Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rendszerváltás előtt a...

A rendszerváltás előtt a közvélemény hogyan vélekedett a házasságon kívüli úgynevezett törvénytelen gyerekröl illetve azokról a nőkröl akik úgy szültek gyereket hogy közben nem volt férjük?

Figyelt kérdés
2013. dec. 22. 18:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
51%
Hogy jutott ez eszedbe?
2013. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
73%

Melyik rendszerváltás előtt?

A kommunizmusban az volt a jelszó: szülni asszonynak kötelesség, lánynak dicsőség!

2013. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
96%

A Horthy-rendszerben ítélték el a "vadházasságot" és lettek törvénytelenek a gyerekeik. Ez a gyerekre nézve nagyon sok hátránnyal járt. Lenézték őket, nem viselhettek állami hivatalt, nem lehettek pl. ügyvédek stb.

Rákosi törölte el ezt.

De a rendszerváltásig, különösen vidéken elítélték az emberek azokat, akik házasság nélkül éltek együtt. Kivétel volt, ha egy nő özvegyen maradt a gyerekeivel, és nem esküdött meg az új párjával, azért hogy kapja az özvegyi nyugdíjat, az árvaellátást és a családi pótlékot is.

De a gyerekeknek nem volt már semmi hátránya a "törvénytelen" születés miatt.

2013. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
29%
Zabigyereknek csúfolták,meg megszólták nőt,gyereket.
2013. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
2.ik. Csak Rákosi idejében volt ez a jelszó, a Kádár-rendszerben már nem.
2013. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

És ez az egész rendszerváltozás előtti vélekedés helyes volt vagy helytelen?


Mert szerintem nem igazán dicsérnivaló az a nő-legyen a szituáció a rendszerváltás előtti vagy utáni-akinek több gyereke is van úgy hogy férje sosem volt és a gyerekeknek sem ugyanaz az apja.


Vagy ma már sok mással egyetemben ez sem számít-ez is dicsérnivaló?

2013. dec. 22. 18:57
 7/42 anonim ***** válasza:
72%

6: Megdöbbentő nekem, amit írsz. Szerintem - és a felmenőim szerint is - a szeretetből születik a gyermek, szeretetből, szerelemből létesül a testi kapcsolat. És az, hogy ennek milyen társadalmi keretei vannak, sokadrendű. Mert a szerelem földöntúli dolog, és a földiek alacsonyabb rendűek. Én - anyámmal ellentétben - fontosnak tartom, hogy minden érintett álláspontjáról, egyetértéséről tudjak ahhoz, hogy valakivel kapcsolatot építsek, de ez nem mindig életszerű sajnos.

Kérdésedre visszatérve: ha valakinek teszemazt 3 férfitől van 3 gyereke, akkor annyit tudunk róla, hogy 3 férfit szeretett, és 3 szerelem teljesedett be az életében. Szerencsés nő.:)

2013. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
76%
6: Nekem például soha az életben nem jutott eszembe, hogy házasságot kössek. De ha gyermekáldás lesz, azt elfogadnám, ha jó a szerelmi kapcsolat.
2013. dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
83%

Még ma is elítélik sokan azokat a nőket, akiknek nem házasságban született a gyereke.

Őket hívják álszentnek.

Afölött szemet hunynak, ha a házastársak megcsalják egymást (főleg, ha a férfi a nőt), de az a nő ringyó, aki egyedül nevel fel egy gyereket.

2013. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
46%

"ha valakinek teszemazt 3 férfitől van 3 gyereke, akkor annyit tudunk róla, hogy 3 férfit szeretett, és 3 szerelem teljesedett be az életében. Szerencsés nő.:)"


Nézőpont kérdése,nekem az hogy felelőtlen és ő maga sem tudja mit akar, csak szül minta nyúlak.

2013. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!