Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg anyának az...

Hogyan mondjam meg anyának az egyetemet? Hogyan bizonyítsak?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám,hogy jelenleg 11.osztályba járok,és már tudom,hogy hova szeretnék jelentkezni.Viszont a szüleim egyenesen ellenzik mert apum eléggé konzervatív anyu pedig annyit mondd,hogy egyáltalán nem nekem való(nem is értem miért mondja),de nekem ez az álmom már 10 éves korom óta,és ezt szeretném csinálni.Sokaktól hallottam,hogy keveseknek sikerül és nem igazán keresnek jól,de ez nekem egyáltalán nem fontos.Egyszer 14 évesen anyunak felvetettem,hogy mi lenne,ha erre mennék tovább és akkor is ellenezte,de azt gondoltam,hogy idővel változik.Hogyan mondjam meg nekik?Hogyan bizonyítsam be,hogy erre a pályára vagyok való?
2013. okt. 17. 21:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a legfontosabbat kihagytam:) Színművészeti pályáról van szó.
2013. okt. 17. 21:06
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj jól kerülj be államira és nem hiszem, hogy elleneznék.
2013. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Hát, ebből valóban kevés az esély, hogy karriert építs, de még mindig ezerszer jobb, mint a 25milliomodik turizmusos... És valóban, akit erre felvesznek, az valamit nagyon tud, büszke lehetsz magadra, ha sikerül.

Amúgy lassan adagold és mutasd meg, hogy te ehhez tényleg "értesz", ez az álmod. Indokolhatod azzal is, hogy orvosira úgyse vennének fel, más diplomának meg sajna már nem sok értelme van manapság, akkor legalább hadd csináld azt, amit szeretnél és életed vágya.

Sok sikert! :)

2013. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

" orvosira úgyse vennének fel, más diplomának meg sajna már nem sok értelme van manapság"


Szerintem ez elég hülye indok, bocs de én ezen csak felhúznám magam.

Igen mert nem tanultál eleget azért nem vennének fel. Miért ne lenne értelme informatikusnak vagy bármi másnak tanulni?

2013. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit mondanék nekik hogy megpróbálnám. Veszteni valód nincs. Utána pedig beírsz valami mást ha nem jönne össze. Legalábbis én ezt mondanám, így csak megmarad a családi béke is. Ennyi esélyt lehet neki adni :)
2013. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából én magam úgy terveztem el,hogy mivel elsőre még a legjobbakat se vették fel .Elvégeznék pl.egy stúdiót onnan nagyobb az esélyem bekerülni.Megjelölöm a jogot is,és majd évente újrapróbálkozom...Hátha teljesül a nagy álmom:)
2013. okt. 17. 21:23
 7/12 A kérdező kommentje:
1.válasz:Ide nem tanulás kell csak tehetség:)
2013. okt. 17. 21:24
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez meg szimplán a felnőtté válás kérdése. Mered-e vállani vagy nem.Nem azzal bizonyítanál, ha felvennének. Hanem azzal,h mersz önállóan dönteni, megteszel érte mindent, és ha nem sikerül, akkor is vállalod a felelősséget.
2013. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyakorolj sokat és legyél profi.
2013. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteg színészt ismerek, a legtöbbjük jól keres, "befutott" (nem celeb, mert színházi színészekről van szó, de a szakmában elismertek és népszerűek).

Amit én látok: rengeteg munka, kitartás, sok sikertelen felvételi (a legjobbaknak is!), és nagyon-nagyon széles érdeklődési kör: mindegyik énekel, táncol, szaval, zenél, zenét szerez... Viszont gyönyörű pálya, igazi hivatás, és nagyon szeretik!

Ha tényleg ez az álmod, dolgozz érte, és ne add fel!

2013. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!