Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, hogy...

Egyedülálló anyukák, hogy bírjátok anyagilag-lelkileg?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkoztam este, hogyha egyedül lennék az 1éves picimmel, hogy csinálnám, de sehogyse jutottam dűlőre.

30-40E a baba+a rezsi is ennyi, 20-25kaja, le kellene választanom ciciről (a nappaliakst legalábbis), hogy bölcsis lehessen, ha egyáltalán felveszik. Hogy jöttök 1 fizuból? Van segítségetek? Nálam még az se lenne.

Nem járok ilyen cipőben, csak érdekel. Van egy pár ismerős körülöttem, de nem szeretném ezt direktbe megkérdezni tőlük.


2011. nov. 16. 05:17
 1/5 Kondor Judit ***** válasza:
100%
Én 2 tini gyereket nevelek egyedül,14éve váltam el és valahogy túléltem 2 kicsi gyerekkel.
2011. nov. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is felneveltem egyedül 2 picit. Nem volt könnyű, de legalább nyugi volt. Nem látszanak sérültnek. :)
2011. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok egyedülálló, szerencsére, de egy-két kolleginám igen.

Az egyik ápolónő (gondolhatod, mennyit keres) a nyugdíjas anyukájával lakik, aki nagyrészt elissza a pénzét, de azért valamennyit ad a rezsibe. Van egy nagy kamasz fia, aki tanul. A volt férje jó pár éve nem küld pénzt, bár amíg kicsi volt a fia, addig segített nekik. A hónap végétől rettegnek.


Másik is hasonlóan keres, a lányával (szintén tanul érettségi után) lakik. Van hitele is, ráadásul fél évig táppénzen volt, mert kemót kapott.

Neki is az anyuja segít (gondolom leginkább kajával), aki nyugdíjas. Leánya után sosem kapott pénzt a volt párjától...Hónap végén semmi pénze nincsen, ilyenkor az anyukája ad neki.


Ilyen pici gyerekkel talán még nehezebb lenne, általában a szülők "fogadják be" lányukat, ha lelép a párjuk.

Vagy, ha nincs szülő, mennek az anyaotthonokba, ahol 1 évig lehetnek. Utána meg a hajléktalan szállóra, a gyerek meg állami gondozásba. Ilyeneket is ismerek...sajnos.

2011. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:( Szomorú. Milyen Férfi/Apa az ilyen...
2011. nov. 16. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10 volt a nagy, és éppencsak megszületett a kicsi, amikor a férjem elcuccolt mostmár három éve. Padlón voltam, rendesen. Visszamentem dolgozni hamarabb egy fél évvel, így anyagilag rendben vagyunk, segíteni a barátaim szoktak, ha vágyok egy kis nyugira, ők gyerekeznek helyettem. Hitelem szerencsére nincs, a ház pedig amiben élünk a sajátom. Lelkileg néha padlón vagyok.
2012. febr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!