Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsak neki, hogy...

Hogy bizonyítsak neki, hogy megváltozok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben sok stressz ért minket, ház felújítás, esküvőre való készülődés, tervezgetés a jövőnket illetően és ennek hatására én is ingerlékenyebb lettem mindig volt valami ami nem tetszett pl sokat cigizik, ne járjon sokat a kocsival (egy fizetésből élünk) és egyéb dolgok. Ez kb. 1 éve zajlik nálam, hogy mindig volt valami amiért cseszegettem. Beláttam és belátom, hogy sokszor okoztam neki szenvedést és tegnap mondtam neki, hogy megváltozok mert szeretem és nem akarom elveszíteni ő azt mondta, hogy nem bízik már a változásban, már nem bírja idegileg, kivan teljesen. Néha úgy érzem, hogy nem akarja folytatni, másrészt pedig látom, hogy igen, tudom és érzem, hogy szeret akkor nem mondaná, hogy szeretlek nagyon. 4 éve vagyunk együtt, együtt terveztük a jövőnket és tervezem is, nem akarom azt eldobni amiért megdolgoztunk ez idő alatt. Ha nem szeretne nem terveztünk volna a héten is, hogy mi mindent fogunk vásárolni, nem vettük volna meg egymás karácsonyi ajándékait.

Mit tegyek, hogy higgyen bennem, hogy megváltozok, nem lesznek beszólogatásaim (attól fél, hogy 2 hónapig oké lesz minden és utána ugyan az mint régen, fél a fájdalomtól) én akarom a változást mert van kiért.

Mit tegyek, hogy bebizonyítsam Neki?



2013. dec. 21. 11:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne a "szavakban" változz, hanem lássa, hogy tényleg változol.
2013. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De annyira rossz, hogy úgy érzi nem fognak változni a dolgok. Idegileg már kivagyok, nem eszek semmit, hányingerem van stb.

Hogy tudnám neki tettekkel mutatni ha ő nem hisz bennem?

2013. dec. 21. 11:24
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
De miben kellene hinnie, ha nem teszel semmit, csak mondogatod, hogy megváltozol?
2013. dec. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Azzal tudod bebizonyítani, hogy tényleg nem nyaggatod. Ha kibírod nem csak két hónapig, akkor jó, ha minden olyan lesz mint rég, akkor ne csodálkozz, hogy elmenekül. Senki nem akar egy sárkánnyal együtt élni. Problémák, feszültségek mindenhol vannak, meg kell tanulni együtt leküzdeni őket, cseszegetés helyett. Ha állandóan beszólogatsz, akkor annak tényleg nem lesz sok jó vége. Írtad, hogy egy fizetésből éltek. A tiedből, vagy az övéből? Azért nem mindegy, mert ha a tied, akkor jogos az igényed, hogy ne kocsikázzon annyit, ha az övé, akkor a saját szempontjából nem biztos ez olyan jól esik neki, még ha közös kassza van is.
2013. dec. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Azon vagyok 2 napja, hogy bebizonyítsam minden rendben lesz, mert nekünk közös jövőnk van, mert akkor nem terveztünk volna múlthéten, a héten. Csak neki most összejött minden, a munkahelyén cseszegetik, 2 ember helyett dolgozik, én is oda-oda mondom.

Tegnap megbeszéltük, hogy ma megbeszélünk mindent, de nem lesz belőle semmi mert reggel behívták más helyett dolgozni, így csak holnap.

2013. dec. 21. 11:41
 6/21 anonim ***** válasza:
Edit! Te vagy az? :-)
2013. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Old fel a feszültségedet. Ne görcsölj annyit minden apróságon. használj észérveket és lehetőleg higgadtan. :-)


És ne azt mond, hogy megváltozol, hanem, hogy jobban kezeled majd a helyzeteket, ami változás ugyan, de az előbbi meghunyászkodónak és kollektívnek tűnik.


A b*szogatást a nővérem se bírja, mert nekem is sokszor élesebb a nyelvem, mint máskor és nem ő az egyetlen okozója, sokszor egyáltalán nem okozza. Igyekszem számba venni az össze nyűgömet, hogy a jövőben nem olyan embereken csattanjon, aki nem is érdemli meg. Mindenki akkorát kapjon, amekkorát érdemel. :D


Találj egy hobbit, vagy egy feszültséglevezető programot, igyekezz a jót látni a dolgokban - nehéz, de nem lehetetlen. ;)


Ha pedig eleged van, mond neki, hogy ne most, mert robbanás közelben vagy! Ne hagyd, hogy a kapcsolatod menjen rá! Semmi nem ér annyit!

2013. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne most beszéljétek ezt meg. Stresszes, fáradt, kimerült, sokat dolgozik, megroppant a bizalom is. Ha erőlteted a témát, azzal csak rontasz a helyzeten!


Készíts neki finom vacsorát, esetleg egy forró fürdőt, mire hazaér, készítsd be a sört a hűtőbe vagy akármi, amit szeret, ami segít neki kikapcsolni. Teremts békés, nyugalmas környezetet. Ahogy írtad, neked se fog ártani.


És légy türelemmel! Egy év alatt sikerült eljátszani a bizalmát. Ennek a visszaszerzése legalább ennyi idő, ha nem több. Győzködheted persze, de sajnos pont az ellenkező hatást fogod elérni vele, azaz még tovább tart úgy a dolog - ha nem pont ezzel rontod el az egészet. Hiszen ezt is cseszegetésként fogja megélni.


Tehát: változz és légy türelmes. A bizalom nem szerezhető vissza ígérgetéssel.

2013. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Valtozz is meg, ne csak bizonygasd. Az en exem is mondogatta, egy rovid ideig probalkozott is, de mindig visszajutottunk ugyanoda. Amikor kirugtam meg o volt felhaborodva, hogy nem hiszem hogy maaaaaaajd megvaltozik.
2013. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia.

Miutan elolvasam amit irtal, nekem mindjart az jutott az eszembe h. estere amikor hazaer addigra keszits neki finom vacsorat. Miutan megteritesz az asztalon, /ha eddig nem volt/ tegyel az asztal kozepere egy szal gyertyat es kezdodhet a vacsi. Mikor vegeztetek az evessel, kinald ot uditovel es lepd meg h. eleje teszel finom sutit. Ha eddig nem volt gyertyafeny, abbol maris latja h. valtoztatni akarsz es nem akarod elvesziteni mert tenyleg szereted. Amugy is jon a Karacsony a szeretet unnepe, hidd el minden szep lesz kettotok kozott.

En nagyon drukkolok neked h. maradjatok egyutt meg nagyon nagyon sokaig. Hidd el bizni fog benned h. megvaltozol, ha tobbszor csinalsz neki meglepetest.

2013. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!