Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a papám, napok óta...

Meghalt a papám, napok óta csak bőgök. Párom nem érti meg, folyamatosan provokálja a veszekedést. Miért nem tud türelmes lenni?

Figyelt kérdés

Hétvégén halt meg apapám. Azóta anyuéknál lakom ideiglenesen, mert a párommal folyton marjuk egymást. Elhozta láthatásra a kisfiát, aki ugye csak gyerek, tehát nem haragudhatok rá amiért néha rossz, de most egyáltalán nincs hozzá türelmem. (Egyébként semmihez nincs)

Inkább eljöttem, mielőtt eljárna a kezem, vagy rosszat mondanék a gyereknek.

Minden nap átmegyek hozzájuk, ott vagyok pár órát, ilyenkor szépen megkérem a gyerkőcöt, menjen a szobájába, játsszon, nézzen mesét stb. Nagyon szeretem, nem akarom bántani ezért is küldöm el. Teljesen kifordultam önmagamból, és ne egy ovis igya meg a levét.

Párom folyton veszekszik velem, azt hiszi pasizok itthon.

Az elmúlt pár napom abból állt, hogy alszok,eszek és sírok. Régi képeket nézegetünk a papáról, amennyit lehet mamánál vagyunk, segítünk amiben kell. Közben intézzük a temetést.

Annyira haragszom a páromra, nem érti meg hogy ez nehéz időszak nekem és az egész családnak.

És a temetés sajnos csak januárban lesz, nem tudom addig mi lesz velünk.


2013. dec. 17. 16:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom és részvétem! Ne foglalkozz most a pároddal, mert nem dolgod magyarázkodni és hitegetni, hogy te most nem pasizol, hanem gyászolsz. Ha nem látja, hogy milyen szarul vagy, akkor még vak is. Törődj a családoddal és kész, az most fontosabb.
2013. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Biztos nagyon nehéz, ha ennyire ragaszkodtál hozzá. Azonban az élet nem állhat meg, és nem forgathatod fel fenekestül a saját, és a párod életét e-miatt.


Nem kellett volna "visszaköltöznöd" anyudékhoz, hanem a pároddal közösen átvészelni ezt az időszakot.

Neki se lehet egyszerű azt látni, hogy mennyire gyenge vagy.

Az élet normális körforgása, hogy az ember elveszti a nagyszüleit, majd a szüleit. Ha közös gyereketek lesz pároddal, és a szüleidet veszíted el esetleg, akkor se hagyhatsz ott csapot papot. Más hozzáállás kell ehhez, annak ellenére, hogy a gyászt mindenki máshogy éli meg nyilván.


Részvétem. Sok erőt kívánok neked, hogy mindent egyben tudj tartani.

2013. dec. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Valami nagyon nem stimmel a pároddal, ha ezt nem képes megérteni. Borzasztóan önzően viselkedik és ez most nagy próbatételnek látszik, mert ha ez rányomja a bélyeget a kapcsolatotokra, akkor ennyit ért az ember.

Fogadd részvétem.

2013. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.


Nekem 1,5 éve halt meg a mamám. Egy hetet én is otthon

2013. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

véletlen elmetnt...


szóval egy hetet otthon voltam anyuéknál, mikor már nagyon ebteg volt a mama. akkor még élt, de már nem volt magánaál. Szerencsére a férjemmaximálisan megértette és támogatott. Soke rőt kívánok neked.

2013. dec. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Igazából elég önző módon viselkedik a párod,nem így kéne reagálnia ebben a helyzetben.Mindenesetre ne őt helyezd most előtérbe,hanem a családodat.Ha nem képes megérteni most,az sokat elárul róla,és a kapcsolatotokról.

Egyébként őszinte részvétem!

2013. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Párom szülei meghaltak, nagyszülei sem élnek már, tehát tudhatná mivel jár ez.

:(

2013. dec. 17. 16:40
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem pár napja halt meg egy nagyon kedves ismerősöm, olyan volt számomra, mintha a nagynénim lett volna, rákban.

Dozmaton, egy kicsi, Szombathely melletti faluban sitty-sutty elintézték a temetést, egyébként hamvasztották őt is, de a halál után 3 napon belül el is tudtuk temetni.

Mi tart ott nálatok annyi ideig, hogy ne lehessen eltemetni karácsonyig, de legkésőbb a két ünnep közötti napokban?Miért kell januárig várni?

A januárig való várás azért se jó, mert szerintem januártól a temetkezési árak is emelkednek... legalábbis ezt beszéli a híradó, és egyébként is mindennek az ára emelkedni szokott általában az új év beköszöntével...

2013. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hosszú ideje beteg volt, tudtuk hogy ez lesz de erre mégsem lehet felkészülni.

A netbookot (amin netezek) is tőle(tőlük) kaptam. A nyakláncot is ami a nyakamban van. Minden rá emlékeztet. :(

2013. dec. 17. 16:42
 10/20 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, őszinte részvétem így ismeretlenül is amúgy
2013. dec. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!