot íraok alá vele. Nekem ne taálja ki késübb, amikor már ovis a gyerek, hogy igényt tartana rá. Én sem állok tól jól, saját cégem van és elég rosszul mennek a dolgok, de a pénze se kéne. Nagyon kellene nyaliznia, hogy vissza vegyem. A baba legyen az első, senki más.


Nem számítanék nagyobb támogatásra, mint egyedülálló anya, pár ezer forinttal kapun csak többet. Elég vicces...


Kitarást és szép babavárást kívánok! :-)

2009. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi a válaszokat.közben újra együtt vagyunk...nem tudom jól tettem e!?...:S

22 éves vagyok, a párom most kezdett el dolgozni a közelben, előtte 3-om hónapig munkanélkül volt, abban reménykedem, hogy majd most helyreállunk! Ő 27 éves, de nem érzi magát felkészülve az apaságra, pedig egészséges kisfiút várok. Remélem helyrejön minden, mert én is bőgős vagyok....és van hogyha megbánt órákig bőgőzök...és ezt szerintem a kicsi is érzi.:(

2009. jún. 1. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan mar regi a kerdes, de az also valaszolonak mondanam, hogy nem a tartasdij fizetestol fugg a lathatas.
2018. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!