Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a férjünket a "nem seperjük a szőnyeg alá" dologra?

Figyelt kérdés
A férjem úgy véli az idő mindent megold, és sosem kér bocsánatot, mert tudja, hogy úgyis elfelejtem a sérelmet. Ha hibázik azt a szőnyeg alá sepri, ha én hibázok azt hangoztatja. Én nem emlegethetem fel a régi dolgokat, mert az már elmúlt, ő megteheti, mert az nem baj. Mit lehet kezdeni egy ilyen hozzáállással? Hogyan lehet erről "leszoktatni"?
2009. nov. 24. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hát erre én is kíváncsi lennék. Nálunk csak az a különbség, hogy ha ő hibázik nem sepri a szőnyeg alá, hanem váltig megpróbálja bebizonyítani, hogy én vagyok a hibás, és ő csak az ártatlan áldozat. Az én hibáimat még hat év után is emlegeti. Bezzeg ő feddhetetlen, tökéletes. A hibáiról meg én tehetek.
2009. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hány éves a férjed? Hány éves vagy?

Tudtok beszélgetni, de úgy igazán. Az az igazi beszélgetés, ahogy egyenlő mindkét fél.

2009. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekel!dettó ugyan ez!
2009. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogy leszoktatni le lehet e azt nem tudom, mindenesetre közöld vele, hogy egyenrangú felek vagytok és nincs kivételezés. tehát ha ő felemlegetheti a múltat akkor te is megteheted ha ő hangoztatja a hibáidat te is felhozhatod az övéit. Ne hagyd , hogy ő legyen a főnök te pedig a beosztott. Legyél határozott. nem tudom mióta vagytok házasok, de friss házasságban talán még jobban lehet ezeken a dolgokon változtatni.
2009. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

A párodat semmire nem fogod tudni megtanítani!!! :-[

Ha így fogadtad el férjednek, akkor nyelned kell : ő ilyen!


Én 32 éve élek a férjemmel, ő is pont ilyen, mondjuk annyi különbséggel, hogy az én hibáimat nem szokta az orrom alá dörgölni, viszont még SOHA nem volt olyan, hogy elismerte volna, ha valamiben hibázott...


Engem is dühít, de kénytelen vagyok elfogadni : ő ilyen!


Viszont más dolgokban meg sok jó erénye van!


Senki nem tökéletes, én sem, te sem...

2009. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
férfinak tévedni valamiben? nanemááááá:) Előbb fogja okolni a szomszéd kutyáját, mint magát valamiért...tisztelet a kivételnek, de a ffiak nagy része az öntudat mintaképei. Ha rosszul mosol el valamit, természetes az aggasztó nézés, hogy "már megint"...de ha ő rosszul mos el vmit akkor egyszerűen "figyelmetlen volt, mert fáradt". A férfiak ilyenek. Én úgy próbálok "nevelni", hogyha valamit ő ront el, mindig mondom, hogy "jajj, pedig azt hittem te tévedhetetlen vagy" :)) Elvigyorodik, de érti.
2009. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek a 20:51-sel. valószínű már ilyennek ismerted meg a férjedet, szóval ne akard megváltoztatni, mert az nem szokott menni. én azt mondom, hogy már a kapcsolat elején tisztázni kell bizonyos alapszabályokat, illetve határozottnak kell lenni. mert ha azt látja hogy úgymond büntetlenül megtehet bármit akkor ki is fogja használni ezeket a dolgokat és ő akar az úr lenni. nem megváltoztatni kell hanem "megtanítani", hogy azt kapja amit ad.de az is igaz, hogy néha el kell nézni dolgokat hiszen senki sem tökéletes. az már rajtatok múlik mit néztek el a másiknak.
2009. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én meg éppen azt tapasztalom, hogy lehet javítani a másikon, egymáson. Nekünk a férjemmel korábban sokkal több konfliktusunk volt, amelyek után nagy-nagy beszélgetések következtek, mindketten elmondtuk, hogy mi az, amit nehezen tudunk elviselni a másiktól. Olyan is volt, hogy én azt mondtam, hogy kész, elválunk, mert tévedtem, én nem ilyen férfit akartam, nekem az kell, hogy beszéljünk mindenről, ha probléma van, akkor is. Így évek alatt, azt mondom, sokat változott nálunk a helyzet, talán mert jobban odafigyelünk egymásra.
2009. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Talán úgy, hogy amint megtörténik azonnal "rajtaütsz" a hibán. És azonnal kivesézed. Ha lehet vele együtt. Én még osztályoznám is pld. ez egy 2-es erősségű, ez egy négyes, stb. Viszont a saját magamét ugyanígy. Egy füzetbe leirnám az emlitésre méltókat és szépen átbeszéélném vele. Fehéren-feketén megmaradnának a nyomok és ezeken aztán lehetne változtatni is.
2009. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mindig ez a "ki a hibás?"! Meg a bocsánatkérés! Ezzel rontanak el mindent, amit éppen helyrehozni akarnak. Nem volt elég a gyerekkori fegyelmezgetésekből? Itt találtok néhány jobb megoldást:

[link]

2009. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!